Шафа пекарська електрична секційного модельована ШПЕСМ-3



Призначена для випікання тільки кондитерських виробів. Вона має зварну підставку на якій встановлені одна над одною з секції (камери). Шафа облицьована стальними листами внутрішнім і зовнішнім, а порожнина заповнена теплоізоляційним матеріалом. Двері шафи закріплені шарнірами і теплоізольовані та мають задвижку для видалення з секцій випаровування,що утворюється при випіканні. В правій частині шафи находиться відсік з блоками управління для кожної секції окремо. На лицьовій панелі блока розміщені перемикачі, з допомогою яких та лінії терморегулятора, який автоматично підтримує задану температуру.

Рис. 4. Принципова схема жарових і пекарських шаф із природною конвекцією гріючого середовища у робочій камері:

а – жарові шафи; б — пекарські шафи; в – поздовжній і поперечний розрізи секції жарильної шафи; 1 – робоча камера; 2 – інвентарна шафа; 3 – пульт керування; 4 – підставка; 5 – облицювання; 6 – теплова ізоляція;
7 – верхня група ТЕНів; 8 – лист, що екранує; 9 – нижня група ТЕНів; 10 – лист; 11 – напрямляючі; 12 – дверцята.

Правила експлуатації.

До роботи з шафами допускаються особи, що знають їх будову і правила техніки безпеки. Перед включенням перевіряють наявність заземлення. Санітарний стан, справність, пускорегулюючих приборів. Потім установлюють ліміт терморегулятора на необхідну температуру, при цьому загорають сигнальні лампи, як тільки камера прогріється до заданої t-лампи гаснуть і це свідчить про готовність камери до роботи.

Принципова і кінематична схема збивальної машини:

1 – бачок; 2 – насадка; 3 – стакан; 4 – сухарі вилки; 5 – ходовий гвинт; 6 – маховик; 7 – механізм регулювання швидкості; 8, 9 – напівшківи веденого шківа; 10 – клиновий ремінь; 11 – пружина; 12, 13 – напівшківи ведучого шківа; 14 – електродвигун; 15 – голівка; 16 – конічна передача; 17 – рукоятка; 18 – станина; 19 – ходовий гвинт; 20 – гайка; 21 – підстава; 22 – нерухоме сонячне колесо; 23 – шестірня-сателіт; 24 – водило; 25 – зубчасте колесо; 26 – гільза; 27 – вал; 28 – кришка; 29 – шестірня; 30 – шарикопідшипник; 31 – привідний вал.

Правила експлуатації

Перед початком роботи перевіряючи санітарний стан машини, справність пускорегуляторної системи заземлення, надійність закріплення бачка та збивачки, роботу машини на холостому ходу, якщо не виявлено сторонніх шумів то машину можна експлуатувати. Під час закріплення збивачки потрібно зробити зазор не менше ніж5 мм між збивачками та дном бачка. Збивачки з’єднують шпинделем за допомогою рейкового щеплення.

Упевнившись, що збивачка не торкалася стінок і дна бачка, завантажують продукт, встановлюють необхідну частоту і вмикають машину. Заповнюючи бак продуктами, необхідно врахувати те, що продукт під час збивання збільшується в об’ємі кілька раз. Забороняється лишати машину без

догляду, завантажувати продукти та брати пробу при ввімкненні машини.

Чищення та миття машини, усунення несправності здійснювати тільки у разі вимкнення з електромережі.

 

1.13. Техніка безпеки праці кондитера

Кондитер повинен:

1.Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.

2. Користуватися спецодягом та засобами індивідуального захисту.

3. Працювати тільки на справному обладнанні.

4. Не допускати сторонніх осіб на своє робоче місце.

5. Утримувати робоче місце в чистоті, не захаращувати його.

6. Пам`ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці та безпеку товаришів по роботі.

7. Виконувати заходи по усуненню порушень правил охорони праці.

8. Приступаючи до роботи після відлучки з робочого місця і після стикання з забрудненими предметами, руки необхідно мити намилюванням не менше двох разів. Особливо ретельно їх слід мити після відвідування вбиральні. В цих випадках руки треба вимити теплою водою з милом, а потім 0,2 % освітленим розчином хлорного вапна, а потім знову помити теплою водою з милом.

Особи, які працюють в одязі з короткими рукавами, повинні мити руки до ліктів.

9. Утримувати нігті коротко підстриженими та не наносити на них лак.

10. Чоловіки - чисто поголені, жінки - охайно причесані.

11. Повідомляти про одержані на виробництві чи вдома порізи, удари, інші поранення, а також про інфекційні захворювання в сім`ї.

Основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, які діють на кондитера:

1. Протяги.

2. Захаращеність робочого місця.

3. Відсутність спеціальних пристосувань, інструменту, обладнання.

4. Підвищена температура обладнання.

5. Підвищена температура, вологість, рухливість повітря робочої зони.

6. Недостатня освітленість робочої зони.

7. Незахищені струмопровідні частини електрообладнання.

8. Підвищена загазованість робочої зони.

10. Кондитер забезпечується спецодягом: куртка біла бавовняна, брюки світлі бавовняні (спідниця біла бавовняна для жінок), фартух білий бавовняний, ковпак білий бавовняний або косинка біла бавовняна, рушник, тапочки або туфлі, або черевики текстильні чи текстильно-комбіновані на неслизькій підошві.

11. Заколювати спецодяг і тримати у кишенях одягу булавки, скляні та інші гострі предмети забороняється.

12. Всі рухомі частини машин і обладнання, що викликають небезпеку травмування, повинні бути закриті суцільними або сітчастими огорожами. Сторони вічка або діаметри отворів сітки огорожі повинні бути не більше 10 мм.

13. Ємності з мішалкою повинні мати кришки, зблоковані з пусковим пристроєм електродвигуна мішалки.

14. Обладнання, в яке завантажуються компоненти, що виділяють пил, повинно бути оснащене місцевим відсмоктувачем з наступною очисткою викиду повітря.

15 При переміщенні вантажу на візках або у контейнерах докладене зусилля не повинно перевищувати 10 кг. Рівнем робочої поверхні вважається робочий рівень конвеєра, стола, верстата, тощо.

16. Кожний електронагрівальний апарат підключається до зовнішньої мережі окремою електропроводкою з індивідуальними плавкими вставками та пусковими пристроями.

17. Пускові пристрої повинні знаходитись у безпосередній близькості від робочого місця, забезпечуючи при цьому швидке і безпечне вмикання та вимикання апарату.

18. У виробничих приміщеннях електропроводка повинна бути прокладена в трубах для захисту від механічних пошкоджень та вологи.

19. Засоби захисту повинні приводитися до готовності перед початком роботи обладнання і бути зблоковані так, щоб виконання робочого процесу було неможливе при відключенні засобів захисту або їх несправності.

20. Пускові пристрої електродвигунів повинні мати захист від самовільного запуску при відновленні напруги у мережі після перерви у постачанні енергії.

21. Проводити очищення, ручне змащення і ремонт обладнання під час його роботи категорично забороняється. Ці операції слід виконувати тільки після повної зупинки обладнання.

22. Забороняється працювати на обладнанні з несправним або знятим огородженням рухомих частин.

23. Не повинні захаращуватись проходи до обладнання, до місць його включення та виключення.

24. Робітники, які працюють на обладнанні, повинні бути забезпечені інструкціями по експлуатації обладнання, в яких викладені вимоги з охорони праці.


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 416; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!