Камерне висушування пиломатеріалів.



Сушильні камери для сушіння класифікуються по ряду при знаків. Вони поділяються на: а) повітряні;б) газові;в) парові;

Газові сушильні камери - без калориферів, топочний газ є одночасно і сушильним агентом. Ці камери економічніші парових по капітальних затратах, розхід палива в них в два рази менше ніж в парових. До того ж процес сушіння в них коротше, чим в звичайних парових камерах. Однак по якості сушіння газові сушки поступаються камерам із паровим теплоутворенням. Їх використовують для висушування пиломатеріалів, до яких не висуваються високі вимоги, наприклад хвойних, що використовуються в будівництві. По способу руху агенту сушіння розрізняють камери із природнім і примусовим циркулюванням повітря. В останніх переміщення повітря проходить при допомозі вентиляторів. По технологічному режиму роботи камери бувають: періодичної дії, коли всі пиломатеріали завантажуються і вивантажуються одночасно, а процес сушіння в цей час зупиняється, і безперервної дії, коли з одного кінця камери вивантажують висушені пиломатеріали, а з іншої сторони одночасно завантажують її сирим матеріалом. В камерах безперервної дії циркуляція повітря примусова. Штабелі пересуваються на зустріч руху повітря. В цих камерах режим сушіння змінюється по довжині камери. В «сухому» кінці камери повітря має найвищу температуру і найменшу вологість, а проходячи через камеру, він зволожується за рахунок випаровування вологи із деревини і знижує свою температуру.Камерне висушування пиломатеріалів порівняно із атмосферним висушуванням має ряд переваг:

1) незалежність від пори року і кліматичної зони;

2) можливість регулювання процесу;

3) різке скорочування строку висушування;

4) висушування до любої вологості;

91

5) зниження гігроскопічності деревини;

6) знищення грибків і комах;

Крім камерної сушки практикується сушіння в рідинах – сірко парафіні, петролатумі і т.д. Найбільш придатною рідиною є петролатум – безводний продукт, відхід від перегонки нафти. При сушінні в рідинах волога що є в клітинах деревини, досягнувши температури кипіння випаровується. Час сушіння в рідинах в 5 – 6 разів менше, чим при паровій сушці, собівартість на 30% нижча.

 

Виробництво меблів малих форм та спортивних товарів.

В умовах лісгоспів, що мають достатню кількість чорнових заготовок, отриманих в процесі лісопиляння, організованого на нижньому складі можна виготовляти столярні вироби – дверні і віконні блоки, меблі малих форм, драбина – стрем’янка, рахівниці, посилочні ящики, кормушки, шпаківні і т.д.Особливістю технології виготовлення столярних виробів є використання для обробки деталей комплексу верстатного обладнання, призначеного для пиляння, стругання, точіння і інших операцій. Вироби складають із декількох однотипних по конструкції і технології виготовлення вузлів і деталей. Деталь – основна частина виробу. Деталі з’єднуються у вузли. Основні вузли – щити, рамки і коробки (ящики).Деталі між собою зв’язуються , для чого на одній стороні деталі роблять вирізи (гнізда), на іншій виступи (шипи). Вставлені в гнізда шипи закріплюють клеєм. З’єднання деталей вздовж волокон називається зрощуванням, в ширину по крайках - спліткою, під кутом – в’язкою.Довгі бруски називаються долевими, короткі – поперечними, внутрішні – середніми. З’єднання брусків під кутом може бути кінцевим або серединним. Існує багато різновидностей з’єднань. Бруски з’єднуються в вигляді рами (якщо пласті брусків в одній площині) або в вигляді ящика (якщо пласті під кутом). Рама називається простою якщо просвіт не заповнений. Рама у якої просвіт заповнений фанерою або щитом, називається фільончастою. Якщо товщина рами більша товщини фільонки, то вона називається обв’язкою, якщо бруски рами поставлені на рівні з фільонкою (запідлице) – фризом. Правильність з’єднання деталей в рамі і ящику провіряють по діагоналі з кута на кут. Шпунти і чверті на кромках деталі можна нарізати на кругло пильному верстаті, а при допомозі направляючої лінійки - ящичні шипи. Стругання проводять на фугувальному і рейсмусному верстатах. На фугувальному верстаті вивіряють щити після їх склеювання, коробки, зібрані рамки і т.д.На рейсмусному верстаті придають паралельність протилежним граням деталі. На фрезерних верстатах, використовуючи відповідне обладнання і інструменти, можна обробляти фільонки, нарізати шипи, вибирати проушини, фугувати по шаблону по прямих і кривих лініях. Для свердління гнізд використовується горизонтально – свердлильний верстат. Вікна і двері роблять із деревини сосни, модрини, дуба, вільхи, берези, осики, тополі… Вологість деревини для внутрішніх дверей допускається не вище 12%, зовнішніх дверей – 18%. Коробки для вікон і дверей зберігаються складеними на ребро в правильні ряди, роздільно по типах і розмірах в критих і сухих приміщеннях.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 123; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!