ПРАВИЛА ТОРГІВЛІ МЕДИКАМЕНТАМИ



Розміщення (викладка) безрецептурних лікарських засобів є важливою складовою мерчандайзингу, тобто комплексу комуніка­ційних заходів, спрямованих на збільшення обсягів продажу аптеками.

При розміщенні безрецептурних препаратів важливе значення відіграє форма їх реалізації: традиційний продаж через прилавок або відкрита форма продажу, тобто самообслуговування з фаховими консультаційними послугами.

Викладка ліків на полицях повинна враховувати основні стереотипи поведінки відвідувачів аптек, які мають звичку дивитися на ліки з правої сторони, тобто препарати, розміщені праворуч, мають більше шансів бути побаченими і купленими. Основна увага відвідувачів аптек звернена також на центральну групу ліків на полиці. Вони уникають темних і погано освітлених місць і хочуть відшукати необхідні ліки, не проходячи великі відстані і не повертаючи назад.

Прийняте розміщення безрецептурних ліків у залі обслуго­вування здійснюється за такими принципами:

• згідно з фармакологічними групами;

• залежно від способу застосування (внутрішнє, зовнішнє);

• з використанням написів на полицях або вітринах для ліків однотипної дії;

• пропорційно споживацькому попиту;

• на рівні поясу і очей покупця (це місця, на які найчастіше звертають увагу);

• на відстані витягнутої руки (найдоступніше і найзручніше місце при відкритій формі реалізації);

• зліва направо за розміром упаковки: від малої до великої, а за кольоровою гамою - від світлої до темної;

• зверху донизу за розміром упаковки: малі - угорі (зручніше розглянути упаковку), великі - внизу (на більшій упаковці шрифт можна з меншими зусиллями розглянути);

• щоб підняти популярність, менш ходові препарати розташовують поряд з більш ходовими;

• для збільшення обсягу реалізації конкретних ліків їх розмі­щують подалі від препаратів, для яких характерний низький попит.

МАРКЕТИНГУВАННЯ МЕДИКАМЕНТІВ

Термін «Маркетинг» (від англ. Market - ринок) означає діяльність в сфері ринку. Як система економічної діяльності маркетинг включає в себе комплексне вивчення ринку, планування товарного асортименту, розробку заходів для більш повного задоволення існуючих потреб, виявлення незадоволеного попиту і потенційних потреб, планування і здійснення збуту, вплив на організацію і управління виробництвом.

Таким чином, застосовувати маркетинг - значить реалізувати системний підхід до управлінської діяльності з чітко поставленою метою, деталізованої сукупністю заходів, спрямованих на її досягнення, а також використовувати відповідний організаційно-економічний механізм.

Роль маркетингу в сфері ветеринарного фармацевтичного бізнесу надзвичайно висока, так як він дозволяє ветеринарним лікарям-провізорів бути більш поінформованими щодо вибору ефективнішого, дешевшого засобу; покращує координацію матеріальних, трудових і грошових ресурсів; впливає на погляд фахівців щодо окремих засобів ветеринарного призначення; сприяє поліпшенню діяльності ветеринарних фірм і ветеринарних провізорів, економії матеріальних і трудових ресурсів. Маркетинг в сфері ветеринарного фармацевтичного бізнесу передбачає:  прогнозування попиту на ветеринарні препарати за рахунок постійного вивчення споживачів;

Стимулювання попиту на ветеринарні препарати – реклама таспонукання споживачів до використання ветеринарних препаратів;

Задоволення попиту на ветеринарні препарати - доступність і своєчасність  продажу ветеринарних препаратів.

Маркетинг в сфері ветеринарного фармацевтичного бізнесу цілеспрямований та ефективний при наступних умовах:

- наявності достатку ветеринарних препаратів та конкуренцією;

- свободи товаровиробників всіх форм власності (державних, кооперативних і приватних форм і підприємств);

- підготовленості керівників ветеринарних установ і підприємств в області маркетингу і фахівців-маркетологів;

- створення налагодженої централізованої системи збору ветеринарної інформації та її доступності ветеринарним провізорів;

- наявності спеціалізованих організацій, здатних здійснювати маркетингові дослідження і надавати допомогу ветеринарним провізорів в проведенні маркетингу.

Маркетинг повинні знати і застосовувати всі керівник ветеринарної фармацевтичної організації, кожен ветеринарний провізор.

Суб'єктами маркетингу в сфері ветеринарного фармацевтичного бізнесу є виробники товарів, організації обслуговування, оптові і окремі торгові організації, фахівці з маркетингу і різні споживачі ветеринарних товарів.

Масштаби маркетингу в сфері ветеринарного фармацевтичного бізнесу надзвичайно широкі. Вони пов'язані з ціноутворенням на ветеринарні товари; створенням товарної марки біопрепаратів, медикаментів, дезінфікуючих та інших товарів ветеринарного призначення; управлінням торговим персоналом; кредитуванням ветеринарної підприємницької діяльності; соціальної відповідно ветеринарних провізорів і т. д.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 316; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!