Порушення функції автоматизму, збудливості, провідності, скоротливості серця.



Порушення автоматизму серця пов’язане з розладом його нервової діяльності. Автоматизм залежить від імпульсів, що виникають в синусному вузлі.

Вони переходять на передсердно-шлунковий вузол, а далі на пучки Гіса і волокна Пуркіньє.

Подразнення симпатичної системи викликає прискорення серцебиття, а парасимпатичної – послаблення. Розлад частоти ритму проявляється:

ü Тахікардією– збільшення серцевих скорочень, рефлекторно при зниженні артеріального і підвищенні венозного тиску, гарячці, враженнях серця, малокрів’ї.

ü Брадикардією– сповільнення серцевих скорочень, спостерігається при збудженні блукаючого нерву, пошкодженнях головного мозку, жовтяниці та інтоксикаціях.

Порушення збудливості серця проявляється:

v Екстрасистолією– позачергове скорочення серця при наявності патологічних подразників у вузлах серця. Вона виникає у відносну рефрактерність, коли м’яз відповідає на подразнення в стадії діастоли; під час систоли він знаходиться в абсолютній рефрактерності, тобто нездатний сприймати нові подразнення.

Порушення провідності серця проявляється:

ü Блокадами, обумовлене порушенням проходження імпульсів з синусного вузла втрачається взаємозв’язок провідної системи серця. Вона є:

- Неповна , що характеризується подовженням інтервалу між скороченням шлуночків і передсердь, коли імпульси від передсердь доходять до шлуночків з запізненням.

- Повна – виникає внаслідок припинення надходження імпульсів від синусного вузла на шлуночки або вони їх не досягають із-за пошкодження. При цьому шлуночки скорочуються автоматично, незалежно від передсердь і наступає розлад послідовності скорочення шлуночків і передсердь.

Порушення скоротливості серця пов’язане з нерівномірним збудженням м’язових волокон і проявляється:

ü Миготлива аритмія - характеризується порушенням координованих скорочення серця. Зустрічається миготлива аритмія передсердь і шлуночків. Причиною є глибокі порушення обміну речовин в м’язах передсердь чи шлуночків (міокардит, емболія або тромбоз коронарних артерій, інфаркт міокарда, отруєння).

 

Ендокардит, його види, закінчення.

Ендокардит– запалення внутрішньої оболонки серця і клапанів. Причини: інфекційні, септичні хвороби.

Класифікація:

· за етіологічними чинниками – вірусний, бактеріальний (септичний), алергічний і уремічний;

· за локалізацією запального процесу – клапанний, пристінковий і хордальний;

· за клініко-анатомічним проявом – бородавчатий, виразковий.

Бородавчатий (верукозний) ендокардит.Причини: бешиха. Характеризується утворенням на внутрішній оболонці серця вузликів, що складаються з тромботичних мас, що проростають сполучною тканиною, що утворюють вузлики, які нагадують голівки кольорової капусти.

Виразковий (ульцерозний) ендокардитвиражений некротичними змінами тканин. Причини: мит лошат. Спочатку на клапанах або пристінковому ендокарді з’являються сірувато-жовтого кольору вогнища некрозу, які вимиваються током крові, а на їх місці утворюються виразки.

Закінчення: заживання дефекту, надрив або пробудіння клапана.

 

Вади серця.

Пороки серця– це стійкі не зворотні відхилення в будові серця, що порушують його функцію. Розрізняють: вроджені і набуті пороки серця. Вроджені: не закриття овального віконця, відсутність перегородки між передсердями, не зрощенням баталової протоки, неправильне відведення головних судин.

Пороки серця морфологічно проявляються: недостатнім змиканням клапанних створок або звуженням (стенозом) клапанних отворів.

Механізм формування набутогопороку серця пов’язаний з фазами розвитку ендокардиту, що завершуються організацією тромботичних мас, рубцюванням і деформацією клапанів або утворенням фіброзних кілець.

Буває:

ü компенсований – протікає без порушень кровообігу;

ü декомпенсований – відмічають розлад серцевої діяльності і морфологічні зміни, порожнини серця розширені, серцевий м’яз дряблий, в органах венозний застій, ціаноз, набряк, водянка порожнин.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 528; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!