Міокардит, його види за типом запалення, поширення, перебігу і закінчення.



Міокардит– запалення серцевого м’язу. Причини: як ускладнення при інфекційних, паразитарних і неінфекційних хворобах.

Класифікація:

- за типом запалення (альтеративний, ексудативний, проліферативний);

- за поширенням (вогнищевий, дифузний);

- за перебігом (гострий, хронічний).

Гострий альтеративний дифузний міокардит– альтеративні зміни проявляються зернистою і жировою дистрофією м’язової тканини, серцевий м’яз в’ялої консистенції, тьмяний, строкатий (сіро-червоного кольору з сіро-жовтими смугами), порожнини серця розширені. Ексудативні зміни виражені гіперемією і крововиливами. Проліферативні зміни при хронічному перебігу у вигляді сірих прожилок сполучної тканини.

Ексудативний міокардит– при інфекційних хворобах та інтоксикаціях. За характером ексудату розрізняють гнійний і негнійний (серозний) міокардит. При гнійному міокардиті в серцевому м’язі поодинокі або множинні гнійники (абсцеси).

Продуктивний міокардит – характеризується розростанням сполучної тканини в серцевому м’язі у вигляді сірувато-білих тяжів або смуг, щільної консистенції.

Процес проліферації може мати дифузний і вогнищевий характер. Дифузне розростання сполучної тканини – міофіброз, а вогнищеве – кардіосклероз.

Закінчення міокардиту: проявляється порушенням частоти, ритму та сили серцевих скорочень.

 

Перикардит, його види.

Перикардит– запалення епікарда і серцевої сумки. Причини: пастерельоз свиней і ВРХ, чума свиней та ін.. Класифікація:

- за перебігом – гострий, хронічний;

- за поширенням – вогнищевий (обмежений) і дифузний;

- за характером ексудату – серозний, фібринозний, гнійний і геморагічний.

Серозний перикардит.Причини: деякі інфекційні хвороби (грип поросят). Характеризується накопиченням в порожнині серцевої сумки серозного ексудату, серцева сумка розтягнута, в її порожнині серозний ексудат, серцева сумка й епікард набряклі, почервонілі, з плямистими крововиливами, покриті тонким фібринозним нашаруванням. При хронічному перебігу серозний ексудат розсмоктується та утворюються сполучнотканинні спайки, можливе повне зрощення епікарда з серцевою сумкою.

При розтині трупів в порожнині серцевої сумки знаходять червону рідину – трупний транссудат, що складається з рідкої частини плазми крові (сироватки). Відмінність трупної транссудації і гідроперикарду (водянки серцевої сумки) від серозного перикардиту – відсутність запальних змін на епікарді і на внутрішній поверхні серцевої сумки.

Фібринозний перикардит. Причини: чума свиней, пастерельоз, перипневмонія ВРХ. Характеризується відкладанням на епікарді і внутрішній поверхні серцевої сумки фібрину. Пізніше фібрин проростає сполучною тканиною, серце з поверхні наче покрите панциром.

Геморагічний перикардит. Причини:сибірка. Характеризується просоченням кров’ю епікарда і серцевої сумки з накопиченням в її порожнині кров’янистої рідини. При тампонаді серцязгустки крові.

Травматичний перикардит. Причини: механічне пошкодження серцевої сумки. При розтині серцева сумка розтягнута і набрякла, фібрин з домішками гною товстим шаром вкриває епікард і серцеву сумку, серцевий м’яз потовщений, дряблий, на місці проколу вузький хід рани або при його зарощені спайка перикарду.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 525; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!