Ви загадки в ідгадайте, доби частини упізнайте.



-Діти, з яких частин складається доба?  (Ніч, ранок, вечір, день).

-Коли ми снідаємо, тато йде на роботу – це яка частина доби? (Ранок).

-А що йде за ранком?  (День).

-Що ми робимо вдень?  (Проводимо розваги, ігри, заняття).

-А коли сонечко втомилося і лягає спати?   (Вечір).

-Діти, а люди коли сплять?  (Ніч).

-У мене є віконечко, подивімося, яка частина доби заховалася в ньому? Я загадую загадки, а ви шукаєте відповідний малюнок.

Відгадування загадок.

За горою сонце впало, в домі світло запалало.

Вечір).                 

Чорне сукно лізе у вікно.                              

Ніч).

Звечора вмирає, а вранці оживає.  

День).

Сонце встало, зірки розігнало.

Ранок).

Уявлення про геометричні фігури.

-Ну, а тепер завдання з жовтої кульки: «Чудо-дерево й геометрична фігура». А ось і «чудо–дерево». Що це в нього за малюнок?  (Геометрична фігура круг).

Загадка

По колу гуляє. Ні кутів, ні сторін немає.

Як ми його називаєм?

( Круг) .

-Які за кольором ці круги?

-Який із них більший; менший?

-Що можна робити з кругом?  (Котити).

-Що в природі схоже на круг?  (Сонце, яблуко і тощо).

Графічні вправи .

У кожної дитини на парті аркуш паперу, на якому зображено в центрі круг.

-Ваше завдання, діти, з простого круга утворити цікавий малюнок і розфарбувати.

III. Підсумок

Прощання з Професором Будь ласка. Професор за гарну роботу на занятті дарує дітям багато-багато повітряних кульок.

 

 

Заняття 2

Тема. Культурна спадщина народу. Чарівний світ казки

Мета: розвивати логічне мислення, допитливість, зосередженість; формувати вміння відповідати на запитання повними реченнями та відтворювати зміст казок за серією картинок; формувати навички утворювати слова зі зменшувано- пестливими суфіксами та суфіксами згрубілості, негативної оцінки; утворювати дієслова протилежного значення; закріпити навички лічби в межах 3, лічби за порядком; навчати співвідношенню числа й групи предметів; виховувати любов до книг, викликати бажання навчитися читати.

Словник: клубок, теремок, вовчисько, вітрисько, вітерець, зайчисько, хлібець, деревце.

Математичні поняття та просторові уявлення: трикутник, круг, низький, високий; назва чисел від 1 до 3; порядкова назва чисел.

Обладнання:  демонстраційний матеріал: книжка з чистими сторінками, «чарівні двері»,  різнокольорові сходинки (1 біла, 3 жовтих, 2 зелених, 1 синя), предметні малюнки (теремок, зайчик, білка), клубок, 2 обручі для гри, трикутник; роздатковий матеріал: серія малюнків до казок «Колобок», «Рукавичка», «Теремок», «Кривенька качечка», які використовуються в груповій роботі; смужки із зображенням теремка й парканчика, різнокольорові горішки та трикутники.

 

                                   Хід заняття

I. Мовленнєва діяльність

Вступна бесіда.

Променцем веселим сонце заглядає у віконце .

І радіють дітлахи.

Нам дарує книжку сонце,

Де живуть усі казки.

Учитель розкриває книгу, а там - порожні сторінки.

-Ой, погляньте, а де ж наші казки?

-Чому вони зникли?

Заслуховуються варіанти відповідей.

-Наші діти останнім часом дивляться дуже багато мультфільмів, а казок майже не читають. Казки образилися й пішли від нас. Як же їх повернути?

Відповіді дітей.

-Ми підемо на пошук казок. Ви згодні?

Під музику діти крокують, підходять до «чарівних» дверей.

-Щоб ці двері відчинилися, треба утворити слова-дії протилежного значення. Наприклад,: зайти -вийти.

Дидактична гра «Знайди пару».

Розв’язати – зав’язати;

забігти – вибігти;

залізти – злізти;

в’їхати – виїхати;

зачинити – відчинити;

Одягнути – роздягнути.

-Ось і відчинилися наші двері. Що можна відчиняти?  (Кватирку, вікно).

-А що можна відкрити?  (Коробку, пенал, скриньку).

-А розгорнути?  (Книжку, цукерку, пакунок).

-Що ми бачимо за дверима? (Сходи).

Ці сходи приведуть нас до казок. Але спочатку треба сказати, скільки і яких сходинок? (Одна біла сходинка, три жовтих сходинки, дві зелених, одна синя).

Фізкультхвил инка

За казками ми пішли,

Не одразу їх знайшли!

Ніжками ми тупали,

Кулачками стукали.

Пам’ятають казки нас,

Нахи лились ми на «раз »,

А на «два » ми піднялись,

І за руки узялись.

Усі по колу ми пішли.

Наші казочки знайшли.

II. Робота над розвитком зв’ язного мовлення

Дидактична гра «Збери казку ».

Робота в групах. Кожна група отримує набір картинок до певної казки. Діти викладають картинки послідовно, відповідно до змісту казки й супроводжують свої дії розповіддю.

-Ці різнокольорові сходинки привели нас до кошика, у якому сховалися наші казки. І казки з’являться лише тоді, коли ви називатимете відомих казкових героїв пестливо.

(Деревце, вовчик, вітерець, зайчик, півничок, коточок, хлібець).  

Учитель дістає з кошика картки та ігрові поля із зображенням казкових персонажів.

Складання  розповіді.

-Наша група вирішила, що це казка «Колобок». На картинках зображено бабусю, яка місить тісто для колобка. Ось колобок котиться лісовою стежинкою. Наступна картинка – Колобок із зайцем. Ось Колобок розмовляє з вовком. На цій картинці він зустрів ведмедя. А ось він сидить на носі в лисички.

Опитування.

-Нарешті,  казки з нами.

Повертаємось ми нині

Із казкової країни.

У казках герої чемні ,

Добрі , ввічливі. Напевно,

Ви такими будете,-

Казки не забудете .

-Чому ви сьогодні вирушили на пошуки казок?

-Які казки вам подобаються?

-На кого з героїв казок ви хотіли б бути схожими? Чому?


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 350; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!