Методичні вказівки до виконання курсової роботи



Мета та завдання курсової роботи.

В основі курсової роботи знаходиться діяльність інженера-педагога щодо створення дидактичного проекту підготовки конкретного фахі­вця (кваліфікованого робітника, молодшого спеціаліста, або бакалавра). Вико­нання цієї діяльності має на меті формування умінь визначати способи органі­зації конкретного навчального процесу, орієнтуючись на умови соціального замовлення.

У ході самостійної творчої роботи вирішуються наступні завдання:

• розширення і закріплення методичних знань і умінь, отриманих під час аудиторних занять і самостійної роботи;

• придбання проектувальних умінь створювати навчально-програмну документацію для підготовки фахівця;

• придбання умінь розробляти й обґрунтовувати технології навчання конкретних фахівців;

• закріплення умінь роботи з навчально-методичною, навчальною і нау­ковою літературою;

• розвиток педагогічного мислення і творчих здібностей;

• формування потреби щодо поповнення знань, розвиток здібностей і культури розумової праці.

Завдання на курсову роботу видається викладачем і формулюється та­ким чином: "Розробити систему уроків по одній із тем теоретичного або виробничого навчання (практичного), які обумовлені навчальною програмою" (приблизний перелік тем для спеціальностей ПНК, ПНМ наведений в додатках А, Б).

Робота включає два етапи. Перший етап передбачає аналіз професійної діяльності майбутнього фахівця, форму­вання кваліфікаційних вимог і трансформацію їх у програму підготовки фахів­ця. При цьому найменування спеціальності вибирається на підставі тарифно-кваліфікаційного довідника підготовки фахівців, враховуються замовлення, що надійшли з базових підприємств, ПТНЗ.

Другий етап полягає в конструюванні педагогічних технологій професійного навчання по конкретній темі, виборі й обґрунтуванні технологій навчання.

Вибір теми й організація роботи студентів відбувається з урахуванням їх інтересів і рівня підготовки.

Оцінка курсової роботи є комплексною і складається з оцінок:

• якості роботи (змістовної й оформлювальної);

• своєчасності її виконання;

• уміння обґрунтувати прийняті рішення;

• професійності виступу під час демонстрації фрагмента розробленого уроку по темі.

Своєчасне виконання всіх умов гарантує одержання позитивної оцінки.

У тому випадку, якщо за тих або інших причин умови виконані не в пов­ному обсязі або несвоєчасно, то під час заключних практичних занять або у позанавчальний час студент має можливість завершити роботу і представити її.

Курсова робота повинна мати логічний, доказовий, аргументований характер i містити поглиблений аналіз досліджуваної теми. Курсову роботу необхідно належно оформити i подати на кафедру в термін, передбачений графіком навчального процесу.

Курсова робота, яка є плагіатом, не відповідає вимогам щодо змісту та оформлення, написана без дотримання затвердженого плану, не містить елементів наукової новизни, обґрунтованих висновків, а також не має рецензії наукового керівника, до захисту не допускається.

 

Структура курсової роботи

Курсова робота має чітку структуру, кожен з елементів якої подається у сталому порядку та є обов’язковим. Курсова робота складається з таких частин:

титульний аркуш;

зміст (план);

перелік умовних скорочень (за необхідністю);

вступ;

основна частина (складається з кількох розділів, кожен з яких містить підрозділи);

висновки;

список використаних джерел (перелік посилань);

додатки (за необхідності).

Вимоги до змісту структурних частин курсової роботи

Титульний аркуш має єдиний стандарт і містить такі дані:

назва міністерства та навчального закладу;

назва інституту (факультету) та кафедри;

тема курсової роботи;

номер групи, прізвище, ініціали студента;

наукове звання, посада, прізвище та ініціали наукового керівника;

місто і рік виконання кваліфікаційної роботи.

Зразок оформлення титульного аркуша наведено в додатку В.

Зміст (план) розташовують безпосередньо після титульного аркуша,

починаючи з нової сторінки. До змісту входять такі пункти: вступ, послідовно перераховані назви всіх розділів та підрозділів, висновки, список використаної літератури, додатки (якщо вони є). Навпроти кожного із пунктів проставляють номери сторінок, які містять початок вищевказаних складових частин роботи.

У вступі студент розкриває сутність і стан дослідження певної проблеми (перераховує те, що вже зроблено у висвітленні досліджуваної проблеми іншими авторами), обґрунтовує необхідність дослідження обраної теми, тобто її актуальність. Саме у вступі формулюють мету (яка тісно пов’язана з назвою дослідження) та основні завдання курсової роботи, а також вказують предмет, об’єкт і методи дослідження. Завдання мають конкретизувати основну мету курсової роботи, а їх формулювання повинно відповідати назвам основних розділів, їх послідовності. У вступі необхідно вказати на методи, якими послуговувався студент у процесі написання курсової роботи. Структура вступу повинна бути такою:

актуальність обраної для дослідження теми;

мета курсової роботи;

завдання роботи;

об’єкт і предмет дослідження;

методи дослідження.

Рекомендований обсяг вступу – 1,5-2 сторінки.

Основна частина дослідження складається з 2-3 розділів та, за потреби, кількох підрозділів; розділи та підрозділи повинні бути приблизно однакового обсягу. Кожен підрозділ повинен завершуватися лаконічним підсумком. Кожний розділ повинен закінчуватись висновками до нього (2-3 абзаци). Виділяти окремим підзаголовком “Висновки до першого (другого, третього) розділу” не потрібно, можна просто виділити ці слова в тексті за допомогою напівжирного шрифту, курсиву.

В основній частині доцільно проаналізувати сучасний стан вивчення

обраної теми (проблеми, ідеї тощо), її розробленість і популярність у літературознавчих розвідках. Автор курсової роботи повинен розглянути основні концепції та підходи у вивченні теми, порівняти їх, визначивши спільне та відмінне у них. У курсовій роботі автор обґрунтовує та обстоює власну позицію, бачення обраної проблеми, вказує на можливі способи її вирішення.

Курсову роботу завершують загальними висновками. Висновки до курсової роботи можна оформити у вигляді чітких тез, що стосуються розділів роботи. У висновках наводять оцінку одержаних результатів роботи відповідно до завдань дослідження, вказаних у вступі. Висновки повинні бути стислими і ґрунтовними. Рекомендований обсяг висновків – 1,5-2 сторінки.

Список використаної літератури, тобто джерел, на які автор посилається в основній частині курсової роботи, подають в алфавітному порядку (не менше 25 опрацьованих джерел) після висновків, починаючи з нової сторінки. У відповідних місцях основного тексту курсової роботи мають бути посилання на джерела.

Додатки до курсової роботи роблять за потреби, якщо у роботі необхідно навести подробиці дослідження або коли розмір схем, таблиць, рисунків перебільшує 2/3 аркуша. У додатки можна вмістити додаткову інформацію (структурно-логічну схему, розширений план-конспект уроку, опорну схему, хронологічні таблиці, біографічні відомості, порівняльні таблиці); ілюстрації (фото машини, вузла, агрегату або обладнання тощо).

Варто пам’ятати, що додатки не є обов’язковим елементом курсової

роботи, а їх використання без потреби може перевантажити текст роботи,

знизивши якість її виконання. У додатки не можна вміщувати ту інформацію чи ілюстративні матеріали, які не містять елементів новизни і є загальновідомими, наприклад ТТХ машини або електромотора та інше.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 469; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!