Критерії доступності навчального матеріалу



Принцип доступності залежить: від забезпечення добору, групування і вивчення на­вчального матеріалу з урахуванням вимог навчальної програми та специфіки майбутнього фаху; урахування розумових, емоційно-вольових і фізичних можливостей учнів та наукових вимог до організації навчального процесу; правил послідовності: від простого до складного, від нижчого до вищого, від відомого до невідомого, від легкого до важкого; урахування професійних знань, практичних навичок і вмінь учнів.

Самоосвіта інженера-педагога

Професійна підготовка вчителя не закінчується у стінах педагогічного навчального закладу. Вона продовжується протягом усієї професійної діяльності педагога. Відповідно до планів підвищення кваліфікації педагоги проходять спеціальне навчання в Інститутах підвищення кваліфікації педпрацівників, інститутах післядипломної освіти або на спеціальних факультетах педагогічних навчальних закладів. Проте знання, одержані вчителями в процесі навчання на базі ІУВ і педвузів, потребують осмислення й практика в школі. Цьому сприяє спеціально організована система науково-методичної роботи.Самоосвіта - це самостійно надбані знання з урахуванням особистих інтересів і об'єктивних потреб загальноосвітньої школи, одержані з різних джерел додатково до тих, що отримані в базових навчальних закладах. Результати самоосвіти вчитель репрезентує на кожному її етапі, беручи участь у семінарах, інформуючи на засіданні методичного об'єднання, кафедри, доповідаючи на педагогічних читаннях, науково-практичних конференціях і под.

Структура проведення лабораторної роботи

Лабораторне заняття, яке проводять, як правило, під керівництвом науково-педагогічного працівника, особисто кожен студент здійснює натурні або імітаційні експерименти чи досліди, щоб практично перевірити й підтвердити окремі теоретичні положення навчальної дисципліни. Студенти мають набути практичних навичок роботи з лабораторним обладнанням, статкуванням, вимірювальною апаратурою, обчислювальною технікою, оволодівають методикою експериментальних досліджень у конкретній предметній галузі. Структура: 1. Організаційна частина. 2. Вступний інструктаж 3. Самостійна робота 4. Підсумки, оцінювання учнів 5. Домашнє завдання.

Білет №7

Характеристика мотивів навчальної діяльності

Мотивація – це внутрішня потреба людини.Мотивація –це елемент процесу навчання, результатом якого є навчальна діяльність, яка набуває для тих, хто навчається, кокретного змісту. Педагогу треба керувати нею. Соціальні мотиви: суспільне почуття обов’язку, необхідність ретельної підготовки до професійної діяльності. Пізнавальні мотиви: бажання вчитися, внутрішня потреба, інтерес до навчання. Мотиви відповідальності: відповідально вчитися, не займатися лишніми, не потрібними справами. Комукативні мотиви: почуття відповідальності за особисту діяльність і за успіх усієї групи. Мотиви перспективи: бажання краще завершити навчання, стати хорошим фахівцем.

Методи створення і використання наочних матеріалів

Ефективність використання методів навчання значною мірою залежить від наявністі матеріально-технічних засобів. Засоби навчання : Технічні засоби навчання — обладнання й апаратура, що застосовуються в навчальному процесі з метою підвищення його ефективності. Використовують як джерело знань посібник для самостійної роботи, засіб ілюстрації, повторення та систематизації. Екранні засоби. До них належать транспаранти, діапозитиви, діафільми, дидактичні матеріали для епіпроекції. Друковані засоби. До них належать таблиці, картки для складання таблиць, картини, роздавальний образотворчий матеріал, книги.Таблиці — найпоширеніший, традиційний вид друкованих засобів, що належать до зорової наочності. Засоби слухової наочності. Компакт-диски і аудіокасети є головними засобами слухової наочності. Сприяють виробленню літературної вимови, наголосу, інтонації тощо. При підготовці і проведенні уроку з використанням технічних засобів навчання необхідно: детально проаналізувати зміст і мету уроку, зміст і логіку навчального матеріалу; визначити обсяг та особливості знань, які повинні засвоїти учні (уявлення, факти, закони, гіпотези), необхідність демонстрування предмета, явища або їх зображення.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 394; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!