Теми для підготовки доповідей



1. Сучасні засади створення інтелектуального бізнесу.

2. Теоретичні положення про інтелектуальний бізнес.

3. Інтелектуальний капітал та його форми.

4. Економічна природа інтелектуального бізнесу.

5. Економічні механізми формування інтелектуального бізнесу.

6. Інтелектуальні ресурси у розвитку підприємств.

7. Об’єкти та суб’єкти інтелектуального бізнесу.

8. Приклади реалізації інтелектуального бізнесу.

 

Рекомендована література

[1, 2, 3, 5, 6, 7, 14]

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 2

Тема 2. Інтелектуальні продукти: сутність і особливості створення

Мета заняття: поглибити та систематизувати теоретичні знання студентів про основні поняття сучасного інтелектуального продукту.

 

План вивчення теми

1. Визначення інтелектуального продукту.

2. Види, форми та класифікація інтелектуального продукту.

3. Визначення споживчої цінності та вартості інтелектуальної продукції.

Проблемні питання для обговорення

1. Інтелектуальні продукти: сутність і особливості створення.

2. Визначення інтелектуального продукту.

3. Види, форми та класифікація інтелектуального продукту.

4. Методи та визначення споживчої цінності та вартості інтелектуальної продукції.

Методичні рекомендації до семінарського заняття

Найповніше сутність інтелектуального процесу відображено у такому визначенні: інтелектуально-інноваційний процес — це процес перетворення наукового знання, наукових ідей у фізичну реальність (нововведення), яке змінює суспільство. Основою інтелектуального процесу є процес створення, впровадження і поширення інтелектуальної продукції, необхідною власти­вістю яких є науково-технічна новизна, практичне застосування та комерційна реалізованість. Інтелектуальний продукт – результати інтелектуальної, розумової, духовної та творчої діяльності, втілені у відкриттях, винаходах, патентах, наукових звітах і доповідях, проектах, раціоналізаторських пропозиціях, творах літератури, мистецтва, музики та ін. Таким чином інтелектуальний продукт створюється у процесі, якій необхідно підтримувати та розвивати. На розвиток інтелектуального продукту впливають такі найважливіші чинники, як стан зовнішнього і внутрішнього середовища та специфіка його як об’єкта управління. Розрізняють три форми інтелектуального процесу: простий внутрішньоорганізаційний, простий міжорганізаційний та розширений, кожний з яких розрізняють за способом поширення новації.

Студентам потрібно звернути увагу на те, що потреба в інноваційному процесі формується під впливом протиріччя між існуючою та бажаною ситуацією в розвитку суспільства, а початком є установка на зміну ситуації, її вдосконалення. Ефективність інтелектуального процесу визначається лише після впровадження інновації, оскільки тільки ринок дає оцінку її здатності задовольняти потреби суспільства. Студенти повинні розуміти відмінність інтелектуального процесу від виробничого процесу та науково-технічного прогресу.

Під час вивчення структури інтелектуального процесу слід звер­нути увагу, що за економічною та організаційною ознакою в ньому вирізняють окремі етапи, стадії, фази. Зокрема, це такі етапи, як науковий, технічний, технологічний та експлуатаційний. Етапи включають певні стадії, в яких розрізняють такі види діяльності: фундаментальні дослідження; прикладні дослідження, дослідно-конструкторські розробки; дослідно-експериментальні розробки; дослідне виробництво; організаційно-економічна робота, промислове та масове виробництво.

Кожен з етапів та стадій розрізняють за специфікою управління, фінансуванням, цільовим призначенням та кінцевим результатом діяльності. Взаємозалежність стадій зумовлена тим, що вдосконалення лише в одній з них не підвищить результативності процесу в цілому. Для забезпечення ефективності та гнучкості інтелектуального процесу важливим є стикування стадій таким чином, щоб результат кожної попередньої був основою для подальшого руху вперед.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 115; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!