Будова і робота лінії ЛО-15С.



Напівавтоматична кряжувальна установка ЛО-15С. Випускається взамін напівавтоматичних ліній ПЛХ-ЗАС для кряжуванни стовбурів діаметром у площині пропилу до 60 см.

По лісовозній дорозі 1 (мал.1) стовбури з лісосіки доставляють на нижній склад і вивантажують на площадку 3.Розділювальним пристроєм 2 (РРУ-10М, ПРХ-2С) стовбури 4 подають до двострілового маніпулятора 8 (ЛО-13С), що поштучно укладає їх на дволанцюговий транспортер 5 для переміщення на приймальний стіл до висунутого на ньому упору 18. Після зупинки стовбура і його стабілізації притискним роликом зверху і центруючим 9 знизу включається пилка верстата 10 (АЦ-ЗС). Відпиляні сортименти скидаються на сортувальний транспортер 11. Верхівка частини стовбура довжиною до 8 м із приймального столі подається на трьох пилковий блок 12, розташований уздовж приймального стола, і розпилюється на двометрові відрізки, котрі потім надходять на сортувальний транспортер 12. Відходи від торцювання і розкряжування  по транспортері 7 подаються в бункер 6.

Швидкість переміщення стовбура під пилку 1,86 м/с, діаметр пилки 1500 мм; швидкість різання 72 м/с; діаметр пилок пилкового блоку 800 мм. Загальна встановлена потужність разом з маніпулятором 124 кВт. Оператор керує установкою з кабіни 14, маніпулятором – з кабіни маніпулятора. Привід верстата 15 І привід подаючого транспортера, що подає, 16 закріплені на рамах і встановлені на фундаментах.

Мал. 1. План – схема розміщення основних вузлів установки ЛО-15С.

Виробництво технологічної тріски.

 Технологічна тріска – це подрібнена дров’яна деревина і деревні відходи відповідно призначенню різних розмірів і порід. Техтріска використовується для виробництва целюлози, плит, продукції лісохімічних та гідролізних виробництв. Виробництво техтріски є найбільш масовим та універсальним методом використання деревних відходів та низькоякісної деревини.

Основний якісний показник техтріски – розмір тріски.

Для виробництва целюлози, гідролізного виробництва довжини тріски встановлені: довжина 5 – 35 мм., товщина до 5 мм.

Для виробництва Д.В.П, довжина тріски 10 – 25 мм., товщина до 5 мм.

Для виробництва Д.С.П. довжина тріски 5 – 60 мм., товщина 30 мм.

Поверхні зрізів тріски для виробництва целюлози, Д.В.П. повинні бути рівними зрізаними під кутом 30 – 60ْ і без пом’ятих кромок. Допускається не більше 30% загального об’єму поставки тріски із ламаними і м’ятими зрізами. Вологість тріски повинна бути не менше 40%. Для отримання тріски деревина іде без кори, тому сировину перед подрібненням потрібно окорувати.

Сировиною для виготовлення техтріски для целюлозно – паперової промисловості являється низькоякісна деревина:

84

а) при сульфідному способі – ялина, ялиця, береза, осика, тополя (гниль, синизна, кора і велика кількість сучків не допускається)

б) при сульфатному способі – всі породи з грубою окоркою без обмеження вад і гнилей.

Для гідролізного виробництва – всі породи.

Для виробництва Д.С.П. – ялина, сосна, ялиця, тополя, береза, осика, липа, бук, вільха, клен, ясен, граб, ільм. Не допускається гниль.

Для виробництва Д.В.П, - хвойні не менше 60 – 70%, листяні не більше 40 – 30% в суміші. Допускається кора до 10% об’єму. Гниль більше 5% не допускається . Використовуються любі деревні породи. Тріска з сучків використовується як добавка до техтріски для виробництва Д.В.П. і Д.С.П.

Розкряжування, окоруваня і розколювання низькоякісної сировини для вироблення із нього технологічної тріски залежить від конкретних умов і наявного обладнання. Види обладнання залежать від характеру сировини (довжини, товщини і т.д.) і призначення тріски. Так, при виробництві тріски для целюлозно – паперової промисловості використовують дискові рубильні машини, для виробництва плит і картону використовуються барабанні установки ДУ-2.

Дискова рубильна машина МРНП-10 призначена переважно для пере­робки відходів лісопиляння (рейок і обаполїв) на технологічну стружку дня целюлозно-паперової промисловості. Вона також використовується дня переробки тонкомірної низькоякісної деревини в круглому і розколеному вигляді. Максимальний прохідний перетин кругляка, що переробляється - 22 см. При таких перетинах деревини довжина підрізків не повинна бути більш 1 м. Поряд з лісопильно-деревообробними підприємствами машина МРНП-10 може використовуватися безпосередньо на целюлозно-паперових комбінатах і в ліспромгоспах у складі комплектних установок для виробництва стружки УПЩ-ЗА. Машина складається з рами 9 (мал.1.), ножового диска 1, установленого на валу 5, кожуха 4, патрона 3, підшипникових опор 2 і 6,муфти 7, гальмового пристрою 8 і електродвигуна 10. Ножовий диск, вал і підшипникові опори МРНП-10 практично цілком уніфіковані з вузлами рубильної машини МРНП-30. Рама рубильної машини МРНП-10 – литої конструкції з чавуна ,вона має коробчастий перетин з ребрами жорсткості.


Мал. Дискова рубильна машина МРНП-10.

Незважаючи на високі технічні можливості дискових рубальних машин, інтерес до установок барабанного типу не знижується. Цепов'язано з низкою переваг барабанних рубальних машин. У першу чергу - це можливість збільшення ширини прийомного патрона (вікна) без істотного збільшення загальних габаритів машини. Це дуже важливо для ефективної переробки кускових відходів деревини, що мають низьку повнодеревність.

Завдяки відносній компактності рубальні машини барабанного типу з подаючими механізмами можуть дуже раціонально агрегатуватися з автомобільною чи тракторною базою і тому знаходять усе більш широке застосування при створенні пересувних рубальних установок

З відомих машинобудівних фірм закордонних країн 12 випускають барабанні рубальні машини. Число пропонованих фірмами типорозмірів перевищує 100.

До числа провідних виготовлювачів барабанної рубальної техніки варто віднести фірми Клекнер і Паллман (ФРН), Перусюх-тюмя, ЮИТ - Юхтюмя і Рауті (Фінляндія), Векоплан (Австрія), Брукі; (Швеція).

Кожною з цих фірм створені рубальні машини для переробки сировини і деревних відходів різної

85

форми, розмірів і обсягів кон­центрації.

У нашій країні експлуатується понад 10 моделей барабанних рубальних машин закордонних фірм, що використовуються пере­важно на деревообробних і деревинно-плитних підприємствах.У промисловості експлуатується кілька типів барабанних рубальних машин для переробки таких видів відходів, як суки, гілки,вершини, відземки й ін. Це рубальні машини ДУ-2АМ, ЛО-56, МРБ4-30ГН, МРБР8-15Н Іжевськогоого заводу "Ижлесмаш" і НПО "Петрозаводскбуммаш".Рубальна машина ДУ-2АМ призначена для переробки на технологічну і паливну тріску відходів лісозаготівель (гілок, верхівок), що утворюються при очищенні стовбурів на стаціо­нарних сучкорізних машинах і площадках ручної обрізки гілок.Машина поставляється в комплекті зі спеціалізованим (для гілок) канатним транспортером ТТ-2. Механізм різання рубальної машини ДУ-2АМ виконаний у вигляді порожнього барабана з чотирма ножами. Вісь ножового барабана розташована під кутом 35° до напрямку подачі матеріалу, що переробляється. Для видалення тріски з порожнини ножового барабана усередині барабана встановлений похилий лоток, що направляє потік тріски, що утвориться, у прийомне вікно відцентрового вентилятора, що подає стружку в збірний бункер. Ножовий барабан приво­диться від електродвигуна потужністю 55 кВт.Механізм примусової подачі сировини складається з групи вертикальних і горизонтальних привідних вальців, причому бічні і нижні вальці встановлені нерухомо, а верхній має можливість перемі­щатися вертикально, забезпечуючи захоплення і подачу, шаруючи гілки різної товщини.Різальним інструментом рубальної машини ДУ-2АМ є плоскі ножі комбінованої конструкції: частина, що ріже, у вигляді тонкої пластинки (2..3 мм) виготовляється з легованої, а полотно з маловуглеводної конструкційної сталі. На рубальній машині встановлене спеціальне пристосування для заточення ножів, закріплених у робочому положен­ні. На цю операцію при нормальному затупленні (без вищерблень) втрачається 20...25 хв. Пристосування для заточення виконано у вигляді відкидного супорта, змонтованого на станині рубальної машини. Для забезпечення необхідних умов переробки відходів стовбурної деревини довжиною, меншою від їхнього діаметра, шахтний завантажувальний пристрій розділений перегородкою 7 на дві суміжні камери. Перегородка переміщається по напрямних уздовж барабана і змінює розмір камер, що забезпечує стійке положення відрізків деревини малої довжини в процесі переробки.

При переробленні відрізків довжиною 650...750 мм розділова перегородка посувається до стінки патрона і подача сировини ведеться в одну камеру.Процес переробки відходів деревини на рубальній машині МРБР8-15Н полягає в тому, що відрізок стовбурної деревини подається для переробки в завантажувальну камеру шахтного патрона 7 (мал.2.) і розміщається між передньою частиною завантажувального патрона й твірною поверхнею ножового різцевого барабана. При цьому поздовжня вісь стовбурного відрізка повнна бути рівнобіжна до осі обертання різцевого барабана. Різці установлені на барабані, при обертанні зрізують впоперек волокон стружку шириною, яка дорівнює довжині головного леза.

 

Мал.2. Барабанна русальна машина МРБР8-15Н.(1 - захисний кожух, 2 – станина, 3 – отвір для видалення тріски, 4 – різці, 5 –барабан, 6 – завантажувальна камера, 7 – шахтний патрон, 8 – двигун, 9 – корпус русального барабана, 10 – підшипникові опори.

 

 

86

Стружка, що утвориться в процесі різання, через підрізцеві щілини надходить у порожнину барабана, звідкіля нерухомим лотком (плужком), встановленим усередині барабана, віддаляється на виносний конвеєр. В міру зменшення відрізка деревини, що переробляється, він опускається по стінці патрона вниз, наближаючи до контрножа Рубальна машина МРБР8-15Н формує елементи стружки з регламентованими розмірами по довжині і товщині. Величина виступу головного леза різця над твірною барабана визначає товщину елементів стружки, а довжина леза різця формує довжину елемента стружки.

Параметри різцевого барабана рубальної машини розраховані на одержання часток стружки довжиною 22 мм і товщиною 5 мм.

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 187; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!