Рольова гра «Запрошення на день народження» (робота в парах).
Розігрування телефонного діалогу з використанням іграшкових телефонів, за допомогою питань. Перед діалогом повторити ввічливі слова: добрий день, будь ласка, спасибі, дякую,вибачте, до побачення.
-Чи доводилося вам запрошувати на день народження друзів? Спробуймо зробити це правильно.
Слухання діалогів.
-Ви дуже ввічливі й гостинні!
-А чи хотіли б ви на своєму святі побачити нашу лісову гостю?
-Як же її запросити?
Бесіда за малюнком «Приготування до свята».
-Гості запрошені. До свята треба як слід приготуватися.
-Що потрібно зробити у квартирі?
(Прибрати, навести лад).
-Як потрібно приготувати себе до зустрічі з гостями?
(Зробити гарну зачіску, вдягнути святковий одяг).
-Які ще приготування повинні відбутися?
(Приготування святкового столу).
Дидактична гра «Що в чому? »
-Цукор… (у цукорниці).
-Чай… (у чашці).
-Торт… (у тортовниці).
-Цукерки… (у цукерочниці або вазі для цукерок).
-Хліб ... (у хлібниці).
-А для чого потрібен заварник?
-Що роблять у чайнику?
-Чим будемо пригощати нашу лисичку?
-Чим годується лисиця?
Зупинка «Вітальна»
Будова речень за власним досвідом.
-У Максимка - день народження.
-Що ми йому побажаємо?
-Як віддячимо за запрошення?
IV . Підсумок
-От і добігла до кінця ще одна наша зустріч.
-Що вам запам’яталося більше за все?
|
|
-А що більше всього сподобалося?
-Що ви хотіли б побажати нашій гості на прощання?
Заняття 4
Тема. Природа. Рослини лісу
Мета: розвивати вміння складати речення; поглибити знання дітей про ліс, природулісу; формувати уявлення про те, що ліси бувають різними; розвивати увагу, мислення, спостережливість; закріпити знання про геометричні фігури;продовжувати вчити лічбі в межах 10 у прямому та зворотньому порядку; вправляти дітей у порівнянні предметів за розміром; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до оточуючого.
Словник: ліс, діброва, ялинник, березняк, сосновий бір, мішаний ліс.
Математичні поняття та просторові уявлення: трикутник, прямокутник, квадрат, круг.
Обладнання: Лисичка, Ведмедик (іграшки),демонстрацій-
ний
матеріал: малюнок або іграшка білого ведмедя, лисички, ілю-
стаціїлісу в різні пори року, картина «Ліс»;роздатковий мате-
ріал: картки для графічних навичок, малюнкидерев: клена,
берези, яблуні, каштана та їх листочків, плакати «Не сміти!
Не ламай гілочок! Не зривай квітів! Не топчи рослин! », 4 ма-
люнки дерев, з яких падає листя; листочки, на яких зображена
нитка, набір геометричних фігур (кружечок, квадрат, трикут-
|
|
ник, прямокутник).
Музичний супровід: «Звуки лісу».
Хід заняття
На заняття заходить учитель разом з Лисичкою.
I . Мовленнєва діяльність
-Сьогодні до вас на заняття прийшла гостя й хоче з вами помандрувати. А куди? Дізнаєтеся, відгадавши загадку.
Відгадування загадок.
Дім з усіх боків відкритий,
Дахом різьбленим укритий,
У зеленім домі тут
Звірі різнії живуть.
Ліс).
Бесіда.
-Чи були ви коли-небудь у лісі?
-Тож сьогодні ми хочемо запросити вас помандрувати до лісу.
Чується стукіт у двері, учитель виглядає за двері й знаходить там Білого ведмедя.
-Погляньте, хто до нас завітав?
-А що це за звір?
-Привітаймося з ведмедиком.
-А де він живе?
-Білі ведмеді живуть на Півночі й ніколи не бували в лісі.
-Щось він мені здається засмученим. Ви як думаєте?
-Мабуть у нього щось трапилося?
-Запитаймо у ведмедика.
-Він приїхав до свого брата Бурого ведмедика й не знає, як попасти в ліс. Тож візьмімо його з собою до лісу! Всі заплющіть оченята й прислухайтеся.
Звучить музика «Звуки ліс».
-Ось ми з вами й у лісі. А що таке ліс? (Місце, де ростуть дерева, рослини, живуть комахи та птахи).
-Які різновиди лісу ви знаєте? (Діброва, ялинник, березняк, сосновий бір, мішаний ліс).
|
|
Дидактична гра «З якого дерева листочок? »
У кожного з дітей є листочки. Вонирозкладають їх відповідно до дерев.
-Що може рости в лісі? (Кущі, гриби , квіти, ягоди).
-Як ви гадаєте, чи потрібні в лісі кущі? Навіщо? (На них росте багато ягід та горіхів, якими живляться його мешканці).
Фізкультхвилинка
Ось піднявся в лісі вітер,
Загойдав деревам віти;
Вітер дужий, вітер сильний -
Всі листочки затремтіли.
Діти підіймають руки й хитаються, імітуючи дерева, які розхитує вітер.
Дидактична гра «Життя рослин».
(Робота в групах).
Завдання:назвати рослини, які ростуть у лісі, й поділити їх на групи: дерева, кущі, трави, гриби , квіти.
5. Робота над звукоутворенням слів дерева, кущі, ягоди, квіти, трави та поділ слів на склади.
*Поділ слів на склади через відривну вимову та вибивання такту плесканням у долоньки;
*Утворення кількості складів через кількість голосних звуків у слові;
*Вимова твердих та м’яких приголосних звуків, їх кількість у слові.
Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 174; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!