Тема. Я сам і інші люди. Я і моя сім’я



    Мета: розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість; поглибити знання дітей про сім’ю; навчати вмінню розглядати картину та сприймати її зміст; формувати вміння складати розповідь; поповнювати словник; виховувати доброзичливість, почуття любові й поваги до своїх рідних.

    Словник: сім ’ я, мама, тато, дідусь, бабуся, донька, синок, діти, найстарший, наймолодший, помічник.

    Математичні поняття та просторові уявлення: менше, більше, порівну, однаково, поруч, посередині, останній, попередній.

    Обладнання: Зайчик-побігайчик(іграшка), демонстраційний матеріал: казковий будинок, ілюстрації (дідусь, бабуся, мама, тато, котики, мишка, песик), картина «Прибираємо квартиру», картина «Сім’я», каса цифр;роздатковий матеріал: геометричні фігури в конвертах (2 квадрати, 5 трикутників, 2 прямокутники, різні за розміром, однакові за кольором у своїй групі), кружечки зеленого й червоного кольорів (по 5 штук), малюнки, на яких відображені різні життєві ситуації.

 

Хід заняття

I . Робота над розвитком зв’ язного мовлення

Розповідь вчителя з елементами бесіди.

-Послухайте лічилку й скажіть, про кого в ній розповідається:

               Мама, тато, дід, бабуся –

Всіх назву, не помилюся,

                 Старший братик і сестричка –

В нас сімейка невеличка.

Мама, тато, дід, бабуся,

                 Старший брат, сестра і я –

Отака у нас сім’ я.

-Сім’я, родина – це найдорожче, що є в людини. Усі мають свою родину. Ластівка не може жити однією сім’єю з горобчиком. І ведмідь, і вовчик-братик не пристануть до чужої зграї. Усі вони мають свою родину. І кожний із вас має її.

-Хто складає родину?                                                

Відповіді дітей.

-Ви з’явилися на світ. Батьки навчили вас ходити, слухати казки, вимовляти перші слова, узувати черевики, застібати гудзики. Батьки постійно поруч з вами.

-Сім’я за своїм складом може бути малою: тато, мама, я. Сім’я може бути великою: тато, мама, я, брати, сестри, дідусь, бабуся.

-А де живе сім’я кожного з вас?      

Відповіді дітей.

Гра « Мій будинок».

-Як ви гадаєте, це правильно, коли будинок є порожнім? А що треба з ним зробити? Правильно, заселити мешканцями. Надаймо житло своїм сім’ям у нашому чарівному, дуже красивому, казковому будинку.

Діти прикріплюють фотографії членів своєї сім’ї у відкритих віконцях будинку й розповідають, хто це.

-У будинок ми заселилися, тепер потрібно подумати про новосілля. Кого ми запросимо на своє свято? Правильно, гостей.

-А кого ми завжди із задоволенням чекаємо в гості? Так, друзів і родичів.

-До нас на гостину сьогодні потрапив дуже незвичайний

гість. Спробуйте відгадати, хто він.

Знайомство з персонажем.

Взимку біленький, влітку сіренький.

Хатки не  маю, з місця на місце перебігаю.

Зайчик).

-А як же ти до нас потрапив, зайчику?

Вірш

Через поле я побіг, за мною – лисичка.

Я – вбік, пірнув під  лист:

Пошукай, сестричко!

А лисичка вгору – нюх!

Вітер упіймала, як впіймала заячий дух, аж затанцювала.

Далі я вже не чекав, вискочив із нірки,

Стриб угору – і помчав прямо до домівки.

-Ну що, дітки, допоможемо зайчику перечекати лисичку? Тозапрошуйте його до нашої оселі.

Дидактична гра «Побудуй речення».

Діти будують речення із словами запрошення та звертання.

-А щоб зайчику було зручно і комфортно, познайомте його з нашою родиною.

Знайомство відбувається у формі фізкультхвилинки.

Гра «Знайомство».

Фізкультхвилинка

 Ось ця ручка – мій дідусь .                                      (Вліво).                                                                                                         

  Ось ця ручка – бабця.                                         (Вправо).

 Ось ця ручка – мій татусь.                                  (Вгору).

 Ось ця ручка – мамця.                                           (Вгору).

   Ось ця ручка буду я.                                             (На пояс).

  Ось і вся моя сім’я!                                          (На пояс).

Гра  «Справжня сім’я».

Опитування:

-Хто у вашій сім’ї найстарший?

-Хто наймолодший?

-Які обов’язки виконують члени вашої родини?

-Як ви себе поводите, коли хтось із вашої родини захворів?

-Як ви опікуєте турботами дорослих?

-Які у вас обов’язки в сім’ї?

Дидактична гра «Поміркуй, подумай».

Робота з ілюстраціями:

Перед кожним малюком лежать ілюстровані малюнки із зображенням різних життєвих ситуацій. Наприклад: матуся годує мале дитя; старший братик роздягає молодшого; на ліжку хвора бабуся, а поруч онук грає в м’яч; донька спить, а матуся складає її іграшки; мама й донька перуть білизну; тато забиває гвіздок, а син тримає картину тощо.

-Покладіть зелений кружечок під тим малюнком, де в родині по-справжньому піклуються одне про одного.

Дидактична гра  «Хто я? »

-Для мами я – дочка, а для бабусі?

-Для тата я – син, а для тітки?

-А для сестри ?


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 250; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!