Особливості адмін відповідальності посадових осіб.



Коли йдеться про вказану категорію спеціальних суб'єктів адмін правопорушень, необхідно усвідомлювати, що йдеться про особливі правопорушення. Посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адмін правопорушення, пов'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управ-ня, держ і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їхніх службових обов'язків. Ступінь суспільної небезпеки таких порушень є вищою.

Даючи визначення посадовим особам, доцільно вказати, що це гр-ни, які здійснюють організаційно-розпорядчі та адмін.-господарські функції в держ і комунальних органах та організаціях. Ключовою ознакою посадової особи може вважатися наявність владних повноважень. Саме ця обставина хар-р негативний аспект адмін правопорушень з боку посадових осіб.

Важливою обставиною, на яку необхідно вказати у контексті адмін відповідальності посадових осіб, є корупція і корупційні діяння. Під корупцією розуміється діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держ., спрямована на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг. Уповноважені на виконання функцій держ. (до них належать державні службовці, Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри, міністри, народні депутати України, депутати ВР АРК, депутати сільських, селищних, міських, районних у містах, районних, обласних рад, посадові особи місцевого самоврядування, військові посадові особи Збройних Сил України та інших військових формувань). У вигляді стягнень застосовуються штрафи або відмови у призначенні на посаду та позбавлення права балотуватись у депутати або на виборні посади в державні органи.

Відповідальність військовослужбовців за вчинення адмін правопорушень.

Військовослужбовці і призвані на збори військовозобов'язані, а також особи рядового і начальницького складів органів внутрішніх справ несуть відповідальність за адмін правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, учинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення тиші у громадських місцях, неправомірне використання держ майна, незаконне придбання чи зберігання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду чи окремої постанови судді, щодо подання органу дізнання, слідчого або протесту, припису чи подання прокурора, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держ., ці особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано виправні роботи і адмін арешт (ст. 15 КУпАП).

Особливості відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

За порушення правил дорожнього руху в Україні передбачено в більшості випадків адміністративну відповідальність у вигляді адмін стягнення. Адмін стягнення застосовується для виховання правопорушника і попередження вчинення нових порушень самим порушником і іншими особами. Згідно з нормами КУпАП до порушника ПДР можуть бути застосовані такі види адмін стягнень:

- Попередження,

- Штраф,

- Оплатне вилучення транспортного засобу,

- Конфіскація предмета правопорушення,

- Позбавлення прав керування транспортними засобами,

- Громадські роботи,

- Адмін арешт.

КУпАП передбачено застосування до правопорушників засобів забезпечення провадження в справах про адмін правопорушення. Частина таких засобів є заходами адмін примусу, фактично попередніми санкціями. Однією з таких попередніх санкцій є штрафмайданчик — тимчасове затримання транспортного засобу з доставкою його на спеціальний майданчик чи стоянку для зберігання. Таке тимчасове затримання транспортних засобів з приміщенням їх на штрафмайданчик може здійснюватися співробітниками Державтоінспекції в порядку ст. 265-2 КУпАП на строк до прийняття рішення в адміністративній справі, але не більше 3 діб.

Адмін затримання водія або іншого порушника правил дорожнього руху проводиться в порядку ст. 260 КУпАП. Адмін затримання провадиться для припинення правопорушень, для встановлення особи та складання протоколу про адмін правопорушення. Співробітники ДАІ можуть здійснювати Адмін затримання не тільки при серйозному порушенні правил дорожнього руху, але і в разі злісної непокори законним вимогам працівників міліції. Адмін затримання провадиться з складанням протоколу, негайним повідомленням родичів затримуваного та інших осіб на його прохання. Адмін затримання провадиться на строк до 3 годин, а в деяких випадках з дотриманням визначених законом умов — до 10 діб.

Особистий огляд і огляд речей провадяться в присутності понятих і зі складанням докладного протоколу. А вилучення речей і документів проводиться в відношенні знарядь або безпосередніх предметів правопорушень — незаконно встановлених спецсигналів, підроблених номерних знаків тощо. Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться запис у протоколі про Адмін правопорушення.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 235; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!