Склад таропакувальних матеріалів



    Зберігання таропакувальних матеріалі, за виключенням матеріалів у рулонах, повинно проводитися укрупненими одиницями – пакетами, формованими на піддонах.         

    Норми укладки таропакувальних матеріалів, приймаються у відповідності з додатком Г.

    Пакети у складі можуть штабелюватися в 3 або у 4 ряди по висоті.

    Площі складу таропакувальних матеріалів визначають з розрахунку 30 добового запасу з урахуванням норм укладки кількості вантажів (т) на 1м2 площі (таблиця 15).

    Таблиця 15 – Розрахунок складів допоміжних матеріалів та тари

Допоміжні матеріали та тара Витрати, кг/добу Норма зберігання, діб Підлягає зберіганню, т Кількість вантажів на 1м2, т Необхідна площа складу,м2
Етикетки   30   0,46  
Підгортки   30   1,50  
Фольга   30   0,59  
Папір застилочний   30   1,46  
Гумована стрічка   30   0,345  
Усього   -   -  

Склад готової продукції

    Площа складу для зберігання готової продукції визначається з розрахунку необхідного запасу та норм укладки її на 1м2 площі підлоги з врахуванням проїздів за додатком  і представляється у вигляді таблиці 16.

        Таблиця 16 – Розрахунок площі складу готової продукції

Вироби Виробка за добу, т Нормативний термін зберігання, діб Підлягає зберіганню, т Кількість продукції на1 м2 Необхідна площа складу м2
Цукерки, загорнуті «у перекрутку» 21,5 5   0,77  
Цукерки, фасовані 1/200 1,5 5   0,38  
Усього 23,0 -   -  

 

    Нормальним запасом готових виробів на кондитерських підприємствах являється 5-добова виробка виробів, які довго зберігаються, та однодобова – виробів, які швидко псуються (торти, кекси, тістечка).

    Фасована продукція для реалізації в крамницях, призначених під прийом продукції у контейнерах, повинна складуватися в оборотній тарі-обладнанні марки Р3-ШТОК -1 і Р3-ШТОС -1 по ГОСТ 24831-81.

    Внутрішній об’єм контейнерів розділений полками, що складаються з 3,4,5 секцій. Дверцята контейнеру мають пристрій, що запирається і дозволяє встановити пломбу, яка забезпечує контроль за збереженням кондитерської продукції.

    Доставляються контейнери з магазинів на фабрику у контейнеровозах. Максимальна кількість контейнерів: від 12 штук (УШП-3П) до 24 штук (ТОК-1С).

Велике значення для правильної організації складського господарства на кондитерських підприємствах має впровадження раціональних схем механізації робіт з безтарного приймання і зберігання основних видів сировини та транспортування готової продукції.

Розрахунок і вибір технологічного обладнання

Складання функціональної схеми виробництва виробів

На підставі аналізу проектованого виробництва і проведеного технологічного розрахунку спочатку складається функціональна технологічна схема, що відображає послідовність виробничого процесу і використовується для вибору і розрахунку устаткування, транспортних засобів, а також креслення технологічної схеми. У ній повинні бути чітко розмежовані стадії основних процесів. Початковою стадією для всіх технологічних схем є збереження і підготування до виробництва сировини; наступні стадії розрізняються в залежності від групи виробів, що виробляються.

Наприклад, у схемі виробництва шоколаду можна виділити стадії готування какао тертого (первинна переробка какао-бобів), отримання шоколадних мас і формування шоколаду із загорткою і упакуванням.

Перша стадія виробництва карамелі – приготування цукрово-патокового сиропу, друга – карамельної маси, третя – приготування начинок, четверта – підготовка і формування карамелі, загортання і пакування.

При виробництві помадних цукерок перша стадія – приготування помадного сиропу, друга – помадної цукеркової маси, третя – формування корпусів цукерок, четверта – глазурування цукерок, загортання (або фасування) і пакування.

Розподіл кожної технологічної схеми виробництва кондитерських виробів на стадії можна вважати стабільним, але усередині стадії можливі різні варіанти.

Наприклад, приготування какао-тертого можна здійснити, використовуючи різне устаткування для первинної переробки какао-бобів (різні сортувальні, обжар очні апарати, різні подрібнюючі млини); карамельний сироп можна одержати періодичним чи безперервним способом, шляхом розчинення цукру в патоці чи у воді з наступним додаванням патоки тощо.

Напрямок виробничих потоків на технологічній схемі показується зліва направо. У лівій частині схеми необхідно передбачити зберігання основної сировини, потім підготовку його до виробництва і далі всі стадії технологічного процесу за обраною схемою (рисунок 1).

Відповідно до функціональної схеми і результатів розрахунку підбирається і розраховується технологічне устаткування послідовно на всі стадії виробництва.

Вихідними даними для цього є змінні витрати сировини і напівфабрикатів, отримані в продуктовому розрахунку.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 487; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!