Підсумок, узагальнення заняття.
Заняття 10. Диференціація понять "м’який - твердий" приголосні звуки. Лексична тема "Інструменти. Заняття дітей корисними справами". Речення з прямим і непрямим додатком в орудному відмінку
Т. Ярош
Мета: вчити дітей диференціювати па слух і на письмі м’які та тверді приголосні; розвивати фонематичне сприймання; закріпити навички звуко-буквеного аналізу; збагачувати словниковий за пас; учити будувати речення та поширювати їх.
Обладнання: сюжетні малюнки з теми “Праця дітей у майстерні”, кольорові кружечки, плакат зі словами.
Хід заняття
І. Організація дітей до заняття
ІІ. Диференціація понять «м’який-твердий». Приголосні звуки
1. Пригадування приголосних звуків.
- Згадати декілька приголосних звуків, назвати їх.
- Пояснити, що ці звуки можуть вимовлятися твердо і м’яко.
2. Читання пар слів.
(Учитель вивішує плакат на дошці.)
сила - сіла лис - ліс дим - дім
лук - люк тин - тінь сирий - сірий
сад - сядь лин - лінь кинь - кінь
- Пояснити значення слів, скласти речення з кожним словом. За питати дітей, чи однаково вимовляються перші звуки в парах.
- Звернути увагу, які букви, що позначають голосні звуки, стоять після першої букви. Після твердих - а, о, у, с, и; після м’яких - я, ю, є, і, ь.
3. Розвиток фонематичних процесів.
Почувши слово з м’яким приголосним звуком, учні піднімають золений кружечок, а з твердим приголосним - жовтий.
|
|
Слова: лак, ляк, рис, ріпа, лист, літо, тире, тіло, нірка, нирка, солома, сьомий, Семен, цех, ціп, цифра, ціна.
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота за малюнками "Праця дітей у майстерні".
Назвати інструменти та матеріали: ножиці, молоток, сокира, пилка, голка, нитка, тканина, дошки.
2. Складання і запис речень, поширення їх.
Хлопчик пиляє (що?) дрова (чим?) пилкою.
Дівчинка зашиває (що?) сукню (чим?) голкою.
- Підкресліть у цих реченнях двома рисками букви, що позначають м’які приголосні звуки.
3. Навчальний диктант.
Сірі зайчики. Руді лисиці. Лісові звірята. Співучі пташенята.
IV. Підбиття підсумків заняття
- Назвати декілька слів, у яких на початку слова стоїть твердий приголосний звук.
загрузка...
Тема. Число і цифра 3. Трикутник.
Мета: формувати вміння знаходити склад числа 3 шляхом об’єднання груп предметів; вправляти в умінні співвідносити число та кількість предметів; закріпити знання про геометричну фігуру трикутник,уміння працювати із трафаретом; продовжувати формувати вміння орієнтуватися в просторі; розвивати окомір, почуття ритму; виховувати працьовитість.
Матеріали: демонстраційний: набір іграшкового посуду (три чашки, три ложки, три тарілки, один чайник), фланелеграф, по три кружечки жовтого, зеленого, червоного кольорів;малюнки із зображенням предметів на основі трикутника для вправи «Перетвори фігуру»;
|
|
роздавальний: набір карток із цифрами 1 – 3, по три кружечки жовтого, зеленого та червоного кольорів, трафарет, картки для вправи «Домалюй крапки», олівці.
Хід заняття
Психогімнастика.
Гра «Не помилися».
У грі закріплюється вміння співвідносити число та кількість предметів. У дітей на столах кратки із цифрами 1 – 3. Завдання дітей – підняти ту картку із цифрою, яка буде відповідати кількості названого посуду.
Вихователь виставляє на своєму столі посуд, коментуючи дії:
- Я поставила чашки. Скільки їх усього?
Діти показують відповідну картку із цифрою.
- Як ви думаєте, скільки остей прийде? (Три.) Чому?
- Скільки виделок? Ложок? Тарілок? Тощо.
- Чого більше (менше)? На скільки?
Склад числа 3.
Завдання виконується із коментуванням. Одна дитина може виконувати його біля фланелеграфа. У кожної дитини на столі по три кружечки жовтого, зеленого та червоного кольорів.
- Покладіть перед собою три кружечки різного кольору.
- Скільки жовтих? (Один.) Зелених? (Один.) Червоних? (Один.)
- Скільки всього кружечків? (Три.)
|
|
- Як отримати число 3? (Скласти разом по одному кружечку.)
- Тепер покладіть три кружечки так, щоб два з них були одного кольору, а один – іншого.
- Скільки всього кружечків? (Три.) З яких чисел ви склали число 3? (2 і 1.)
Фізкультхвилинка.
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Час прийшов нам спочивать.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата, скоки-скоки!
Вправа «Перетвори фігуру».
Для виконання вправи знадобиться трафарет. Вихователь показує малюнки, в яких «заховалися» трикутники (хустина, печиво трикутної форми, капелюшок тощо).
- Яка геометрична фігура сховалася в малюнку? Що ви можете розповісти про неї?
- Чим трикутник відрізняється від круга й овалу?
- Візьміть трафарет, прикладіть його до сторінки, обведіть кілька трикутників і «оживіть» їх, перетворивши на будь-який предмет.
Вправа «Домалюй крапки».
На столах у дітей картки із зображеними в певному порядку геометричними фігурами. Завдання дітей – розставити крапки у фігурах у певному порядку.
Перш ніж діти почнуть виконувати завдання, вихователь пропонує назвати геометричні фігури в ряді.
|
|
- Яка фігура йде за колом? Овалом?
- Скільки крапок у першій фігурі? Другій? Третій?
Вихователь повинен переконатися, що діти правильно зрозуміли подану закономірність; лише за цієї умови вони можуть почати виконувати завдання.
Підсумок заняття.
- Із яким завданням ви сьогодні впоралися легко, а що викликало у вас труднощі? Як утворюється число 3?
Тема. Число й цифра 4. Квадрат. Прямокутник.
Мета: продовжувати формувати знання про склад числа 4; учити знаходити всі способи складання числа на основі практичних дій; вправляти в умінні встановлювати подібності й відмінності геометричних фігур: овалу, круга, трикутника, квадрату, прямокутника; ознайомити з новою назвою «чотирикутник»; учити просторовим відношенням,використовуючи слова всередині, зовні; розвивати творчу уяву; виховувати самостійність.
Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, плоскі фігури птахів, дві смужки, довга мотузка, картки для вправи «Розділи предмети», кружечки: три синього кольору, два – червоного; геометричні фігури одного кольору (круг, овал, трикутник, квадрат, прямокутник); картки із цифрами 2, 3, 4, три круги, сім прямокутників; малюнки, створені на основі квадрата, прямокутника;
роздавальний: картка з двома горизонтальними смужками, чотири круги: синього, зеленого, жовтого, червоного кольорів; геометричні фігури одного кольору (круг, овал, трикутник, квадрат, прямокутник), трафарет, аркуш паперу, олівці.
Хід заняття
Психогімнастика.
Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 317; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!