Практична робота: викласти й обвести.



IV . П ідсумок

-Як ви гадаєте, чи сподобалося зайчику в нас у гостях?

-А яку корисну справу ми сьогодні зробили?

-Хто буде жити разом із зайчиком у будиночку?

-Як називають членів його сім’і?

-Мама... (зайчиха).

-Тато... (заєць).

-Діти... (зайченята).

Попрощаємося із зайчиком. Нехай біжить влаштовується у своєму будинку. А нам теж пора.

 

Заняття 7

Тема. Я сам і інші люди. Україна – моя Батьківщина

Мета: закріпити та поглибити уявлення дітей про рідний край, про Україну як державу; розширити знання про народні символи; сприяти розширенню світогляду дітей; розвивати мовлення через словникову роботу; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, кмітливість, мислення; виховувати глибокі почуття любові до своєї Батьківщини.

    Словник: Батьківщина, прапор, гімн, герб, тризуб, символи, держава; водій, кондуктор, пасажир; музей; хитруня, улесливий, підступний, працьовитий, старанний, сумлінний.

    Математичні поняття та просторові уявлення: геометричні фігури (трикутник,овал, квадрат, прямокутник, круг); лічба в межах 10 у прямому та зворотньому порядках; рахунок «парами»; порівняння за кольором, розміром, формою; поняття: скільки всього, вгорі, внизу.

    Обладнання: Ведмідь, Лисичка-сестричка, Журавель (ілюстрації); демонстраційний матеріал: символіка України, карта, фотознімки міст Київ, Суми; ілюстрації національного одягу; ілюстрації соняшника, волошки, маку; таблиця геометричних фігур, геометрична квітка (волошка); роздатковий матеріал: квитки на автобус; геометричні фігури в конверті; набір монет; смужки із завданням; подарунки дітям.

    Музичний супровід: гімн України.

 

Хід заняття

I. Мовленнєва діяльність

Мотиваційний момент

Запрошення до подорожі.

                 -Добрий день, малята,

                 Рада я вас вітати!

Чи бажаєте подорожувати?

Нові світи откривати?

-Сьогодні я пропоную вам здійснити подорож на звичному для нас транспорті.

-Які види транспорту ви знаєте?

-На чому ми поїдемо, дізнаємося із загадки.

Відгадування загадки.

Я не їм вівса і сіна,

Дайте випити бензину,

Пасажирів, як відомо,

Везу на роботу, а також додому.

Автобус).

-Без кого автобус не може рухатися?

-Правильно, без водія.

Звуковий аналіз слова  «водій».

-Назвіть перший звук, другий,...

-Скільки всього звуків у слові «водій»?

-Скільки голосних звуків? Назвіть їх.

-Які приголосні? Скільки їх?

-Скільки складів ?

Поділ на склади слова «ведмідь».

-Сьогодні у нас незвичайний водій. Це наш друг – ведмідь.

-Скільки складів у слові «ведмідь»?

Введення слова в речення.

«Ведмідь працює водієм».

-Кого возить водій? Так, пасажирів.

-Що повинен придбати кожен пасажир, коли він сідає в автобус?

-Так, квиток.

-Як жартівливо називають пасажира, який їде без квитка?  («Заєць»).

-Як називається професія людини, яка видає квитки пасажирам?  (Кондуктор).

Дидактична гра «Влучні слова» (за малюнком).

-Кондуктором у нашому автобусі працює Лисичка-сестричка.

-Як ви думаєте, для чого вона знайшла собі таку роботу?

-Правильно, щоб наловити «зайців» на обід.

-Яка вона за характером? (Використати ілюстрацію, описати очі, ніс, погляд, язик).

-Які очі? (Колючі, злі, примружені).

-Для чого лисиця примружила очі?  (Щоб краще придивитися, щоб приховати злий погляд).

-Як тримає носа, навіщо?  (Проти вітру, щоб краще принюхатися).

-Який у неї язик?  (Довгий).

-Що вона робить ним?  (Облизується).

-Що ми можемо про неї сказати? Яка вона?

(Хитра, улеслива, підступна, зла).

-Щоб ця хитруня не пообідала нами, ми повинні придбати квитки.

Ігровий момент «Кондуктор і пасажири».

Вибрати кондуктора. Він видає квитки, а пасажири відраховують із монет 10 копійок.

-Всі придбали квитки?

-То сідайте зручніше, і ми поїхали.

Діти видають звук працюючого мотора: в-в-в.

-Поки ми їдемо, пограймо в гру.           

Дидактична гра «Впіймай звук».

Перший називає слово, яке починається на звук «в», а інший називає слово, яке закінчується на звук «в».

Дидактична гра  «Впіймай слово».

Учитель читає вірш, діти уважно слухають і намагаються запам’ятати слова із звуком «в».

                   Є багато країн на землі.

В них озера, річки, долини.

Є країни великі й малі,

                   А найкраща завжди - Батьківщина!

Словникова робота

Батьківщина - рідний край, місце, де ти народився, країна, держава.

II . Пізнавальна діяльність


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 144; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!