Весела хвилинка. Гра «Не помились».



Вихователь читає вірш. Просить дітей уважно послухати й відповісти на запитання.

Із куща ліщини білка

Нахилила дітям гілку.

З’їжте, діти, смакоти,

Щоб скоріше підрости.

На тобі, маленький синку,

Три і два даю в торбинку.

Їх одразу не гризи,

Спершу, скільки всіх, скажи.

 

- Скільки горішків дала білочка? (2 і 3.) Скільки всього вийшло? (П’ять.)

Якщо це завдання викличе труднощі, можна скористатися фланелеграфом і геометричними фігурками для докладного пояснення.

Підсумок заняття.

- Із якою цифрою ви сьогодні ознайомилися?

- Що вам сподобалося виконувати на занятті? Що викликало труднощі?


ПІДСУМКОВЕ ЗАНЯТТЯ

Мета: закріпити вміння порівнювати числа від 1 до 5; правильно співвідносити число і цифру, поєднувати предмети в групи за певними ознаками; розрізняти плоскі фігури: круг, овал, трикутник, квадрат, прямокутник; порівнювати їх за кольором, формою, розміром; продовжувати навчати порівняння груп предметів за кількістю, закріпити вміння працювати з лічильними паличками, виконувати мовну інструкцію, орієнтуватися в просторі; розвивати мовлення, увагу, творчу уяву, логічне мислення, пам'ять, дрібну моторику рук.

Матеріали: демонстраційний: малюнки із зображенням овочів і фруктів; картки із знаками «=», «≠»; малюнок ведмедя; малюнок білченяти із цифрою 1, зайчати із цифрою 2, їжачка із цифрою 3; картки з фігурками із чотирьох лічильних паличок; різнокольорові геометричні фігури для гри «Знайди однакові камінчики»; великі геометричні фігури та картки з такими самими маленькими геометричними фігурами для фізкультхвилинки; малюнки трьох берізок із цифрою 2, 3, 4; малюнок із зображенням ялинки;

роздавальний: картки із цифрами 1-4, знаки «=», «≠», «+»; малюнки з овочами та фруктами для гри «Допоможи дідусеві-ведмедю»; по чотири лічильні палички на кожну дитину; зелені й жовті листочки із прикладами складу чисел у межах 4; набір геометричних фігур для гри «Знайди однакові камінчики»; геометричні фігури для творчої роботи, клей, пензлик, білий квадрат, олівці.

Хід заняття

Гра «Веселі цифри».

Гра сприяє закріпленню сприйняття цифр у межах 4, уміння їх розташовувати у цифровому ряді, розкладати у прямому та зворотному порядку; розвиває увагу.

У кожного на столі картки із цифрами 1-4.

- Розкладіть цифри від 1 до 4. Покажіть цифру, яка йде після 3, перед 2, між 2 і 4.

- Покажіть цифру, яка позначає кількість вух у слона, лапок у кішки, курочки.

- Скільки пальчиків на лівій руці?

- Чому ви не можете показати цифру, яка позначає цю кількість? (Тому що пальців 5, а у нас цифри тільки від 1 до 4.)

- Розкладіть цифри від 4 до 1. Хором назвіть цифри у зворотному порядку.

 

Гра «Допоможіть дідусеві-ведмедю».

У процесі цієї гри закріплюється вміння працювати в парі, поєднувати предмети в групи за певними ознаками, порівнювати групи предметів за кількістю.

На дошці чи фланелеграфі впереміш розташовані чотири картинки з овочами і тир картинки з фруктами, малюнок ведмедя, картки зі знаками «=», «≠». У дітей на столі один конверт на двох, у якому ті ж самі картинки з овочами та фруктами, тільки меншого розміру, картки із знаками «=», «≠».

- Діти, дідусь-ведмідь приготував запаси на зиму, але не знає, як їх розкласти. Без нашої допомоги йому не обійтися! Подивіться уважно, що приготував ведмідь? (Фрукти й овочі.) На скільки груп розділено ці предмети? (На дві.)

- Двоє дітей це зроблять біля дошки, а решта відкрийте конверт і вирішіть, хто вибирає овочі, хто – фрукти. (Діти працюють у парах.)

- Скільки овочів приготував ведмідь? (Чотири.) Назвіть їх.

- Скільки фруктів? (Три.) Назвіть їх.

- Чого більше? Чому? Як перевірити? (Під кожним овочем покласти фрукт.)

- Чи можна назвати однаковою кількість фруктів та овочів? (Ні.) Який знак можна між ними поставити? (Знак «≠».)

- Що треба зробити, щоб кількість була рівною і можна було використати знак «=»? (Додати один фрукт або прибрати один овоч.)

- Приберіть один овоч і покладіть між картинками знак «=».

Рухлива гра «Стежка».

Ця гра закріплює вміння правильно вживати в мовленні слова вузький, широкий, ширше, найширший, шикуватися по одному, по два, по три, по чотири.

Вихователь заздалегідь розвішує по кімнаті малюнки білченяти, зайчати, їжачка із цифрами 1, 2, 3 відповідно.

- Діти, перед вами дуже вузька стежка. Як же нам пройти нею? Подивіться, яку цифру нам показує білченя? (1.) Як ви думаєте, навіщо? (Щоб іти стежкою по одному.) Спасибі, білченя! Станьте одне за одним – і в дорогу!

Діти йдуть уявною доріжкою по кімнаті.

- Діти, яку цифру показує зайча? (2.) Що це значить? (Можемо йти доріжкою по два.) Чому? (Тому що доріжка стала ширшою, на ній можуть поміститися двоє.)

Діти перешиковуються, знаходять собі пару і йдуть удвох.

- Що за шурхіт, діти, ви не чули? Це їжачок! Він показує цифру 3. Що це значить? (Те, що доріжка стала ще ширшою й нею можуть пройти троє.)

Вихователь допомагає дітям перешикуватися по три, якщо це викликає у них труднощі.

- Діти, стійте! Осінній вітерець мені прошепотів, що доріжка стала дуже широкою. Але він загубив цифру, яка вкаже, по скільки дітей може пройти, і йому стало дуже прикро. Не засмучуйся, вітерець! Діти самі знають, що після цифри 3 ти хотів показати нам цифру … (діти договорюють самі – 4.) Давайте перевіримо, чи зможемо ми пройти стежкою по чотири.

Діти розбиваються на групи по чотири і, взявшись за руки, ідуть по кімнаті. За командою вихователя вони розбігаються по своїх місцях.

- Чому спочатку ми йшли по одному? (Тому що доріжка була дуже вузькою.)

- Чому наприкінці шляху ми змогли йти по чотири? (Тому що доріжка стала набагато ширшою.)

- Якою доріжкою було зручніше йти? Чому?

- Яку цифру показувало білченя? Зайча? Їжачок?

- Яку цифру загубив вітерець?

Гра «Чарівні палички».

Ця гра сприяє розвитку спритності, дрібної моторики рук, зорової пам’яті. У кожної дитини по чотири лічильні палички. У виховательки кілька демонстраційних карток, на яких намальовані фігури, складені із чотирьох лічильних паличок. Наприклад:

 


- Подивіться, діти, до кого привела нас стежка? Що це за птах?

- Сороки так чимось зайняті, що нас навіть і не помічають. Давайте подивимося, що вони роблять. От молодці сороки: зібрали сухі гілочки й викладають якісь фігури. Але у сорок багато сухих гілочок, а у нас стільки лічильних паличок? (Чотири.)

- Але навіть із чотирьох паличок можна скласти багато цікавих фігур.

Вихователь пропонує дітям скласти які-небудь фігури із чотирьох лічильних паличок і розповісти про них. Потім вихователь вибирає будь-яку картку з малюнком фігури, показує дітям кілька секунд і забирає її. Діти у себе на столі викладають із лічильних паличок таку саму фігуру. Вихователь показує знову цю картку, й діти перевіряють правильність виконання завдання. За тими ж правилами проводиться робота з іншими картками. Наприкінці гри вихователь відзначає найуважніших.

 

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 446; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!