Процедура 1235. Процедура 1503



Рада ООН з прав людини на підставі процедури 1235, що була затверджена резолюцією ЕКОСОР 1235 від 6 червня 1967 р. може публічно обговорювати порушення прав людини у будь-якій частині світу. Обговоривши питання порушення прав людини, РПЛ має право призначати на свій розсуд Спеціальних доповідачів, а також уповноважених на незалежне розслідування фактів порушення прав людини.

Резолюцією ЕКОСОР1503 від 27 травня 1970 р. була створена конфіденційна процедура розгляду повідомлень про порушення прав людини. Відповідно до цієї процедури на розгляд приймаються повідомлення, що вказують на послідовну систему серйозних та надійно задокументованих порушень прав людини. Всі інші повідомлення передаються на розгляд відповідно до інших процедур, на розсуд Секретаріату. Процедура складається з п'яти стадій. Перша стадія містить діяльність робочої групи Підкомісії РПЛ. Робоча група вивчає усі матеріали і повинна вирішити, які з скарг будуть передані до пленарного засідання Підкомісії. З п'яти членів робочої групи повинно проголосувати не менше трьох за передання справи до Підкомісії. Якщо більшість не проголосує, процедура на цьому закінчується.

Комітет з прав людини ООН

— організація, що займається наглядом за виконанням Міжнародного пакту про громадянські і політичні права в країнах-учасницях пакту. Засновано згідно частини 4 Пакту. Складається з 18 експертів, що обираються на термін у 4 роки. Комітет оцінює доповіді про виконання Пакту, що подаються країнами-учасницями, складає коментарі до Пакту («зауваження загального порядку») і висловлює міркування за скаргами держав і приватних осіб про порушення Пакту (крім статті 1) країнами, які ратифікували Перший факультативний протокол до Пакту.

Комітет із економічних, соціальних та культурних прав

складається з 18 експертів, які виступають в особистій якості і володіють визнаною компетенцією в галузі прав людини.Експерти обираються на сесіях ЕКОСОР прямим таємним голосуванням терміном на чотири роки з числа висунутих державами - учасниками Пакту про економічні соціальні і культурні права кандидатів. За підсумками розгляду доповіді Комітет готує заключні зауваження та рекомендації, які потім препровождаются зацікавленій державі. Комітет не розглядає індивідуальних скарг або повідомлень.

Комітет із ліквідації дискримінації щодо жінок

було засновано у 1981 р. на підставі положень Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок 1979 р.Комітет складається з 23 експертів. Комітет щорічно подає Генеральній Асамблеї через ЕКОСОР ООН доповідь про свою діяльність. Важливим напрямом роботи Комітету є підготовка загальних рекомендацій. Вони стосуються тлумачень окремих положень Конвенції, тематичних питань (наприклад, насильства щодо жінок або захисту прав літніх жінок), організаційно-процедурних моментів і ін. станом на 2011 р.

12. Комітет із прав дитини

був утворений відповідно до ст. 43 Конвенції про права дитини 1989 року. Держави - учасниці Конвенції зобов'язуються подавати Комітету через Генерального секретаря ООН доповіді про вжиті ними заходи щодо закріплення визнаних у Конвенції прав та прогрес, досягнутий у здійсненні цих прав. Розгляд доповідей є основною функцією Комітету. Комітет з прав дитини приймає зауваження загального порядку, які тлумачать і розвивають положення Конвенції. Крім них, у Комітету є й інша форма роботи - рішення.

Комітет проти катувань

Комітет був створений в 1987 р. у відповідності з положеннями Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження і покарання 1985 р.

Комітет складається з 10 експертів, які діють в особистій якості і обираються державами - учасниками Конвенції на їхніх нарадах, які проводяться раз у два роки. Обрання здійснюється на чотирирічний термін прямим таємним голосуванням.

Організаційно-технічне забезпечення діяльності Комітету здійснюється Генеральним секретарем ООН. Комітет проводить у Відділенні ООН у Женеві дві в року чотиритижневі сесії в рік.

Важливою функцією Комітету є проведення конфіденційних розслідуванні за обґрунтованими даними про систематичне застосування катувань на території держави - учасниці Конвенції. Комітет може призначити одного або декількох своїх членів для проведення конфіденційного розслідування. По закінченні розслідування Комітет направляє державі його результати, а також власні зауваження та пропозиції.

За аналогією з деякими іншими договірними органами Комітет проти катувань може розглядати повідомлення держав - учасниць Конвенції про те, що інші держави-учасниці не виконують своїх зобов'язань але нею.

Конвенція передбачає і повноваження Комітету розглядати індивідуальні повідомлення про порушення державою-учасником її положень. Комітет не приймає повідомлення до розгляду до тих пір, поки не переконається в вичерпання всіх внутрішніх засобів правового захисту, а також у тому, що повідомлення не розглядається і не розглядається за якою-небудь іншою процедурою міжнародного розслідування чи врегулювання.


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 1222; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!