Повноваження інших органів державної виконавчої влади у сфері регулювання міграційних процесів



 

 

Повноваженнями щодо регулювання міграційними процесами, у той чи іншій мірі, наділені й інші органи державної влади. Так, деякі питання регулювання міграції, в частині допомоги у працевлаштуванні іммігрантів, вирішує Міністерство соціальної політики України. Згідно Положення про Міністерство соціальної політики України, яке затверджене указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 389/2011. До основних  завдань Мінсоцполітики України окрім інших віднесено:

1) формування і реалізація державної політики щодо регулювання ринку праці, процесів трудової міграції, визначення правових, економічних та організаційних засад зайнятості населення і його захисту від безробіття;

2) формування та реалізація державної політики у сфері соціального захисту жертв політичних репресій, захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну.

Крім того, відповідно до положень ч. 2 ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення" на органи Міністерства соціальної політики України покладається завдання щодо оформлення дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, за наявності яких роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Також, відповідно до положень ст. 29 Закону України"Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", Міністерство соціальної політики та його органи на місцях, по можливості, надають особам, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання їх біженцем або особою, яка потребує тимчасового захисту, або яких вже визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, допомогу у працевлаштуванні, забезпечують цим особам призначення грошової допомоги, пенсії, інших видів соціального забезпечення та грошової допомоги особам, яким надано тимчасовий захист.

Органи опіки та піклування є законними представниками дітей, розлучених із сім’ями, і вживають заходів для тимчасового влаштування у відповідні дитячі заклади або сім’ї дітей, розлучених із сім’ями, а також для встановлення опіки чи піклування над такими дітьми, беруть участь у процедурі визнання біженцем дитини, розлученої із сім’єю, сприяють дітям, розлученим із сім’ями, у реалізації їхніх прав.

Наступним органом виконавчої влади, який наділений повноваженнями щодо регулювання міграційних процесів є Міністерство охорони здоров’яУкраїни – головний (провідний) орган у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сферах охорони здоров'я, санітарного та епідемічного благополуччя населення. 

Міністерство охорони здоров'я України у сфері регулювання міграційних процесів здійснює заходи щодо:

§ створення банку даних іноземних громадян, що навчаються у вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладах України;

§ надання до Центру міжнародних програм Міністерства охорони здоров’я України звітів про використання бланків запрошень іноземних громадян на навчання та їх прибуття до навчальних закладів;

§ забезпечення подання у 3-денний строк інформації про закінчення або дострокове відрахування з навчального закладу іноземних громадян та визначення статусу їх подальшого перебування в Україні до Центру міжнародних програм Міністерства охорони здоров’я України;

§ проведення вибіркових перевірок роботи вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів та закладів післядипломної освіти з метою запобігання незаконній міграції іноземних громадян;

§ проведення обліку закладів охорони здоров'я, які запрошують іноземних громадян на лікування, та юридичних осіб, від яких заклади охорони здоров'я приймають іноземних громадян на лікування.

Крім того, відповідно до положень Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”, Міністерство охорони здоров’я встановлює порядок медичного обстеження осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та порядок визначення віку особи.

 Законом України «Про імміграцію» закріплено повноваження щодо затвердження Міністерством охорони здоров’я України переліку інфекційних хвороб, захворювання на які є підставою для відмови у наданні дозволу на імміграцію.

Повноваженнями щодорегулювання міграційними процесами наділене йМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України, яке є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти, науково-педагогічної діяльності, наукової діяльності у системі вищої освіти та інтелектуальної власності.

На Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України окрім інших покладаються завдання щодо:

§ укладання відповідно до законодавства міжнародних договорів про співробітництво у сфері освіти, наукової, науково-педагогічної діяльності та інтелектуальної власності;

§ забезпечення реалізації міжурядових угод з питань співробітництва в галузі освіти й науки, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації іноземних громадян у навчально-виховних закладах і науково-дослідних установах України;

§ координації роботи міністерств та інших органів, у закладах яких навчаються іноземці та особи без громадянства;

§ обліку іноземних студентів, які навчаються на території України;

§ контролю набору і прийому іноземців на навчання до навчальних закладів України;

§ направлення іноземців на навчання за міжнародними договорами та загальнодержавними програмами (зарахування та переведення з одного вузу до іншого);

§ оформлення запрошень іноземцям та особам без громадянства на навчання в Україні;

§ сприяння, спільно з місцевими державними адміністраціями, забезпеченню освітніх потреб осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

 

Питання для самоконтролю

1. Визначте систему суб'єктів регулювання міграційних процесів.

2. Які міжнародні організації в системі суб'єктів регулювання міграційних процесів ви знаєте?

3. Визначте особливості напрямків роботи представництва УВКБ ООН в Україні?

4. Назвіть основні повноваження Президента України у сфері міграції.

5. Якими повноваженнями в сері регулювання міграційних процесів наділений Кабінет Міністрів України?

6. Які органи управління міграційними процесами, діють при Президентові України? Визначте їх повноваження.

7. Назвіть який орган є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері міграції та визначте його завдання.

8. Які основні завдання органів дипломатичної служби у сфері регулювання міграції?

9. Назвіть, правоохоронні органи на які покладаються завдання щодо регулювання міграційних процесів.

10. Охарактеризуйте основні завдання щодо регулювання міграційних процесів, органів державної влади для яких підтримання міграційного режиму не є основним видом діяльності.

Література

1. Конституція України прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 30. - ст. 141.

2. Віденська конвенція "Про дипломатичні зносини" від 18 квітня 1961р., ратифікована Україною у 1964 році.

3. Віденська конвенція "Про консульські зносини" від 24 квітня 1963 року, ратифікована Україною у 1989 році.

4. Про правовий статус закордонних українців: Закон України від 4 березня 2004 року N 1582-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2004. - N 25. - ст. 343.5. Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства: Закон України від 22 вересня 2011 року N 3773-VI // Голос України від 25.10.2011 — № 199.6.  Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту: Закон України від 8 липня 2011 року N 3671-VI // Голос України від 03.08.2011 — № 142.7. Про громадянство: Закон України від 18 січня 2001 року № 2235-III // Відомості Верховної Ради України. – 2001. - N 13. - ст. 65.8. Про імміграцію: Закон України від 7 червня 2001 року № 2491-III // Відомості Верховної Ради України. – 2001. - N 41. - ст. 197.9. Про зайнятість населення: Закон України від 1 березня 1991 року № 803-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. - N 14. - ст. 170.10. Про державну прикордонну службу: Закон України від 3 квітня 2003 року № 661-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. - N 27. - ст. 208.11. Про прикордонний контроль: Закон України від 5 листопада 2009 року № 1710-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2010. - N 6. - ст. 46.12. Про дипломатичну службу: Закон України від 20 вересня 2001 року N 2728-III // Відомості Верховної Ради України. – 2002. - № 5. - ст.29.13.  Про Службу безпеки: Закон України від 25 березня 1992 року № 2229-XII  // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 27. - ст. 382.

14. Питання організації виконання Закону України "Про громадянство України": указ Президента України від 27 березня 2001 року N 215 (в редакції Указу Президента України 27 червня 2006 року N 588/2006)

15. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: затверджено указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 383/2011 // Офіційний вісник України. – 2011. - № 29. - ст. 32.

16.  Положення про Державну міграційну службу України: затверджено указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 405/2011 // Офіційний вісник України – 2011. - № 29. - ст. 147.17. Положення про Комісію при Президентові України з питань громадянства: затверджено Указом Президента України від 27 березня 2001 року N 215 // Офіційний вісник України - 2001 р., № 13. – ст. 533. 18. Положення про Міністерство закордонних справ України: затверджене указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 381/2011 // Офіційний вісник України. – 2011. - № 29. - ст. 19.

19. Положення про Міністерство соціальної політики: затверджено указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 389/2011 // Офіційний вісник України. – 2011. - № 29. – ст. 66.

20. Положення про Національну комісію з питань закордонних українців: затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2004 р. № 1024 // Офіційний вісник України. - 2004. - № 32. – ст. 2151.

21. Положення про Раду з питань трудової міграції громадян України: затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2010 р. N 42 // Офіційний вісник України. – 2010. - № 3. - ст. 30.

22. Деякі питання державного управління у сфері міграції: постанова Кабінету Міністрів України від 7 липня 2010 р. № 559 // Офіційний вісник України. – 2010. - № 51.

23. Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України: затверджено указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 399/2011 // Офіційний вісник України. – 2011. - № 29. - ст. 117.

24. IOM in facts. International Organization for migration. – Geneva,1994. – P.1.

25. Беницький О.М.Система органів управління міграційними процесами в Україні /О.М. Беницький // Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. Серія юридична. – 2011. - № 3. – С. 76-82.

26. Взаємозв’язки між організованою злочинністю та торгівлею іноземцями. Наукове дослідження Секретаріату Будапештської групи. – К.,1999.

27. Международные организации системы ООН: Справочник / Сост. А.А. Титаренко. – М.: Межд. отношения,1990.

28. Міжнародне міграційне право: підручник. Університетський курс / Ю. І. Римаренко. - К. : КНТ, 2007. – 640 с.

29. МОМ: Основные сведения. – М.: АВЕРС, 1992.

30. Новік В. Державна політика й регулювання імміграційних процесів в Україні. – К.: ВАІТЕ, 1999.

31. Піскун О. Основи міграційного права : Порівняльний аналіз : Посібник. – К.: МП Леся,1998.

32. Ульянова Н.М. МОП і її конвенції. – К.: Наук. думка,1964.

 


Тема № 4


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 302; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!