Берлінський, або англійський спосіб повалу.



Коли немає спеціального повалу, на путову ділянку кожної кінцівки одягають путові ремені з кільцями. На одному такому кільці на грудній кінцівці з боку, протилежному повалу, наглухо фіксують мотузку або ланцюг довжиною 4-5 м. Кінець мотузки пропускають через кільце путового ременя тазової кінцівки з того ж самого боку, потім тазової кінцівки з протилежного боку і, нарешті, грудних кінцівок. Потім другу мотузку пропускають між грудними кінцівками й перекидають вільні кінці її через спину в бік повалу. При відсутності путових ременів можна користуватися мотузяними петлями.

Для цього способу повалу використовують спеціальні путові ремені, які складаються із двох частин, з'єднаних пряжкою; вільні кінці їх мають кільця неоднакового розміру й форми, завдяки чому одне кільце вільно входить у друге. Основний путовий ремінь має, крім того, на одному (меншому) кільці виступ з вирізкою, до якої за допомогою гвинта прикріплюється металевий ланцюг з пластинкою й різьбою на кінці для гвинта. Ланцюг довжиною 1 м з'єднаний з мотузкою. Післязавершення маніпуляції достатньо викрутити гвинт, потягнути за ланцюг і всі путові ремені швидко знімаються.

Для повалу необхідно чотири чоловіки: один за допомогою мотузки від пут відтягує кінцівки в бік, протилежний повалу; другий одночасно тягне голову за повід і гриву в бік повалу, а два інших - за кінці мотузки, які перекинуті через спину.

Після повалу тварині легко надати спинне положення, а будь-яку кінцівку в міру необхідності фіксувати в необхідному положенні після відстібання путового ременя й додаткового накладання мотузки.

Цей спосіб дозволяє повалити коня будь-якої маси на певне підготовлене місце, тому ним користуються при повалі на мати, тюки сіна або соломи тощо!

Ускладнення при повалі й фіксації коня та їх попередження.Ускладнення виникають при різкому повалі коня на тверду землю. У цих випадках можливі переломи й тріщини хребців, кісток таза, черепа й ребер, струси мозку, розриви діафрагми, шлунка, кишечнику, сечового міхура, коли ці органи переповнені вмістом. Інколи при невмілому повалі кінь стає на дибки або робить скачок, а потім із значної висоти падає на землю, отримуючи важкі травми.

Попередити ці ускладнення можна тільки при правильному повалі, мета якого заключається не в тому, щоб різким і сильним поштовхом заставити коня впасти. При повалі тварину слід поставити в такі умови нестійкої рівноваги, при яких вона сама, керуючись інстинктом самозбереження, наближується до землі, згинає кінцівки й лягає. Особливу небезпеку в цьому відношенні має берлінський повал. При застосуванні цього способу коня валять не безпосередньо на землю, а па тюки сіна, соломи або мати.

Розриви м'язів і зв'язок, печінки, аорти й порожнистої вени, утворення гриж, а також переломи стегна й кісток таза та інші подібні ускладнення виникають в результаті сильного напруження м'язів і стискування внутрішніх органів при спробах тварини встати або звільнити зафіксовану кінцівку.

Ушкодження нервів відбуваються в результаті ударів під час повалу, сильних напруженнях м'язів, тривалого лежання тварини на твердій землі, операційному столі. Після вставання у тварини з'являється кульгавість, типова для паралічу ушкодженого нерва.

Інколи в післяопераційному періоді, в результаті перенапруження м'язів під час операції, у тварини розвивається дифузний міозит з наступною атрофією м'язів.

Попередити ці види ускладнень можна, якщо усунути: сильне напинання голови й шиї, вигинання спини вверх або різке бокове згинання заднього відділу хребта, сильне розгинання суглобів тазової кінцівки, особливо, коли вона підтягнута дуже далеко вперед і високо до кільця при російському способі повалу. З цією метою: а) голову й шию тварини відтягнути максимально назад (до спини) і в такому положенні міцно зафіксувати; б) круп притискають до землі або операційного стола; в) при необхідності зміщення верхньої тазової кінцівки вперед, її підтягують не далі рівня ліктьового горба, а при намаганні тварини випрямити тазову кінцівку, згинають пальцьові суглоби, натискуючи на зачіп копита руками (для цього можна використати спеціальні прийоми фіксації пальцьових суглобів.

Поряд з перерахованими заходами, які виконуються в процесі фіксації тварини, важливе значення мають і такі: 1) відмова від повалу коня: а) із захворюваннями серцево-судинної системи та органів дихання; б) чистопородних, лякливих і сильних, без попереднього введення їм нейролептиків, міорелаксантів, наркотичних засобів; 2) витримування на помірній голодній дієті; 3) звільнення сечового міхура від сечі перед повалом.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 485; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!