Тема. Культура спілкування. Країна ввічливих слів
Мета: розвивати вміння слухати й розуміти сприйняте на слух; формувати навички та вміння передавати інтонацію, темп; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати пам’ять, сприймання, увагу; виховувати розуміння загальнолюдських цінностей, культури спілкування, доброзичливість; вчити дітей узгоджувати слова в роді, числі та відмінку; ознайомити з геометричною фігурою круг; закріплювати вміння виокремлювати з групи предметів окремий предмет; учити розрізняти просторові напрямки; формувати поняття «один-багато».
Словник: позаду, попереду, унизу, угорі, день, ніч, ранок, вечір, добрий день, добрий вечір, до побачення, будь ласка,
Математичні поняття та просторові уявлення: один - багато, скільки - стільки ж, вгорі - внизу, попереду - позаду, товщий - тонший, вищий-нижчий, більше – менше, доба, геометрична фігура круг.
Обладнання: професор Будь ласка (лялька), чарівна скринька, демонстраційний матеріал: ілюстрації до художніх творів аудіоапаратури,картини із зображенням предметів у межах 2, малюнки із зображенням частин доби, чарівна квітка, геометрична фігура круг, магнітофон; роздатковий матеріал: повітряні кульки, круг для кожної дитини.
Музичний супровід для фізкультхвилини.
Хід заняття
I. Робота над розвитком зв’ язного мовлення
Гра «Знайомство».
Учитель кидає м’яч одному з дітей, той називає своє прізвище та ім’я. Віддає м’яч учителю.
|
|
Вступне слово вчителя.
Вийшла вранці я на ганок
І сказала « добрий ранок»
Сонцю, небу і травичці,
Добрим людям, тихій річці.
Добрий ранок, світу мій ,
мирний , чистий, голубий.» Так я привіталася з новим днем, ранком, сонечком та небом. І тому мені так тепло на серці. Завжди вітайтеся. Тоді й у вас, і в тих, до кого ви вітаєтеся, буде добре й радісно на душі. Привітання – то побажання добра.
Діти, у руках я тримаю цікаву скриньку з секретом.Це скринька ввічливості. Але поки що вона зачинена. Щоб її відчинити, ви повинні добре попрацювати, відповідати на всі мої запитання. І якщо ми виконаємо всі завдання, то отримаємо чарівний ключ від скриньки, у якій лежать ваші подаруночки.
Робота над оповіданням
Слухання тексту.
-А розпочнемо ми з оповідання, яке ви уважно послухаєте, а потім скажете, про кого в ньому розповідається.
|
|
Для чого люди кажуть спасибі
Др імучим лісом йшли два мандрівники - Дідусь і Хлопчик.
Було жарко, мандрівникам хотілося пити.
Нарешт і, вони прийшли до струмка. Тихо дзюрчала вода. Мандрівники нахилилис я, напилися.
Дідусь сказав:
-Спасибі тобі, струмок.
Хлопчик посміхнувся.
-Чому ти посміхаєшся, Хлопче?- запитав Дідусь.
-Навіщо ви, Дідусю, сказали струмкові «спасибі»? Адже він - не жива істота: не дізнається про вашу подяку, не почує ваших слів.
-Це так. Якби води напився вовк, він м іг би й не дякувати. Ми ж - не вовки, а люди. А знаєш, для чого людина говорить «спасибі»? Знаєш, кого це слово вшановує, звеличує, підносить?
Хлопчик замислився. Він ще ніколи не думав над цією мудрою істиною. Тепер же був час подумати: шлях через ліс ще довгий.
Аналіз тексту.
-Про кого розповідається в оповіданні?
-Де йшли Дідусь із Хлопчиком?
-Яка стояла погода?
-Що хотілося мандрівникам?
-Що знайшли подорожні в лісі?
-Чи втамували вони спрагу?
-Що сказав Дідусь струмочку?
-Чи здивувало це Хлопчика?
-Що запитав Хлопчик у Дідуся?
-Як Дідусь відповів на запитання онука?
-Як ви гадаєте, кого звеличують ввічливі слова?
Учитель допомагає дітям зробити висновок: ввічливі слова звеличують і вшановують людину.
|
|
II .Мовленнєва діяльність
-Діти, у світі так багато ввічливих слів! Які ввічливі слова ви знаєте? Назвіть ввічливі слова-вітання, слова-вибачення, слова-подяки.
-А зараз придумайте ситуації, де доречним буде вживання таких ввічливих слів.
Дида ктична гра «Коли так кажуть? »
* До побачення; до скорої зустрічі; скоріше повертайтеся; щасливої дороги;сподіваюся на швидку зустріч.
* Усього найкращого; хай щастить; були раді знайомству; заходьте частіше; сподіваюся на швидку зустріч.
* Смачного; їжте на здоров’я.
* На добраніч, приємних снів.
Діти виконують завдання.
Фізкультхвилинка
Учитель читає вірш, діти виконують відповідні рухи.
Ручки вгору піднімемо
І долоньками змахнемо.
Хай тупочуть ноженята!
У дудочку пограємо,
Трішки пострибаємо.
Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 228; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!