Що таке вади розвитку та їх причини?



Назвіть види виродливостей.

Як проявляються виродливості в будові голови?

Як проявляється порушення статевих залоз?

Як проявляється порушення у близнюків?

Що таке асиметричні виродливості?

 

 

Патологія серцево-судинної системи і органів кровотворення

1.Поняття про розлади загального кровообігу, їх причини.

2.Порушення функції автоматизму, збудливості, провідності, скоротливості серця.

3.Ендокардит, його види, закінчення.

4.Вади серця.

5.Міокардит, його види за типом запалення, поширення, перебігу і закінчення.

6.Перикардит, його види.

7.Об’ємні зміни серця (гіпертрофія і розширення серця).

8.Розлади кровообігу при порушення функції судин.

8.1. Артеріосклероз.

8.2. Атеросклероз.

9.Поняття про гіпертонію, гіпотонію, шок, колапс.

10.Запалення селезінки.

11.Запалення лімфатичних вузлів.

 

Поняття про розлади загального кровообігу, їх причини.

Система кровообігу складається з серця , кровоносних та лімфатичних судин. Серце виконує роль помпи , ритмічні скорочення якого рухають кров по судинах. Судини магістральні і капілярні є вмістилищем всієї маси крові, яка знаходиться в процесі кровообігу . Частина крові знаходиться в депо (печінка,селезінка).

Кровообіг – це проходження певного об’єму крові через судини за певний час, який вимірюють в мілілітрах за хвилину. Кровообіг виконує важливу роль в регуляції різних функцій організму і його пристосування до умов існування. Кровообіг приймає участь в обміні речовин між всіма тканинами організму і зовнішнім середовищем. Стан кровообігу визначають за основними показниками:

ü число серцевих скорочень за хвилину(пульс);

ü ударний (систолічний об’єм крові);

ü хвилинний об’єм крові;

ü величина артеріального тиску.

Недостатність кровообігу проявляється нездатністю органів кровообігу забезпечити потреби організму в кисні та необхідних для життєдіяльності речовин, виведення з нього продуктів життєдіяльності. Вона є серцева, яка виникає від послаблення роботи серця , а судинна від зміни основних властивостей судин: тонусу та проникливості судин . Змішана проявляється серцево-судинною недостатність.

Причини порушення кровообігу різноманітні:

Кардіальні– пов’язані з змінами функції, структури серця (перикардити, міокардити, міокардіо-дистрофії (дистрофічні зміни серцевого м’язу), кардіосклероз (склероз судин серця), порушення коронарного кровообігу, ендокардити, пороки клапанів серця, порушення ритму серця).

185
Екстракардіальними– не пов’язані з патологією серця, це зміни в судинній стінці артерій, вен, артеріол і венул, капілярів, коли знижується їх еластичність, гладкість, міцність, розтяжність, зміни кількості циркулюючої крові, розлад нервової і ендокринної системи, враження легень, нирок.

Недостатність кровообігу проявляється гостро і хронічно. Гостра при шокові, колапсі, інфаркті міокарду. Хронічна недостатність розвивається при атеросклерозі, гіпертонічній хворобі, пороках серця і проходить в три стадії.

Перша стадія (компенсована) не виявляється в стані спокою, проявляється тільки при функціональному навантаженні.

Друга стадія (декомпенсована) – виявляється в стані спокою, а при функціональних навантаженнях виникає декомпенсація.

Третя стадія декомпенсована зі стійкими порушеннями обміну речовин і других органів.

Недостатність серця розвивається при не відповідності між навантаженням, що надається на серце і його здатності виконувати роботу. В патогенезі серцевої недостатності розрізняють 3 варіанти:

ü недостатність від перевантаження (фізичне навантаження, пороки серця, гіпертонія);

ü недостатність від пошкодження міокарда (інфекція, інтоксикація,авітаміноз,

порушення кровопостачання серця);

ü змішана форма, коли навантаження зберігається, а частина м’язових волокон міокарда гине (інфаркт).

Характерними проявами недостатності кровообігу є:

ü Задишка– виникає внаслідок прямого і рефлекторного збудження дихального центру внаслідок збільшення вмісту вуглекислого газу в крові (гіперкапнії) та зниження у ній кисню (гіпоксемії), а також нагромадження в крові недоокислених продуктів обміну речовин.

ü Ціаноз– синюшне забарвлення шкіри і слизових оболонок, з’являється внаслідок значного зменшення вмісту в крові оксигемоглобіну і збільшення в ній поновленого гемоглобіну.

ü Тахікардія– збільшення кількості скорочень серця. Причини: зменшення ударного об’єму серця, зміна газового складу крові (нестача кисню і надлишок вуглекислого газу), переповнення кров’ю порожнистих вен внаслідок застійних явищ.

ü Явища застою крові– якщо послаблюється робота лівого шлуночка, розвиваються застої крові в малому колі кровообігу, якщо правого шлуночка – у великому колі, насамперед у печінці.

ü Набряки– виникають у місцях найбільш вираженого застою. Походження пов’язане з підвищеним тиском у капілярах внаслідок застою крові, затримання в організмі натрію і води в зв’язку з порушенням процесів фільтрації і реабсорбції у нирках.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 426; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!