ПРОТОКОЛ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ



У ДІТЕЙ

 МКХ-Х І50 –  Серцева недостатність

150.0 –  Застійна серцева недостатність

· Режим підбирають індивідуально й залежно від стадії серцевої недостатності, при ІІБ та III стадіях – постільний, а також постіль­ний режим на тлі гострих міокардитів навіть при І, IIА стадіях, при IIА- полегшений постільний режим, при І стадії – кімнатний режим. Тривалий термін перебування на постільному режимі не рекомендується, необхідно його поступово розширювати, ґрунтуючись на реакції дитини на фізнавантаження, функціональні проби по Шалкову.

· Дієта при І стадії з виключенням продуктів, що містять багато хлориду натрію, при IIА- NaCl обмежують до 2-4 г на добу, при ІІБ та III стадіях – до 1,0-1,5 г на добу (таку хлоридну дієту витримують не більше як 3-7 діб), обов’язково збільшують кількість продуктів, що багаті на калій (родзинки, курага, банани, печена картопля тощо), кількість рідини обмежують, починаючи з IIА стадії, при ІІБ та III стадіях – не більш як 600-800 мл на добу, недопустимо обмеження кіль­кості рідини більш ніж на 50% від добової фізіологічної потреби.

· Лікування основного захворювання, що призвело до розвитку зас­тійної серцевої недостатності (хірургічна корекція вад серця, протизапальна терапія при кардитах, антиаритмічна терапія при серцевих дизритміях тощо).

· Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (каптоприл орально: дозування у новонароджених 0,01-0,05 мг/кг на приймання до 3 разів на добу, максимально може бути збільшена до 0,5 мг/кг до 4 разів на добу (2 мг/кг на добу), дозування у дітей після 1 міся­ця життя: 0,15-0,3 мг/кг на приймання до 3 разів на добу, максималь­но може бути збільшена до 6 мг/кг на добу, у підлітків та дорослих -12,5-25 мг кожні 8-12 годин, максимально припустимо збільшення добової дози до 6 мг/кг).

· Діуретики (які виводять калій – фуросемід орально, в/в або в/м 1-2 мг/кг кожні 6-12 годин, максимально допустима доза не більш як 6 мг/кг на добу, або які зберігають калій- спіронолактон внут­рішньо 1,5-3,3 мг/кг на добу у 1-2 приймання, у підлітків та дорослих від 25 до 200 мг на добу, звичайно 100 мг на добу, ін.).

· Кардіометаболічна терапія (рибоксин, калію оротат, кверцетин, L-карнітину хлорид, мілдронат, кардонат, неотон фосфокреатинін, панангін або аспаркам, фосфаден, АТФ-лонг, тощо).

· Серцеві глікозиди (дигоксин) (табл.15).

у новонароджених:

· на тлі «дуктус-залежних» природжених вад серця: введення простагландину Е1 в/в початковою дозою 0,05-0,1 мкг/кг за 1 хв, надалі підтримуючою дозою 0,01 мкг/кг за 1 хв;

· на тлі відкритої артеріальної протоки – в/в введення індометацину;

· на тлі синдрому персистуючої фетальної циркуляції: оксигенотерапія, толазолін.

150.1. Лівошлуночкова недостатність

· Режим підбирають індивідуально й залежно від стадії серцевої недостатності, при ІІБ та III стадіях – постільний, а також постільний режим на тлі гострих міокардитів навіть при І, IIА стадіях, при IIА - полегшений постільний режим, при І стадії – кімнатний режим. Тривалий термін перебування на постільному режимі не рекомендується, необхідно його поступово розширювати, ґрунтуючись на реакції дитини на фізнавантаження, функціональні проби по Шалкову.

· Дієта при І стадії з виключенням продуктів, що містять багато хлориду натрію, при IIА – NaCl, обмежують до 2-4 г на добу, при IIВ та III стадіях – до 1,0-1,5 г на добу (таку ахлоридну дієту витриму­ють не більше як 3-7 діб), обов’язково збільшують кількість продук­тів, що багаті на калій (родзинки, курага, банани, печена картопля тощо), кількість рідини обмежують, починаючи з IIА стадії, при ІІБ та III стадіях – не більш як 660-800 мл на добу, не допустимо обмеження кількості рідини більш ніж на 50% від добової фізіологічної потерби.

· Лікування основного захворювання, що призвело до розвитку зас­тійної серцевої недостатності (хірургічна корекція вад серця, проти­запальна терапія при кардитах, антиаритміяна терапія при серцевих дизритміях тощо).

· Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (каптоприл орально: дозування у новонароджених 0,01-0,05 мг/кг на приймання до 3 разів на добу, максимально може бути збільшена до 0,5 мг/кг до 4 разів на добу (2 мг/кг на добу), дозування у дітей після 1 місяця життя: 0,15-0,3 мг/кг на приймання до 3 разів на добу, максимально може бути збільшена до 6 мг/кг на добу, у підлітків та дорослих -12,5-25 мг кожні 8-12 годин, максимально припустимо збільшення добо­вої дози до 6 мг/кг/.

· Діуретики (які виводять калій – фуросемід орально, в/в або в/м 1-2 мг/кг кожні 6-12 годин, максимальна допустима доза не більш як 6 мг/кг на добу, або які зберігають калій- спіронолактон внутріш­ньо 1,5-3,3 мг/кг на добу в 1-2 приймання, у підлітків та дорослих від 25 до 200 мг на добу, звичайно 100 мг на добу, ін.)

· Кардіометаболічна терапія (рибоксин, калію оротат, кверцетин, L-карнітину хлорид, мілдронат, кардонат, неотон фосфокреатинін, панангін або аспаркам, фосфаден, АТФ-лонг тощо).

· Серцеві глікозиди (дигоксин) (див. табл. 15.).

Таблиця 15.


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 233; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!