Моніторингові (постійні) маркетингові дослідження.



Залежно від регулярності проведення маркетингових до­сліджень їх поділяють на епізодичні та моніторингові.

Постійні дослідження — це моніторинг інформаційного про­стору, який використовують для визначення позиції фірми (това­ру) на ринку, дослідження стану й тенденції розвитку конкурент­ного середовища, діагностики кризових ситуацій, коригування маркетингових політик тощо.

Серед постійних досліджень відомі такі різновиди, як марке­тингова розвідка та бенчмаркинг.

Маркетингова розвідка (тагкеІіп§ іпіеііщепсе) — це постійна діяльність зі збирання конфіденційної та напівконфіденційнрї поточної інформації про зміни в навколишньому бізнес-середо- вищі.

Для збирання розвідувальних даних використовують такі ме­тоди:

· закупівля і вивчення товарів конкурентів;

· постійна присутність на виставках, ярмарках, конференціях;

· відвідування підприємств;

· фінансування контрактів на виконання науково-дослідних робіт з метою проникнення в деякі лабораторії;

· відрядження за кордон на навчання чи стажування;

· затягування переговорів, у перебігу яких постійно вимага­ють додаткової інформації;

· вивчення публікацій.

Бенчмаркинг (від англ. Ьепсктагк — позначка на фіксовано­му об'єкті, наприклад, на стіні будинку чи на стовпі, яка вказує на рівень моря) — це систематична діяльність, спрямована на пошук, оцінювання і навчання на кращих прикладах, незалежно від їхнього розміру, сфери бізнесу й географічного розташуван­ня. Вивчення кращих прикладів бізнесової діяльності партнерів та конкурентів на галузевому, міжгалузевому, національному і міжнаціональному рівнях дає змогу обдумати стратегію власного підприємства, розробити чи відкоригувати плани маркетингу, вдосконалити методи робот

 

Використання методики BAV в маркетингових дослідженнях бренду.

BrandAsset® Valuator - это инструмент, используемый для создания и управления брендами. Он содержит не только самую полную всемирную базу данных о потребительском восприятии брендов, но и является самой крупномасштабной из когда-либо проводимых исследовательских программ в области изучения брендов. При помощи BAV Young & Rubicam помогает своим клиентам вырабатывать маркетинговые и коммуникационные решения, позволяющие эффективно управлять капиталом бренда.

В отличие от других исследовательских методик, BAV оценивает бренды не внутри отдельно взятой категории, а в масштабе всего рынка, «сквозь категории». Модель предназначена для анализа не только потребительских брендов, но и корпоративных брендов, брендов стран, брендов личностей.

Данные, полученные в ходе исследований, используются в качестве источника и основы для создания модели брендопостроения. Бренды оцениваются по 56 параметрам. Все вместе они выстраивают модель роста бренда.

Четыре основных показателя BAV:

1-2: Знание и Уважение (вместе составляют интегральный показатель «Статус бренда» - который определяет положение бренда на данный момент и его позицию в прошлом),

3-4: Актуальность и Дифференциация (которые составляют «Силу бренда» - характеристику, позволяющую определить потенциал и запас прочности бренда на будущее).

 

3. Показники якості та їх класифікація

Варто пам'ятати, що якість продукції закладається в процесі розробки проекту, а оцінюється при експлуатації. У зв'язку з тим, що вимоги до продукції розрізняються залежно від її при-значення, то й якість того самого виробу може оцінюватися по-різному. Ступінь прояву цих властивостей оцінюється за допо-могою кількісних показників якості.

Кількісна характеристика будь-яких властивостей і станів продукції називається параметром. Це більш загальне поняття,

ніж показник якості. Це може бути ємність холодильника, шви-дкість автомобіля, розмір екрана по діагоналі телевізора і т.д. Наприклад, параметром якості виробу може бути маса, а показ-ником якості – конкретне значення, зазначене в нормативних документах. Параметри якості можуть мати кількісні виражен-ня (літри, км/год., см) і якісні (колір, смак, запах).

Показники якості можуть бути узагальнені в такі групи:

1) за властивостями – показники призначення і довговічності; – показники надійності; – показники технологічності; – естетичні показники; – ергономічні показники; – показники стандартизації та уніфікації; – показники екологічної безпеки;

2) за способом вираження: – показники, виражені в натуральних одиницях (кг, м і т.д.); – показники, виражені в безрозмірних (балах) одиницях; – показники, виражені у вартісних одиницях;

3) за кількістю властивостей – узагальнюючі;

– одиничні (показники призначення, надійності та ін.); – комплексні (які характеризують кілька властивостей виробу);

4) по застосуванню для оцінки: – базові; – відносні.

Назва показника якості визначає характерну властивість.

Показник, який є основним стосовно даного виробу, – визнача-льний. Показники якості закріплюються в нормативно-технічній документації (стандартах, технічних умовах, інструкціях і т.д.) і стають основою для формування вимог до якості виробів.

Вся інформація про продукцію: призначення, характеристики, дані про закладені показники якості, базові показники, аналоги, джерела інформації (стандарти, методичні видання, патенти і т.д.) вноситься до карти технічного рівня і якості продукції.

 

Фірмовий стиль. Брендинг

Фірмовий стиль ― дизайнерський, рекламний термін.

Фірмовий стиль — єдність формально-змістовних елементів рекламних звернень, які за рахунок своєї цілісності, гармонійності й системного використання у всіх рекламних комунікаціях формують необхідний образ виробника або товару.

Основні елементи фірмового стилю — це логотип, слоган, фірмовий шрифт, колір, компоновка (схема верстки), фірмовий персонаж, фірмова упаковка.

Бренд ― це єдність імені, упаковки, ціни, історії, репутації, способу рекламування продукту.

У фірмовому стилі відбувається процес наповнення товарного знаку й інших об'єктів засобів індивідуалізації певними асоціаціями і сенсами.

Фірмовий стиль— це вже образ, поки не дуже повний і не маючий глобального поширення. Це своєрідний перехід в іншу якість — з упаковки або товару (товарний знак) в свідомість цільової аудиторії. Досягається це за рахунок реклами й інших засобів маркетингової комунікації.

Бренд — міф, легенда, мрія в уявленні споживача, які дозволяють підходити до вибору товарів не раціонально, а емоційно.

Брендинг— це діяльність зі створення тривалої прихильності до товару на основі спільного впливу на споживача рекламних повідомлень, товарної марки, пакування, матеріалів для стимулювання збуту та інших елементів комунікації, об’єднаних певною ідеєю та фірмовим оформленням, які виокремлюють товар серед конкурентів і створюють його образ. Брендингоб’єднує творчі зусилля рекламодавця, рекламної агенції, торгових фірм та посередників у широкомасштабному впливі на свідомість споживача бренд-іміджу — персоніфікованого позитивного образу торгівельної марки на основі науково обгрунтованих висновків маркетингових досліджень

Брендинг допомагає підтримувати запланований обсяг продажу на конкретному ринку і реалізовувати на ньому довгострокову програму зі створення та закріплення у свідомості споживачів образу товару або товарної групи

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 7


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 293; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!