Система органів і установ Міністерства юстиції, їх структура й основні напрямки діяльності



Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 30 квітня 1998 року "Про систему органів юстиції" до ор­ганів юстиції, крім Міністерства юстиції, належать його те­риторіальні (місцеві) органи:

- Головне управління юстиції в Автономній Республіці Крим;

- обласні, Київське та Севастопольське міські управління юстиції;

- районні, районні в містах управління юстиції;

- міські (міст обласного значення) управління юстиції. Крім зазначених органів, до системи юстиції входять

також органи нотаріату, реєстрації актів цивільного стану, державна виконавча служба, служба громадянства та реєстрації фізичних осіб, науково-дослідні інститути судових експертиз (Київ, Харків, Донецьк, Одеса, Львів), республіканські курси підвищення кваліфікації працівників юстиції (Київ, Харків).

Місцеві органи юстиції повинні реалізувати завдання, покладені на міністерство на регіональному рівні, забезпечити в повному обсязі реалізацію принципу верховенства права, правове обслуговування населення за місцем проживання й роботи, стежити за точним дотриманням закон­ності в державі.

Структурним підрозділом управлінь юстиції є відділи реєстрації актів цивільного стану. Керівники вказаних відділів є заступниками начальників управлінь юстиції.

Вища рада юстиції: склад, повноваження, порядок формування

Статус Вищої ради юстиції визначають Конституція України (ст. 131) і Закон України "Про Вищу раду юстиції1.

Вища рада юстиції є колегіальним, незалежним органом, відповідальним за формування високопрофесійного суддівського корпусу, здатного кваліфіковано, сумлінно й неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі, а також за прийняття рішень стосовно порушень суддями та прокурорами вимог щодо несумісності та, у межах своєї компетенції, про їх дисциплінарну відповідальність.

Строк повноважень членів Вищої ради юстиції, крім тих, хто входить до її складу за посадою, становить шість років.

Повноваження Вищої ради юстиції.Вища рада юстиції:

- вносить подання Президенту України про призначення суддів на посади або про звільнення їх з посад;

- розглядає справи та приймає рішення стосовно порушення суддями й прокурорами вимог щодо несумісності;

- здійснює дисциплінарне провадження стосовно суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів;

- розглядає скарги на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних і місцевих судів, а також прокурорів.

Склад Вищої ради юстиції.Вища рада юстиції складається з двадцяти членів. Верховна Рада України, Президент України, з'їзд суддів України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ призначають до Вищої ради юстиції по три члени, усеукраїнська конференція працівників прокуратури - двох членів Вищої ради юстиції. До складу Вищої ради юстиції входять за посадою голова Верховного Суду України, міністр юстиції України, Генеральний прокурор України.

Вимоги до членів Вищої ради юстиції.На посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п'яти років і не старший шістдесяти п'яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше десяти років. Ці вимоги не поширюються на осіб, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою.

Не можуть бути членами Вищої ради юстиції особи, визнані судом недієздатними чи обмежено дієздатними, та особи, які мають незняту або непогашену судимість.

Структура Вищої ради юстиції.У Вищій раді юстиції утворюються секції:

- з питань підготовки подань для призначення суддів уперше та звільнення їх з посад;

- дисциплінарна секція для здійснення дисциплінарного провадження, розгляду скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності, прийняття рішення про порушення суддями та прокурорами вимог щодо несумісності.

Семінарське заняття № 6.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 234; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!