Комітет із ліквідації расової дискримінації



Комітет по ліквідації расової дискримінації - перший договірний орган з прав людини. Він був утворений в 1970 р. згідно з положеннями Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 р. Комітет складається з 18 експертів. Обрання здійснюється на чотирирічний термін прямим таємним голосуванням на засіданні держав - учасниць Конвенції, яке проводиться раз у два роки. Комітет може робити пропозиції та загальні рекомендації, які ґрунтуються на вивченні доповідей та інформації, що надійшла від держав учасників Конвенції. Такі пропозиції та загальні рекомендації повідомляються Генеральній Асамблеї разом з зауваженнями держав - учасників Конвенції, якщо такі є. Нехарактерною для інших договірних органів формою роботи Комітету є процедура раннього попередження і негайних дій.

Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УКБ ООН)

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) займається захистом та підтримкою біженців, сприяє їх місцевій інтеграції, добровільному поверненню на батьківщину чи переселенню до третьої країни.

Штаб-квартира УВКБ ООН знаходиться в Женеві (Швейцарія), а представництва — в багатьох столицях та гарячих точках світу.

УВКБ ООН сприяє поширенню міжнародних угод стосовно біженців та наглядає за дотриманням урядами міжнародного права про біженців.

Агентство шукає "довгострокових" рішень, допомагаючи біженцям повернутися на батьківщину якщо умови це дозволяють, допомагаючи їм інтегруватися у країнах, що надали їм притулок, чи переселитися до третіх країн.

Мандат УВКБ ООН розширювався, щоб охопити крім біженців, ще й інші групи, такі як шукачі статусу біженця, біженці, що повертаються на батьківщину, та окремі категорії з близько 20-25 мільйонів людей, що переміщені в межах своїх країн та офіційно визнані "внутрішньо переміщеними особами". Хоча основний фокус роботи УВКБ ООН це допомога та захист біженців, організації було також надано мандат працювати з урядами для запобігання безгромадянства, вирішення вже наявних ситуацій та захисту прав осіб без громадянства.

Діяльність статутних органів Ради Європи в ділянці захисту прав людини

Рада Європи (РЄ) - була створена в 1949 р. Її мета - поширення демократії, зближення всіх народів Європи, захист прав людини, співробітництво по основних питанням права, культури, освіти, інформації, охорони навколишнього середовища.

Україна була прийнята в Раду Європи у 1995 році.

Головними статутними органами Ради Європи є Комітет міністрів та Парламентська асамблея.

Комітет міністрів (КМ) є керівним органом. До його складу входить 41 Міністр закордонних справ держав-членів Ради Європи або їх постійні представники. Комітет міністрів визначає напрямки діяльності Ради Європи, розглядає та приймає рішення щодо висловлених Парламентською асамблеєю рекомендацій, пропозицій міжурядових комітетів та конференцій галузевих міністрів. Комітет міністрів затверджує програму діяльності Ради Європи та її бюджет.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПА РЄ) нараховує 526 членів (263 парламентарії та 263 заступники) із 41 національного парламенту, а також делегації зі статусом "спеціального гостя" від чотирьох пар­ламентів держав Центральної та Східної Європи, які не е членами Ради Європи.

Секретаріат Ради Європи забезпечує роботу головних органів Ради Європи та має постійний штат у складі 1200 осіб, які є представниками держав-членів Організації. Очолює Секретаріат та координує його роботу Генеральний секретар.

Європейська Комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) - незалежний консультативний орган, який було утворено у 1990 році.

Венеціанська комісія є загальновизнаним Європейським та світовим консультативним юридичним форумом. Особливого значення мають висновки Комісії з питань, які стосуються відповідності європейським стандартам проектів законодавчих актів або законів.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) створено у 1959 р., з метою вдосконалення контрольного механізму Європейської конвенції з прав людини. ЄСПЛ відводиться ключова роль у забезпеченні чіткого та дієвого контролю за реалізацією державами-членами взятих на себе зобов’язань щодо захисту прав та основних свобод людини.

Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи (КМРВРЄ) - консультативний орган Організації, його було створено 14 січня 1994 р. рішенням Комітету міністрів РЄ для сприяння розвитку місцевої демократії в країнах Центральної та Східної Європи, а також процесу регіоналізації в Європі.

Статутними комітетами Конгресу Ради Європи є:

Комітет з інституційних питань, який вивчає питання дотримання країнами-членами своїх зобов’язань, відповідає за здійснення моніторингу, а також специфічні питання стосовно інфраструктури органів місцевого і регіонального самоврядування;

Комітет з питань соціальної рівності, який відповідає за питання громадянства, охорони здоров’я, забезпечення зайнятості населення, суспільні відносини тощо;

Комітет з питань культури та освіти, до відання якого входять питання свободи слова та ЗМІ, молодіжної політики, культури, освіти, спорту та зв’язку;

Комітет з питань сталого розвитку, який займається питаннями охорони навколишнього середовища, планування розвитку міст.


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 710; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!