Гра «Знайди однакові камінчики».



Гра сприяє розвитку уваги, закріпленню знань про фігури, умінь порівнювати за кольором, знаходити спільні та відмінні ознаки предметів.

На фланелеграфі або на дошці викладаються впереміш різнокольорові геометричні фігури однакового розміру: один жовтий круг, один червоний овал; два синіх квадрати, два зелених трикутники, два коричневих прямокутники. У кожної дитини картка, на якій намальовані такі самі фігури; кольоровий олівець.

- Сороки дуже люблять збирати все яскраве, блискуче. Почали вони розглядати різнокольорові камінчики у скриньці, та не змогли знайти однакові.

Вихователь запрошує одну дитину до дошки, решта працюють на місцях.

- Для яких фігур не знайшлося пари? (Для круга й овалу.)

- Чим схожі ці фігури? (У них немає кутів.)

- Скільки пар однакових фігур? (Три.) Назвіть їх. (Пари синіх квадратиків, пари зелених трикутників, пари коричневих прямокутників.)

- Яким словом можна замінити слово пара? (Два.)

Фізкультхвилинка.

Вихователь заздалегідь розвішує по кімнаті великі геометричні фігури блакитного кольору: круг, овал, трикутник, квадрат, прямокутник – це «хмаринки».

На столі у вихователя розкладені картки малюнком униз. На картках намальовано багато маленьких геометричних фігур такої ж форми й кольору, як і «хмаринки», - це «дощинки». На кожній картці «дощинки» однієї форми.

- Розгляньте уважно «хмаринки». Чим вони схожі? (Кольором і розміром.) Чим відрізняються? (Формою.)

- На які геометричні фігури схожі «хмаринки»?

- По скільки «хмаринок» різної форми? (По одній.)

Вихователь пропонує дітям перетворилися на «дощинки». Діти беруть зі столу вихователя по одній картці, перевертають малюнки угору, виходять на середину кімнати, ще раз уважно розглядають «хмаринки» та «дощинки» на своїй картці.

- Скільки у ас «дощинок»? (Багато.)

Вихователь говорить «Дощик»! – і діти стрибають, танцюють, веселяться. Вихователь говорить «Сонечко!» - діти розбігаються по кімнаті, знаходять «хмаринку» такої ж форми, як і «дощинки» на їхній картці. Вихователь підходить до кожної «хмаринки», хвалить дітей за швидкість і правильність виконання завдання. Ці вправи виконуються кілька разів.

Гра «Розвесели берізки».

У ході гри діти закріплюють знання про склад чисел у межах 4, порівнюють предмети за висотою.

Вихователь заздалегідь розвішує малюнки трьох берізок різної висоти із цифрами 2, 3, 4 на стовбурах. На килимку вихователь розкладає картки із зеленими і жовтими листочками, на яких показаний склад чисел у межах 4.

- Усе навколо готується до зими: тварини роблять запаси, птахи відлітають у вирій, дерева засинають, скидаючи останнє листя. Засумували берізки, шкода їм розлучатися з гарними різнокольоровими листочками. Щоб попрощатися з ними, берізки попросили знайти листочки, які відніс вітер.

Вихователь пропонує дітям узяти на килимку одну картку з листочками й підійти до тієї берізки, на якій зображена відповідна цифра.

- У кого листочки найвищої берізки? Яка на ній цифра?

- У кого листочки найменшої берізки? Яка цифра на ній?

- Маленька ялинка побачила, що з дерев падає листя. Вона дуже злякалася, що також залишиться без єдиної голочки; її нікому було заспокоїти, подружок у неї нема, на галявинці росте сама, том попросила берізок написати листа дітям.

Творча робота.

У процесі цієї роботи розвивається увага, логічне мислення.

На дошці – малюнок маленької ялинки. У кожної дитини на столі геометричні фігури з кольорового паперу однакового розміру: один кружок, два овали, квадрат, багатокутник, два прямокутники, чотири трикутники; клей; пензлик; білий квадрат.

Вихователь пропонує дітям розглянути геометричні фігури й вибрати ті, з яких можна скласти ялинку.

- Які фігури ви обрали? Чому?

- Скільки трикутників? (Чотири.)

- Складіть із трикутників ялинку й наклейте її на білий квадрат.

Діти виконують завдання, виходять до дошки та прикріплюють свої ялинки навколо маленької.

- Подивіться, скільки подружок у ялинки, як вона повеселішала!

Підсумок заняття.

- Хто зі звірят допомагав нам ходити стежкою?

- Чому засумували берізки?

 

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 299; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!