Відмінність лихоманки від перегрівання.



Перегрівання настає при дії високої температури навколишнього середовища, а лихоманка під впливом пірогенних речовин і створюється самим організмом, а при перегріванні компенсаторні можливості організму виснажуються.

 

Значення лихоманки для організму.

Підвищена температура перешкоджає розмноженню багатьох збудників хвороб, посилюється лейкоцитоз, збільшується фагоцитоз, виробляються антитіла. В організмі виробляється інтерферон. Негативний вплив – накопичення продуктів розпаду, інтоксикація, виснаження і зниження продуктивності.

Гарячка впливає на всі види обміну речовин. Під час гарячки посилюється вуглеводний обмін – це призводить до гіперглікемії, ацетонемії, гіперазотенемії (втрата азоту). Зміни водно-електролітного обміну виявляються у виникненні набряків. Порушується функція окремих органів та систем організму (прискорення роботи серця, посилюється дихання, діяльність головного та спинного мозку, гальмування секреторної та моторної діяльності, метеоризми, запори, підвищується функція нирок).

 

Поміркуйте над питаннями:

Які є види порушення теплорегуляції?

Що таке лихоманка і як вона відрізняється від перегрівання?

Як класифікують лихоманку за етіологічним фактором?

Механізм розвитку лихоманки.

Стадії і типи лихоманки.

Значення лихоманки для організму.

Пухлини

1.Пухлини – етіологія, патогенез.

2.Атипізм росту пухлин.

3.Вплив нервової і ендокринної регуляції на пухлинний процес.

4.Доброякісні й злоякісні пухлини.

5.Назва і класифікація пухлин.

6.Зовнішній вигляд і будова пухлини.

7.Морфологія пухлин:

7.1. Епітеліальні;

7.2. Сполучнотканинні;

7.3. М’язові;

7.4. Нервові.

8.Мішані пухлини (тератоми).

 

1. Пухлиниетіологія, патогенез.

Пухлини– це патологічний процес, що характеризується безмежним ростом тканин і відрізняється від подібної будовою, властивостями і обміном речовин. Пухлини з’являються внаслідок перетворення нормальної клітини в пухлину, виходять з під контролю нервової регуляції і безмежним розмноженням. Відрізняється від цієї тканини з якої вона виникла по структурі, біохімічними властивостями та обміном речовин.

Пухлини ростуть експансивним і інфільтративним ростом.

ü Експансивний ріст – вони відштовхують оточуючу здорову тканину, цей ріст характерний для доброякісних пухлин і викликають атрофію органу.

ü Інфільтративний ріст – пухлинні клітини вростають в здорову оточуючу тканину, цей ріст характерний для злоякісних пухлин. Клітини незрілих пухлин вростають в судини і з током крові і лімфи утворюють метастази.

Етіологія:хімічні, фізичні, біологічні, які здатні викликати перетворення нормальної клітини в пухлину і називають їх канцерогенними.

v Хімічні: до канцерогенів належать деякі ароматичні вуглеводні, які діють зовні при змазуванні шкіри або при підшкірному введенні.

v Фізичні: канцерогенною дією володіє іонізуюча радіація, ультразвук, ультрафіолетові промені і теплова енергія. При опроміненні тварин великими дозами рентгенівських променів розвиваються спочатку дерматити, а потім рак або саркома, а невеликі дози створюють умови для появи пухлин. При довготривалій механічній дії (постійні травми) на тканини також виникають пухлини.

v

161
Біологічні: багато пухлин, які виявляють у тварин викликаються вірусами. Велику роль у виникненні пухлин грають схиляючі чинники (вік, стать, стан нервової і ендокринної системи). Часто пухлини зустрічаються у собак, коней, птахів і ВРХ. Передача вірусу до потомства від матері відбувається через молоко. Сучасна уява про походження пухлин зводиться до поліетіології(багато причинності), тому що кожна пухлина виникає під дією різних причин і умов.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 412; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!