ПРАВИЛА ЗБЕРІГАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ



Отруйні лікарські речовини (Список А, Venena ) зберігають у матеріальних кімнатах у постійно замкнених сейфах або металевих шафах, які після роботи опечатують. На внутрішньому боці дверей сейфу під написом А Vепепа прикріплюють перелік речовин, які зберігаються, та їх разові і добові дози для тварин. У сейфі зберігають обладнання, необхідне для зважування, відмірювання та змішування лікарських засобів. У приміщеннях для зберігання отруйних речовин двері оббивають металом, а вікна обладнують металевими ґратами. Аптеки, в яких зберігають речовини Списку А, підключають до загальної сигналізації міжвідомчої охорони.

У чистому вигляді речовини Списку А дозволяється зберігати у ветеринарних лабораторіях та інститутах. В інших ветеринарних установах препарати Списку А зберігають у готових лікарських формах в обмежених кількостях.

Сильнодіючі речовини (Список Б, Негоica) зберігають у матеріальних кімнатах в окремих шафах, які замикають в кінці робочого дня.

Усі інші речовини (Vагіа) зберігають відповідно до загальних правил.

За зберігання препаратів Списку А та Списку Б відповідає завідувач аптеки, у якого знаходяться ключі від сейфів та матеріальної кімнати.

Отруйні лікарські речовини зберігають у постійно замкнених сейфах або металевих шафах, які після роботи опечатують. На внутрішньому боці дверець роблять напис з переліком речовин що зберігаються. У цій шафі зберігається все потрібне обладнання для зважування, відмірювання та змішування цих засобів.

Назви речовин пишуть на етикетках, які наклеюють на баночки. Білим кольором по чорному пишуть назви отруйних речовин: червоним на білому – сильнодіючих; чорним кольором на білому фоні – назви інших лікарських речовин. У приміщенні де зберігають отруйні речовини двері оббивають металом, а вікна обладнують металевими гратами. Аптеки, де зберігаються наркотичні засоби, потрібно підключати до сигналізації.

До упакованих ліків, що вже відпускаються за рецептами, прикріплюють сигнатури, а інколи і етикетки. На етикетках роблять надпис “Зовнішнє”, “Внутрішнє”, зазначають номер рецепта, вид тварини і спосіб застосування ліків. Ліки з якими потрібно бути обережними забезпечують додатковими етикетками “Отруйно”, “Поводитись обережно”. Засоби для зовнішнього застосування мають сигнатури та етикетки жовтого або червоно кольору, для внутрішнього – білого, а для ін’єкцій – голубого або синього.

В обов'язки завідувача аптеки входить своєчасне складання замовлень на ветеринарні препарати і товари, отримання їх, відпуск, належне зберігання та своєчасне списання. Він відповідає за облік, звітність, зберігання і достовірність відпуску матеріальних цінностей.

Усі складські приміщення мають бути з міцними дверима із замками та ґратчастими вікнами. Після закінчення роботи двері складських приміщень опечатуються (пломбуються) завідувачем складу або уповноваженою особою у присутності служби охорони з відміткою у спеціальному журналі. При відкриванні складу зазначені особи зобов'язані перевіряти цілісність дверей, вікон, збереження печаток (пломб), про що робиться відмітка у спеціальному журналі.

 

ДОКУМЕНТАЦІЯ АПТЕК

 В аптеці повинні бути:

-законодавчі акти та нормативно-правові документи з питань фармацевтичної діяльності;

- державна фармакопея України;

- мануали-збірники прописів лікарських форм і галенових препаратів, що застосовуються в практиці, але ще не включені до фармакопеї;

- ветеринарне законодавство;

- книга обліку надходжень медикаментів;

- касова книга;

- журнал реєстрації рецептів та вимог.

Для обліку отруйних і сильнодіючих речовин ведеться спеціальна книга. Безкоштовне витрачання медикаментів оформляється вимогами або рецептами спеціалістів установ, а витрата дезинфікуючих, дератизаційних та інсектицидних засобів списується згідно з актами на виконавчі роботи. Замість рецептів витрату медикаментів можна записувати у журналах реєстрації амбулаторних і стаціонарно- хворих тварин.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 586; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!