СХЕМА АНАЛІЗУ ВИХОВНОЇ РОБОТИ У КЛАСІ



 

1. Аналіз ефективності визначення цілей та планування ви-

Ховного процесу у класі у минулому році

 

1.1. Результати вирішення виховних завдань минулого року, доцільність їх постановки, дієвість ідей, що визначались при пла-нуванні.

 

1.2. Правильність вибору основних напрямів, змісту форм

 

і методів роботи, засобів педагогічного впливу, прийомів, залу-чення учнів у діяльність та спілкування.

 

Аналіз розвитку учнів класу

 

2.1. Вихованість учнів, їх морально-етичний, естетичний, ін-телектуальний та фізичний розвиток (вказати, які фактори впли-нули на це в більшій мірі).

 

2.2. Розвиток пізнавальних інтересів та творчих здібностей, які виявляються учнями в інтелектуальній, художньо-естетич-ній, трудовій та інших видах діяльності.

 

2.3. Рівень знань, умінь і навичок учнів класу, їх успішність (бажано порівняти з результатами минулих років).


 

517


2.4. Зміни у мотиваційно-потребовій сфері (динаміка навчаль-них мотивів, мотивів участі у видах життєдіяльності класу, на-вчального закладу, прояву «нових» потреб учнів тощо).

 

2.5. Сформованість у учнів потреби займатися самовихованням.

 

2.6. Зміни в соціокультурному розвитку учнів (розвиток куль-тури спілкування, правової культури, інтелектуальної, художньої, екологічної, фізичної культури, культури сімейно-родинних відно-син, економічної культури та культури праці, адаптованість до су-часного життя, розвиток самостійності, уміння благодійно вплива-ти на соціум, розвиток культури життєвого самовизначення).

 

2.7. Успіхи та досягнення учнів класу, зріст особистісних до-сягнень, прояву індивідуальних особливостей учнів класу.

 

2.8. Учні групи ризику (їх індивідуальні особливості, запити, мотиви вчинків, вплив на них найближчого соціального оточен-ня; найбільш дієві форми роботи з ними; завдання виховання та корекції поведінки цих учнів; прогноз майбутньої соціалізації цих учнів).

 

Аналіз динаміки соціальної ситуації розвитку учнів

 

3.1. Особливості відносин учнів класу з оточуючим їх соціу-мом, найбільш помітні зміни у цих відносинах, що відбулися за минулий навчальний рік. Які фактори (умови) особливо вплину-ли на ці зміни?

 

3.2.Основні ціннісні орієнтації учнів класу, особливості став-лення учнів класу до людей, до праці, навчання, навчального за-кладу, класу тощо.

 

3.3. Зміна кола найбільш значущих людей для учнів класу. Хто для них є (стає) найбільш значущим. Ступінь впливу ближ-нього соціального оточення (батьків, однокласників), занять

 

у гуртках, секціях та інших об’єднаннях на процес і результат соціалізації учнів.

 

3.4. Хто і що впливає на розвиток особистості учнів, на форму-вання їхніх особистісних якостей, творчих здібностей і талантів?

 

3.5. Яку роль у соціальному розвитку учнів відіграє класна спільнота?

 

Аналіз розвитку колективу класу

 

4.1. Соціально-психологічний мікроклімат у класі. Які факто-ри (люди, умови) впливають на формування цього клімату? Особ-ливості морально-психологічного клімату у класі: характер взає-мовідносин учнів (тактовність, ввічливість, увага та повага один до одного, взаємовідносини хлопців та дівчат, доброзичливість, колективізм, відношення взаємної відповідальності, турботи тощо); переважаюче ставлення учнів до вчителів, навчального закладу, особливості спілкування у класному колективі.


 

518


4.2. Соціометрична, рольова та комунікативна структури класу, рівень розвитку колективних взаємовідносин і колектив-ної творчої діяльності у ньому, ступінь залучення учнів у жит-тєдіяльність класу, у процес планування, організації та аналізу спільної діяльності.

 

4.3. Розвиток громадської активності учнів (їхня ініціатив-ність, творчість, організованість, самостійність, участь у само-врядуванні класу).

 

4.4. Зміни складу класу, які відбувалися за рік, індивідуальні особливості «нових» учнів, їх адаптація та інтеграція у класному колективі.

 

4.5. Особливості громадської думки класу і його вплив на ін-тереси та поведінку учнів. Хто (що) найбільш впливає на громад-ську думку класу?

 

Аналіз організації виховного процесу у класі та ефектив-ність виховної роботи класного керівника

 

5.1. Що зі змісту виховних заходів було найкраще сприйнято учнями? У яких справах вони брали участь з найбільшим задово-ленням? У яких проявили себе активними організаторами? А до яких залишились байдужими? У яких були пасивними? Чому?

 

5.2. Наскільки вдалою була послідовність класних заходів

у минулому навчальному році?

 

5.3. Яка діяльність позитивно вплинула на формування свідо-мої дисципліни та відповідальне ставлення до навчання і праці?

 

5.4. Які методи, форми роботи та засоби найбільш позитивно вплинули на розвиток учнів?

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 578; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!