Види, функції та сучасні вимоги до маркування товару. Носії виробничого маркування.



ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 1

Сутність, мета, предмет та об’єкт маркетингових досліджень.

Маркетингові дослідження – це систематизоване збирання або отримання і об’єктивний запис, класифікація, аналіз і узагальнення даних щодо поведінки потреб, відносин, вражень, мотивації, тощо, окремих осіб, організацій в контексті їхньої діяльності.Роль маркетингових дослідженьполягає в оцінюванні інформаційних потреб підприємства, збиранні й інтерпретації точ­ної, надійної, актуальної та необхідної інформації, яка дає змогу конкретизувати маркетингові проблеми та ситуації, розробляти ефективну програму маркетингових дій.

Головна мета маркетингових дослідженьполягає в іденти­фікації проблем і можливостей підприємства посісти конкурент­ну позицію на конкретному ринку в конкретний період часу шля­хом пристосування його продукції чи послуги до потреб і вимог споживачів, зменшення невизначеності, міри ризику, збільшенні ймовірності успіху ринкової діяльності.

Предметом маркетингових дослідженьє актуальна марке­тингова проблема щодо обставин внутрішнього (мікросередови- ще підприємства) чи зовнішнього (навколишнє бізнес-середови- ще підприємства) походження, наявних ресурсів, критеріїв успіху чи невдач, часових обмежень, рівня можливого ризику тощо.

Об'єктом маркетингових досліджень є певний суб'єкт си­стеми «підприємство — ринок — економіка» або конкретна харак­теристика їх.

 

Методи статистичного аналізу маркетингової інформації.

Аналіз маркетингових можливостей є необхідною передумовою для прийняття маркетингових рішень і планування дій з реалізації їх на практиці. Статистичні методи аналізу результатів економічної діяльності суб’єктів господарювання використовуються практично в усіх маркетингових дослідженнях. Можна виділити такі статистичні методи аналізу: кореляційний — вивчає взаємодію та ступінь щільності взаємозв’язку показників системи в процесі функціонування її; регресійний — використовується для визначення залежності змінної від однієї чи декількох незалежних змінних (проста чи багатофакторна регресія). Використовується для розв’язання таких задач, як визначення залежності між обсягом продажу на конкретному сегменті ринку та ціною, сервісом, рекламою і т. ін.; дисперсійний — використовується для виявлення впливу деякого фактора на певний економічний показник (наприклад, вплив реклами на обсяги продажу в польових дослідженнях ринку); варіаційний — використовується для визначення ступеня впливу варіацій незалежних змінних на залежні у лабораторних експериментах; дискримінантний — використовується для визначення різниці та проведення чітких меж між заданими (існуючими) групами об’єктів за допомогою комбінації значень декількох незалежних змінних, що характеризують об’єкти, достатніх для розмежування груп та для віднесення будь-якого нового об’єкта до певної групи за його характеристиками; факторний — використовується для дослідження взаємозв’зку між змінними з метою визначення найбільш впливових суттєвих факторів; кластерний — використовується для об’єднання об’єктів у групи або кластери, так щоб відмінності між об’єктами одного кластера були меншими за відмінності між об’єктами різних кластерів.

У сучасних умовах потреба в маркетинговій інформації постійно зростає і менеджери з маркетингу часто відчувають брак достовірних, актуальних і вичерпних даних. Основними є такі методи, як кореляційний, регресійний, дисперсійний, варіаційний, дискримінантний, факторний, кластерний.

Спроби полегшити проблеми збору та використання маркетингової інформації полягають в удосконаленню її статистичних методів обробки.

 

3.Місце товару (послуги) в маркетинговій діяльності.

Товар— усе, що задовольняє бажання чи потребу і пропонується ринку з метою привертання уваги, придбання, використання або споживання. Послуга — заходи або користь, що їх одна сторона здатна запропонувати іншій. Об’єкти продажу у вигляді певних дій, зручностей або вигод.

Залежно від призначення та особливостей використання товари й послуги можна класифікувати за багатьма ознаками. Так, відносно ймовірних покупців товарна класифікація в найзагальнішому вигляді є такою: споживчі товари та послуги; товари та послуги виробничого призначення. Споживчі товари за ознакою довговічності бувають тривалого і короткочасного користування. Виходячи з поведінки і звичок споживачів, розрізняють товари повсякденного попиту, попереднього вибору, особливого попиту, пасивного попиту. Товари повсякденного попиту, як правило, купують без роздумів, без порівняння з аналогами, здебільшого за звичкою (газети, кава, сигарети). Їх заведено підрозділяти на товари: постійного попиту, що їх купують регулярно; імпульсивної купівлі, котрі купують незаплановано (жувальна гумка, дрібний сувенір); невідкладних потреб, спричинених певною життєвою ситуацією (купівля електрообігрівача за сильних морозів). Товари попереднього вибору купують, спочатку порівнюючи можливі варіанти за критеріями якості, ціни, дизайну . Розрізняють схожі (холодильники, кавомолки) і несхожі (квартири, меблі, будинки) товари. Товари особливого попиту мають унікальні ознаки або популярні марки, що роблять їх престижними. За такі товари покупець готовий сплачувати додатково (автомобіль марки «Мерседес», годинник «Роллекс»). На товари пасивного попиту покупці з різних причин не звертають особливої уваги доти, доки вони не стають необхідними (послуги страхування, ритуальні послуги).

Товари і послуги виробничого призначення теж класифікуються за багатьма ознаками. Капітальне обладнання — це стаціонарні споруди (будівлі різного призначення) та стаціонарне обладнання (важкі верстати, генератори, автоматичні лінії). До допоміжного обладнання належить рухоме та вантажно-транспортне обладнання, організаційно-технічне оснащення.Сировина, напівфабрикати і деталі — це товари, які цілком зуживаються в процесі виробництва або стають частиною готової продукції. Ці товари, як порівняти з капітальним і допоміжним обладнанням, є значно дешевшими, а швидкість їхнього споживання незмірно вища. Споживчі послуги поділяються на три категорії: пов’язані з орендою товару; з власним товаром; особисті послуги.Послуги виробничого призначення стосуються об’єктів, що не присутні в готових виробах: експлуатація і ремонт обладнання, прибирання споруд і приміщень, охорона тощо. Особливе місце займають ділові послуги з організації управління, реклами, бухгалтерського обліку.

 Закінчуючи вивчення теми, потрібно визначити роль номенклатури та асортименту продукції в товарній маркетинговій політиці. Товарна номенклатура — це систематизований перелік усіх асортиментних груп товарів і товарних одиниць, що пропонуються виробником для реалізації. Основними показниками номенклатури продукції є широта, насиченість, глибина та гармонічність. Показник широти дає кількісну оцінку різноманітності продукції фірми.

 

 

Види, функції та сучасні вимоги до маркування товару. Носії виробничого маркування.

Маркування - текст, умовні позначення або малюнок, нанесені на упаковку і (або) товар, а також інші допоміжні засоби, призначені для ідентифікації товару або окремих його властивостей, доведення до споживача інформації про виробників (виконавців), кількісних і якісних характеристиках товару. Основні функції маркування - інформаційна; ідентифікує; мотиваційна; емоційна. Специфічні для маркування вимоги: чіткість тексту та ілюстрацій; наочність; однозначність тексту, його відповідність споживчим властивостям товару; достовірність - наведені на маркуванні відомості не повинні вводити одержувача та споживача в оману щодо кількості, якості, виготовлювача, країни походження; використання для маркування незмивних барвників. Виробнича маркування - текст, умовні позначення або малюнок, нанесені виробником (виконавцем) на товар і (або) упаковку і (або) інші носії інформації.

 Носіями виробничої маркування можуть бути етикетки, кольоретки, вкладиші, ярлики, бирки, контрольні стрічки, клейма, штампи. Етикетки наносяться друкарським чи іншим способом на товар або упаковку. Крім того, вони можуть бути самостійним носієм інформації, який приклеюється або прикладається до товару. Кольоретки - різновид етикеток, мають особливу форму, наклеюються на шийку пляшок. Кольоретки не несуть великої інформаційної навантаження, в основному їх призначення - естетичне оформлення пляшок. Вкладиші - це різновид етикеток, що відрізняються від них спрямованістю товарної інформації, призначені для повідомлення коротких відомостей про найменування товару, виробника (найменування організації, номер зміни). Іноді вкладиші можуть містити коротку характеристику споживчих властивостей товару, в першу чергу - функціонального призначення. Бірки та ярлики - носії маркування, що приклеюються, прикладаються або підвішуються до товару. Для них характерні менша інформаційна місткість, обмежений перелік відомостей, відсутність малюнків. Контрольні стрічки - це носії короткої дублюючої товарної інформації, що виконується на невеликий стрічці і призначеної для контролю або відновлення відомостей про товар у разі втрати етикетки, бирки чи ярлика. Клейма і штампи - носії інформації, призначені для нанесення ідентифікуючих умовних позначень на товари, упаковку, етикетки за допомогою спеціальних пристосувань встановленої форми.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 2


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 426; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!