Мета та завдання інтерактивного навчання



Інтерактивне навчання - це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності. Вона має на увазі цілком конкретні та прогнозовані цілі. Одна з таких цілей - створення комфортних умов навчання, тобто умов, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну спроможність, що робить продуктивним сам процес навчання. Суть інтерактивного навчання полягає в такій організації навчального процесу, при якій практично всі учні виявляються залученими в процес пізнання, вони мають можливість розуміти і рефлектувати з приводу того, що вони знають і думають. Інтерактивне навчання одночасно вирішує кілька завдань:
- Розвиває комунікативні уміння і навички, допомагає встановленню емоційних контактів між учнями; - Вирішує інформаційну завдання, оскільки забезпечує учнів необхідною інформацією, без якої неможливо реалізовувати спільну діяльність; - Розвиває загальні навчальні уміння і навички (аналіз, синтез, постановка цілей та ін), тобто забезпечує вирішення навчальних завдань; - Забезпечує виховне завдання, оскільки привчає працювати в команді, прислухатися до чужої думки.

Сутність поточного інструктажу

Поточний інструктаж майстер проводить в процесі самостійної роботи учнів. Мета поточного інструктажу - сформувати навички безпечного і правильного виконання трудових операцій. Майстер контролює виконання вправи учням, керує його діями, особливо ретельно домагаючись точного дотримання вимог безпеки.
У ході поточного інструктажу при виконанні самостійної роботи учнів звертає увагу на наступні елементи діяльності учнів: 1) прийомам безпечної праці; 2) прийомам раціонального і точного виконання трудових прийомів; 3) успішності освоєння вправ;
4) самоконтролю дій. Майстер вказує учням на їхні недоліки в здійсненні самоконтролю і пояснює, які конкретні дії по самоконтролю потрібно проводити.

Білет №13

Характеристика форм та методів індивідуальної роботи з учнями

Основною формою індивідуальної навчальної роботи є консультації у поєднанні з додатковими заняттями. В останні роки широке поширення набуває індивідуальна робота з учнями у формі репетиторства по всіх або деяких навчальних предметів. Індивідуальна позаурочна виховна робота організується з метою розвитку здібностей, схильностей і обдарувань окремих учнів. Це можуть бути заняття художнім читанням, сольне виконання пісень, навчання грі на музичному інструменті і т.п. Критерієм ефективності індивідуальних форм організації навчання і виховання є поступальні позитивні зміни в знаннях, уміннях, поведінці, відносинах вихованця, тобто в особистості в цілому.

Організаційне вміння викладача ПТНЗ

Організаційні здібності -- це вміння педагога оптимальним чином здійснити часову організацію роботи. Організація роботи залежить від того, як добре викладач володіє матеріалом і чи зможе він правильно розрахувати час, потрібний на його засвоєння. Обмеженість у кількості годин вимагає раціонального підходу до планування занять, самостійної роботи учнів і перевірки її результатів. Організаційні здібності впливають не лише на професійну діяльність викладача. Від них залежить, як він організовує власний час: скільки виділяє на підготовку, на власну наукову роботу і, зрештою, скільки залишиться вільного часу. Від цього залежить якість викладання і настрій, з яким педагог спілкується з аудиторією. Якщо часова організація вдала, то матеріал буде вивчено і залишиться час на міжособистісне спілкування. У протилежному випадку викладач може бути втомленим, роздратованим, що негативно позначиться на якості роботи. Молодим викладачам простіше спланувати роботу, у них більше сил для реалізації поставлених завдань. Проте старше покоління компенсує ці моменти за рахунок досвіду і звички працювати організовано (якщо, звісно, такі звички виробилися у процесі викладацької діяльності).

Структура комбінованого уроку

1. Організаційна частина 2. Перевірка виконання учнями до­машнього завдання практичного характеру;3. перевірка, оцінка і корекція раніше засвоєних знань, навичок і вмінь; 4. відтворення і корекція опорних знань учнів; 5. повідомлення теми, мети і завдань уроку та формування мотивації учіння; 6. сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу; 7. ос­мислення, узагальнення і систематизація нових знань; 8. підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.

Білет №14


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 873; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!