Структура контрольно-облікового уроку



Залік - це форма перевірки досягнень учнів з вивченої теми чи розділу курсу навчального предмета. Його метою є оцінка навчальних досягнень, систематизація, узагальнення та поглиблення знань, усунення прогалин у знаннях учнів. Перш за все вчителю слід визначитись, чи доцільно проводити залік з даної теми або розділу навчального курсу. Як правило, на урок-залік виносяться вузлові, центральні теми курсу предмета, тобто найбільш значущі та найбільш складні для засвоєння учнями. У процесі підготовки до заліку вчитель відбирає відповідний матеріал, виділяє в ньому головне, істотне, складає перелік питань, що охоплюють основний зміст розділу (закони, теорії, ідеї, алгоритми); розробляє диференційовані завдання практичного й теоретичного характеру. Структура: 1. Організаційна частина 2. Підготовка учнів до контролю знань 3. Самостійна письмова робота 4. Самоконтроль, збір робіт. 5. Перевірка письмових робіт. 6. Підведення підсумків.

Білет №11

Систематичність та послідовність навчання в закладах ПТНЗ

Принцип систематичності і послідовності в навчанні вимагає формування в учнів ПТНЗ системи знань, а не просто суми відомостей з різних наук, формування світогляду як системи знань і відносин особистості до навколишньої дійсності. Основною умовою реалізації вимог цього принципу є здійснення міжпредметних зв'язків, тобто зв'язування між собою знань з різних навчальних дисциплін, з різних тем однієї дисципліни. Сформулюємо основні правила цього принципу: · Вивчення навчальної дисципліни і виховання має здійснюватися систематично, без перерв; · Вихованцям слід пред'являти послідовні єдині вимоги; · Робота учнів повинна протікати в певній послідовності, системі, їх життя має будуватися відповідно: з певним режимом праці та відпочинку; · Діяльність всіх суб'єктів педагогічного процесу має організовуватися і координуватися відповідно до досягнень педагогічної науки.

Види та методи контролю знань на уроці

Перевірка знань, умінь та навичок – невідємна частина навчального процесу, який проектує і здійснює інженер-педагог. Контроль у навчанні повинен виконувати 4 функції:контролюючу, навчаючу, виховну і корегуючи.За призначенням і характером контроль поділяють на попередній, поточний, періодичний, підсумковий, взаємоконтроль, самоконтроль. Попередній контроль проводять, щоб визначити рівень підготовленості студентів на початку нового навчального року чи періоду. Поточний контроль застосовують для перевірки і окремих студентів, і академічних груп, як правило, у повсякденній навчальній діяльності, насамперед, на планових заняттях. Періодичний контроль має системний, плановий і цілеспрямований характер. Він полягає у визначенні рівня та обсягу оволодіння знаннями, навичками і вміннями наприкінці тижня, місяця, кварталу, півріччя, навчального року. Методи контролю : 1. Самоконтроль який реалізує на практиці принципи активності й свідомості, міцності знань, навичок і вмінь студентів.Розрізняють дві форми самоконтролю: індивідуальна і групова. 2. Контрольне запитання (запитання під час контролю несуть 2 функції: вони стимулюють відтворення навчальної діяльності, що є у навчаємих, і одночасно самі містять їх. 3. Тестовий контроль

Структура уроку засвоєння нових знань

1. перевірка домашнього завдання 2. актуалізація і корекція опорних знань; 3. повідомлення теми, цілей і завдань уроку; 4. мотивування учіння; 5.сприймання й усвідомлення учнями фактичного матеріалу, омислення зв'язків і залежностей між елементами вивченого матеріалу; 6.узагальнення і систематизація знань; 7.підсумки уроку; 8.повідомлення домашнього завдання.

Білет №12

Методика професійного навчання як галузь педагогіки

Методика професійного навчання - педагогічний інструментарій, призначений для управління процесом засвоєння системних професійних знань у даній галузі діяльності на основі спільного емоційно-інтелектуальної взаємодії педагога і учнів з урахуванням їхніх вікових особливостей, розумових можливостей,. Об'єктом дослідження методики професійного навчання є
освітній процес у професійному навчальному закладі, предметом - закономірності освітньої діяльності педагога з управління процесом оволодіння знаннями, вміннями і навичками навчаються в тійчи іншій галузі професійної діяльності. Завдання методики професійного навчання полягають у тому, щоб на основі: вивчення явищ навчання даної навчальної дисципліни розкривати між ними закономірності і зв'язку; пізнаних закономірностей встановлювати нормативні вимоги до навчальної діяльності педагога (Викладання) і навчально-пізнавальної діяльності учнів (навчання).


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 477; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!