Механізація трудомістких процесів



Машини і механізми для приготування і роздачі кормів. Для подрібнення концентрованих кормів застосовують молоткові дробарки КДУ-2,0, КДМ-2, Ф-ІМ, які переробляють до 2 т/год., КДУ-2 можна використовувати для приготування сінної муки.

На комплексах повноцінні комбікорми готують з кормових засобів власного виробництва і білково-вітамінно-мінеральних добавок, пропонованих комбікормовою промисловістю. При цьому застосовують комплекти обладнання комбікормових цехів ОКЦ-15, ОКЦ-30 і ОКЦ-50 продуктивністю 2,4; 4 і 6 т/год, МКУ-0,5 та МКУ-1 виробництва ВАТ «Новоград-Волинськсільмаш», МКУ-0,7 та МКУ-1,5 виробництва ВАТ «Хорольський механічний завод», М-2 виробництва ТОВ «Княжа Авіла», УМК-Ф-2 виробництва ОАО «Уманьферммаш», агрегати комбікормові дозуючі АКД-1,0 та АКД-1,5 виробництва ТОВ «Дозамех Україна» та ряд інших агрегатів як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва: AWF-4 українсько-німецького підприємства «Авіла-Факел», SKIOLD (Данія) та DLOUNT (Німеччина).

Вітамінну трав’яну муку готують за допомогою комплектів обладнання АВМ-0,65, АВМ-1,5А і АВМ-3, які виробляють 0,65; 1,5…3,0 т/год. На кормоприготувачі ЗПУ-4 продуктивністю до 1 т/год. миють, відокремлюють каміння, запарюють і розминають картоплю. Для мийки, подрібнення коренеплодів, відокремлення каміння застосовують подрібнювач-каменевловлювач ІКМ-5 з транспортером ТК-5 продуктивністю до 5 т/год.

Для подрібнення силосу, коренеплодів, баштанних культур, стебельчастих кормів і зеленої маси застосовують подрібнювач кормів          «Волгарь-5», який виробляє 5…10 т/год. (привід від електродвигуна потужністю 22 кВт).

Різні корми змішують у змішувачах С-І2, АПС-6 і С-2, в яких корми можна і запарювати.

Пару для теплової обробки кормів одержують у котлах-пароутворювачах КВ-300 М; Д-72ІА, ДКВР-2,5 і ДКВР-6,5.

Для нагрівання води і збереження її у гарячому стані використовують електронагрівачі ВЕТ-200, BET-400 і ВЕТ-800 місткістю відповідно 200, 400 і 800 л, потужністю 6 кВт, 12 і 16,5 кВт.

Корми для свиней готують в кормоцехах, обладнаних відповідними машинами і механізмами в технологічній послідовності.

Для роздавання вологих кормів тваринам у середині свинарників передбачено трубний стаціонарний автоматизований кормороздавач       ПУС-1. Кормопровід-дозатор виготовляють по довжині фронту годівлі, корми в нього надходять з бункера-накопичувача (рис. 76).

Рис. 76. Система рідкої годівлі

1 – вимірювальний клапан; 2 – мішалка з приводом від двигуна; 3 – контейнер для змішування, встановлений на вагах; 4 – центробіжний насос; 5 – клапан безпеки з електроприводом; 6 – контрольна панель, екран, принтер; 7 – портативний інформаційний термінал; 8 – контрольна панель; 9 – трубопровід для годівлі у волю;     10 – трубопровід для годівлі «обмежено».

Роздачу сухих кормів, розсипних та гранульованих проводять з допомогою стаціонарних трубних автоматизованих кормороздавачів (штангошайбові РКА-1000 і РКА-2000, тросошайбові-КШ-0,5).

З мобільних кормороздавачів застосовують КУТ-3А – причепний на тракторній тязі, електрифіковані самохідні по рейковому шляху, роздавачі-змішувачі РС-5А, ІКС-1,5.

В промислових комплексах на 54 і 108 тис. голів свиней на рік рідкі корми повнораціонних комбікормів готують у кормоцехах.

Комбікорм у змішувачах розбавляють теплою водою у співвідношенні 1:3, рідку кормосуміш із змішувачів подають насосами по трубах у свинарники, де корми роздають автоматично.

На комплексах по відгодівлі 12…24 тис. тварин на рік передбачена годівля свиней комбікормами із зволоженням у годівниці. Обладнання включає: зовнішній бункер-накопичувач з вигрузним шнеком; трубчастий тросошайбовий кормороздавач КШ-0,5 з проміжним бункером і з комплектом групових та індивідуальних дозаторів, розташованих над годівницею; систему дозованого зволоження кормів. Процес роздавання кормів автоматизований.

Механізація видалення і переробки гною. Видалення гною складає більше 50% всіх затрат праці по догляду за поголів’ям тварин. На фермах і комплексах використовують транспортерний, гідравлічний і самостійний спосіб видалення гною.

Успішно застосовують шкребковий транспортер ТС-1 з обладнанням каналів, над якими настилають щільову підлогу (табл. 65, 66).

Гній з каналів надходить до центру свинарника і скидається в поперечний канал, який проходить через декілька свинарників, розташованих у ряд.

У поперечному каналі з допомогою аналогічного транспортера гній надходить у гноєзбірник, з якого ковшовий гноєнавантажувач НКП-30 або шнековий насос НШ-50 вивантажує його у транспортні засоби.

Таблиця 65


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1016; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!