Теоретичні основи розробки, прийняття і реалізації управлінських рішень



ЗМІСТ

навчально-методичного посібника

з дисципліни

“Методи прийняття управлінських рішень”

 

Вступ Модуль № 1 «Теоретичні основи розробки, прийняття і реалізації управлінських рішень» Тема №1. Основи теорії прийняття управлінських рішень Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №2 Природа управлінських рішень Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №3 Методологічні підходи до розробки управлінських Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №4. Людина як суб'єкт прийняття управлінських Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Модуль № 2 «Методи та прийоми прийняття управлінських рішень » Тема №5.Методи і прийоми розробки і прийняття управлінських рішень Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №6 Загальнонаукові методи Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №7. Евристичні методи обгрунтування й прийняття рішень Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №8. Політичні рішення: сутність, технології прийняття і впровадження Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №9. Роль прогнозування в процесі прийняття управлінських рішень Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Модуль № 3 «Технологія розробки, прийняття і реалізації управлінських рішень» Тема №10. Аналітичні методи прийняття управлінських рішень Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №11. Математичні методи в економічному аналізі Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №12. Багатопланові аналітичні методи Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема 13. Прийняття рішень в умовах невизначеності Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Тема №14 Прийняття рішень в умовах ризику Теми практичних та семінарських занять Тести для самоперевірки знань Список рекомендованої літератури Завдання для самостійної роботи та індивідуальні завдання Тематика контрольних робіт для студентів заочників Тести та завдання для самоперевірки знань Екзаменаційні питання Навчально-методичні матеріали з дисципліни 5   7 7 9 9 11 11 14 15 16 16 18 18 20 20 22 22 23   24   24 27 27 28 29 31 31 31 33 37 37 38   38 43 43 43     43 49 49 50   51 51 53 53 55 55 57 57 58 58 60 60 61 61 66 66 67 67 72 72 73 74 75 78 83 86  

Вступ

 

Сучасні економічні перетворення взаємин між товаровиробниками господарського комплексу України впливають на зміну характеру, принципів і змісту процесу управління підприємствами й організаціями. Становлення ринкової економіки обумовлює високі вимоги до кваліфікації керівників (менеджерів) організацій незалежно від рівня управління й форми власності.

Сучасний менеджер, що залучає в процес реалізації структурно-інноваційної політики перетворення господарського комплексу держави, зобов'язаний володіти системними знаннями, навичками й уміннями в галузі підготовки, прийняття й реалізації управлінських рішень.

Розробка управлінських рішень - один з найбільш важливих управлінських процесів. Від його ефективності в значній мірі залежить успіх справи. Тільки професійний менеджер володіє ефективними технологіями вироблення, прийняття, реалізації управлінських рішень, без яких практично неможливо ефективне управління організацією в складній економічній обстановці.

Кожний професійний менеджер знає, що перш, ніж починати будь-яку справу, необхідно визначити стратегічну мету на довгострокову перспективу й тактичну - для кожної конкретної дії.

Сучасну організацію відрізняють масштаби управлінської діяльності, відділення управлінської діяльності від безпосереднього процесу виробництва або надання послуг. Основне призначення менеджера - забезпечити ефективне функціонування, стійкий розвиток та виживання організації.

Задачі оволодіння методами прийняття управлінських рішень потребує не тільки відповідного теоретичного обґрунтування підходів до розв’язання даної проблеми, а й здатності практики до сприйняття рекомендацій даної дисципліни. специфічною особливістю оволодіння даним курсом є отримання знань в галузі застосування методів прийняття управлінських рішень та вироблення навичок з іх практичного використання.

Семінарські і практичні заняття проводяться лише за денної форми навчання. Метою їх є поточна перевірка знань студентів з питань, винесених на ці заняття, та набуття практичних навичок розроблення та прийняття управлінських рішень. Такі заняття сприяють підвищенню якості фахової підготовки, для модульного контролю якої передбачається періодична перевірка рівня засвоєння навчального матеріалу.

На семінарські та практичні заняття виносяться вузлові питання з дисципліни. Решту питань студенти опрацьовують самостійно на основі відповідних навчальних посібників, методичної літератури тощо.

В результаті проведення практичних занять студенти повинні:

Знати: основні методи діяльнсті персоналу управління, методи обгрунтування управлінськиз рішень, етапи підготовки до розробки управлінського рішення, технології розробки і реалізації управлінських рішень, технології прийняття управлнських функціональних рішень.

Вміти: застосовувати одержані знання в практиці прийняття управлінських рішень в різних умовах.

Готуючись до семінарських і практичних занять, студент насамперед засвоює понятійний апарат (контролює себе за допомогою питань для самоперевірки, наведених у навчальних посібниках). Потім доцільно скористатися методичними порадами до відповідної теми. За наявності незрозумілих питань слід звернутися до рекомендованих тут же літературних джерел або до інших, обраних самим студентом. Проте слід мати на увазі, що літературні джерела мають істотні відмінності як у логіці побудови матеріалу, так і у визначеннях певних термінів і категорій. Варто зважати й на те, що за сучасних умов інформація з навчальних посібників швидко втрачає актуальність, застаріває, а тому найновішу інформацію з відповідних питань доцільно отримувати безпосередньо в аудиторії.

 


Змістовний модуль 1

Теоретичні основи розробки, прийняття і реалізації управлінських рішень


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 191; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!