Організація праці та навчання в умовах виробництва



Організація праці — це спосіб поєднання безпосередніх виробників із засобами виробництва з метою створення сприятливих умов для одержання високих кінцевих соціально-економічних результатів.

Основними напрямами організації праці на рівні підприємства є: удосконалення розподілу і кооперації праці в колективі; удосконалення організації та обслуговування робочих місць; вивчення і впровадження передових прийомів і методів праці; удосконалення підбору, професійної підготовки і підвищення кваліфікації кадрів; удосконалення нормування і стимулювання праці; поліпшення умов праці та ділової робочої атмосфери у колективі; раціоналізація режиму праці та відпочинку; виховання сумлінного ставлення до праці. Таким чином, організація праці на рівні підприємства — це є приведення трудової діяльності людей до системи, що забезпечує досягнення максимально можливого корисного ефекту з урахуванням конкретних умов цієї діяльності та рівня відповідальності. Основними формами підготовки робітників на виробництві служать індивідуальне, групове і курсове навчання. Індивідуальне навчання найбільш широко поширене. Кожний, хто навчається, закріплюється за кваліфікованим робітником, майстром або іншим інструктором виробничого навчання або включається в робочу бригаду, в якій його навчає бригадир або висококваліфікований робітник. Навчання проводиться в реальних виробничих умовах, в яких в подальшому буде здійснюватись робота. Недолік цієї форми навчання заключається в тому, що робітник-інструктор, наставник одночасно виконують свою роботу і навчають учня. Групове навчання передбачає об’єднання в спеціальні групи учнів, які готуються досвідченими інструкторами за спеціальними навчальними планами і програмами.

Білет №4

Вимоги до професійної діяльності інженера-педагога

Професія інженера-педагога відноситься до складної групі нечисленних професій, що функціонують одночасно в двох різнорідних системах: "людина-людина", "людина-техніка" і їх модифікацій. Вона відноситься до системи освіти і утворює в суспільстві педагогічну інтелігенцію. Ця кваліфікація, має багато спеціальностей: машинобудування, електроенергетика, гірнича справа і т.д. Вимоги:

Цілеспрямований - той кінцевий результат, до якого прагне інженер-педагог у своїй діяльності: розвиток майбутнього фахівця, сформованість його особистісного потенціалу. Професійно значущі обов'язки інженера-педагога. Обов'язок педагога постійно досліджувати, вивчати самих студентів, педагогічний процес, ситуацію, систему. Це вміння виявляти, аналізувати, формулювати виникають проблеми, ставити перед собою завдання і вирішувати їх, здобувати нові педагогічні знання.
Комунікативний - виражається у встановленні зв'язків і відносин педагога зі студентами, їхніми батьками, своїми колегами, що сприяють досягненню мети. Організованість - такий обов'язок педагога, яка виражається в умінні розподіляти свої сили і сили студентів у навчальній та іншої діяльності, регламентувати взаємодії і праця, визначати відповідальність, контролювати і т.д.
Планувальник - обов'язок педагога передбачати результати своєї діяльності, визначати послідовність своїх дій при досягненні мети, тобто зводити воєдино свою педагогічну стратегію і тактику. Ця функція пов'язана з розробкою технології кожної форми діяльності студентів, рішенням кожної виникла педагогічного завдання.

Принцип індивідуальне навчання

Індивідуальне навчання – форма, модель організації навчального процесу, при якій:
1. вчитель взаємодіє лише з одним учнем; 2. один учень взаємодіє лише із засобами навчання (книги, комп’ютер).

Загальні принципи: Індивідуалізація є стратегія процесу навчання; Індивідуалізація являється необхідним фактором формування особистості; Використання індивідуалізованого навчання з усіх предметів, які вивчаються; Інтеграція індивідуальної роботи з іншими формами навчальної діяльності; Навчання в індивідуальному стилі і темпі; Передумовою Індивідуалізації навчання являється вивчення особливостей- учнів, які в першу чергу слід враховувати при індивідуалізації навчальної роботи, навчання, навчальні вміння, пізнавальні інтереси; Індивідуальна робота вимагає адекватного рівня розвитку вмінь і навичок.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 346; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!