Пов'язка на копито, роги і хвіст.



Показання і техніка проведення розтину трахеї.

Показання: асфіксія, викликана сторонніми тілами в трахеї, переломами хрящів гортані, носових кісток, новоутвореннями, набряком голови в ділянці ніздрів, а також для запобігання затікання крові в легені при операціях у носовій порожнині. Може бути тимчасовою та довічною.Фіксація: у лежачому або стоячому положенні.Знеболення: при збудженні - транквілізація, по лініі розтину - інфільтраційна анестезія; в крайніх випадках - без знеболення.Техніка операціі: Розтин тканин виконують в межах 4-6-го трахеальних кілець. Утворюють поперечну складку шкіри. Розріз роблять 5-7 см завдовжки. Доходять до білої лініі, по якій розділяють правий і лівий грудинно-під’язиковий мм. Далі розтинають внутрішню фасцію і фасцію трахеї. Оголюють 4-5-6-е кільця. Зупиняють кровотечу. Розрізають упоперек між 2-ма трахеальними кільцями міжкільцеву зв’язку і слизову оболонку.При тимчасовій трахеотомії в утворену щілину вводять трубку сплощеного трахеотубуса, повертаючи його вигнуту частину у бік грудей, прикріплюють гвинтом і фіксують тесьомками. При довічній трахеотоміі (трахеостоміі) вирізують по частині (2см) двох прилеглих хрящів. Потім вводять трубку трахеотубуса в бік грудей і фіксують. Коли відпадає необхідність у використанні трахеотубуса, його видаляють, рану освіжають і зашивають вузловим швом.При відсутності трахеотубуса створюють фістулу трахеї. При цьому висікають отвір в двох сусідніх кільцях, не порушуючи слизової оболонки.Потім її розтинають і підшивають до шкіри, накладаючи з кожного боку по 3-4 стібки, захоплюючи м’язи. Шви знімають через 10 днів.

Показання та техніка проведення уретротомії та уретростомії.

Розтин сечостатевого каналу (уретротомія).Крім знеболювання статевого члена для введення в уретру катетера треба знеболити також промежину, тканини якої підлягають розсіканню при оперативному доступі до уретри.Після випадіння знеболеного статевого члена із препуція вводять в уретру, а далі в сечовий міхур катетер для орієнтації при оперативному доступі до уретри. Катетер добре промацується через тканини промежини нижче від сідничної дуги.Орієнтуючись на катетер, хірург розтинає шкіру на 6-7 см строго по серединній лінії, починаючи розріз безпосередньо під сідничною дугою. В тому ж напрямі розтинає підлеглі шари: фасцію промежини, ретрактор статевого члена, бульбопечеристий м'яз, печеристе тіло уретри та її слизову оболонку. Оголює введений в уретру катетер. Його обережно витягує помічник, звільняючи вхід у сечовий міхур через розсічену частину уретри.В сечовий міхур вводять спеціальний інструмент для дроблення і витягування каменів сечового міхура — літотриптор.Заключний етап операції — накладання вузлового шва на рану уретри (1-й поверх) і шкіру з фасцією (2-й поверх).

Утворення штучної нориці сечостатевого каналу (уретростомія).Головні показання для виконання уретростомії — непрохідність кінцевої частини уретри або перед глухою ампутацією статевого члена.Утворення штучної фістули сечостатевого каналу здійснюють після розтину уретри підшиванням її слизової оболонки до країв шкірної рани промежини. Крутозігнутою голкою, заправленою шовковою ниткою № 6 і фіксованою голкотримачем, проколюють стінку уретри спочатку в верхній частині рани, підшиваючи її до відповідного місця рани шкіри, а потім у нижній частині рани. Третім і четвертим стібками підшивають стінку розтятої уретри в середній частині рани — справа і зліва. Надалі стібки накладає на відстані 0,75-1 см один від одного. Розшиту уретру покривають емульсією синтоміцину або іншою дезинфікуючою маззю.

Провідникова анестезія в ділянці бокової грудної стінки.

Провідникова анестезія черевної стінки у великих тварин.

Застосовують паравертебральне і паралюмбальне знеболення. Останнє простіше.Паравертебральна анестезія:- 13-й грудний н. знеболюють, вколюючи голку на відстані 5 см від середньої лінії хребта позаду каудального краю ребра паралельно остистому відростку до упору в горбик ребра. Потім її зміщюють назад і забглиблюють на 0,5 см.- І і ІІ поперекові нн. Знеболюють, роблячи вкол позаду поперечно-реберних відростків І і ІІ поперекових хребців на відстані 5 см від середньої лінії хребта. Зміщують голку з кістки назад вглиб на 0,5 см і вводять по 10 мл 3% розчину новокаїну.Паралюмбальна анестезія:- 13-й міжреберний н. – голку вколюють до передньозовнішнього кута вільного кінця поперечнореберного відростка І поперекового хребця. Потім голку зміщують вглиб на 0,5-0,75 см і ін’єкують 10 мл 3% р-ну новокаїну, псля чого її відтягують підшкірно і вводять таку ж кількість новокаїну.- клубово-підчеревний і клубово-пахвинний нн. Знеболюють, роблячи вкол посередині вільних кінців поперечно-реберних відростків ІІ і ІV поперекових хребців, аналогічно з попередньою блокадою.

Прокол книжки, сичуга.

Прокол книжки

Показання: застосовують у ВРХ для введення рідини в порожнину книжки при атонії з метою розм’якшення кормових мас, що накопичилися при закупоренні книжки.

Фіксація: стояче положення з застосуванням носових щипців.

Техніка операції: місце пункції - з правого боку попереду 10 ребра на горизонтальній лінії, проведеній на рівні лопатко-плечового суглобу.

Після підготовки поля приступають до проколу.

Троакар чи голку Боброва з мандреном вколюють перпендикулярно шкірі, змістивши її вбік. Глибину вколу обмежуть пальцем до 5-7 см. Після вилучення стилету із приєднаного шприца Жане в порожнину книжки вводять слабкий розчин перманганату калію або олію (0,5-1 л.)

Після цього вставляють стилет і, притискуючи шкіру, витягують троакар. Місце проколу після операції заклеюють колодієм.

 

6.3. Прокол сичуга

Показання: операцію виконують у ВРХ для дослідження вмісту сичуга та введення лікарських речовин.

Фіксація: в стоячому положенні, задню ліву кінцівку фіксують до стовпа. Оператор присідає навприсядки з лівої сторони тварини.

Техніка операції:

Місце проколу - границя між передньою і другою третинами відстані від мечоподібного хряща до пупка. Після підготовки операційного поля швидким і енергійним рухом голкою Боброва з мандреном знизу вгору безпосередньо біля білої лінії проколюють всі шари вентральної черевної стінки і стінку сичуга. Якщо після видалення мандрену вміст сичуга не буде витікати із голки самостійно, її прочищають. Якщо голка потрапила в складку сичуга, то прочистити її не вдається. Тоді пункцію повторюють.

Після операції в голку вставляють мандрен і її видаляють. Місце уколу заклеюють колодієм.

 Прокол книжкиПоказання: застосовують у ВРХ для введення рідини в порожнину книжки при атонії з метою розм’якшення кормових мас, що накопичилися при закупоренні книжки.Фіксація: стояче положення з застосуванням носових щипців.Техніка операції: місце пункції - з правого боку попереду 10 ребра на горизонтальній лінії, проведеній на рівні лопатко-плечового суглобу.Після підготовки поля приступають до проколу. Троакар чи голку Боброва з мандреном вколюють перпендикулярно шкірі, змістивши її вбік. Глибину вколу обмежуть пальцем до 5-7 см. Після вилучення стилету із приєднаного шприца Жане в порожнину книжки вводять слабкий розчин перманганату калію або олію (0,5-1 л.) Після цього вставляють стилет і, притискуючи шкіру, витягують троакар. Місце проколу після операції заклеюють колодієм.

Прокол сичугаПоказання: операцію виконують у ВРХ для дослідження вмісту сичуга та введення лікарських речовин.Фіксація: в стоячому положенні, задню ліву кінцівку фіксують до стовпа. Оператор присідає навприсядки з лівої сторони тварини.Техніка операції: Місце проколу - границя між передньою і другою третинами відстані від мечоподібного хряща до пупка. Після підготовки операційного поля швидким і енергійним рухом голкою Боброва з мандреном знизу вгору безпосередньо біля білої лінії проколюють всі шари вентральної черевної стінки і стінку сичуга. Якщо після видалення мандрену вміст сичуга не буде витікати із голки самостійно, її прочищають. Якщо голка потрапила в складку сичуга, то прочистити її не вдається. Тоді пункцію повторюють.Після операції в голку вставляють мандрен і її видаляють. Місце уколу заклеюють колодієм.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 458; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!