Завдання, сист. і чинність законодавства України про адміністративні правопорушення.



Одним із кодифікованих джерел адмін.го права є Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП), який було прийнято 7 грудня 1984 р. (почав діяти з 1 червня 1985 р.). У ньому вміщуються норми, що регулюють і охороняють матеріальні і процесуальні сусп. відносини у сфері адмін. правопорушень і адмін.ї відповідальності. У загальних положеннях закріплюються завдання та сист. законодавства про адміністративні правопорушення, компетенція і повноваження держ. органів і органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань про адміністративні правопорушення, їх запобігання, виявлення та усунення причин і умов, що сприяють їх вчиненню, чинність законодавства та забезпечення режиму законності при провадженні у справах про адміністративні правопорушення.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод гр-н, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання гр-н у дусі точного і неухильного додержання КУ і ЗУ, поваги до прав, честі і гідності інших гр-н, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Чинність закону про відповідальність за адміністративні правопорушення

Особа, яка вчинила адмін. правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

 Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

 Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Адмін. правопорушення, його поняття та склад.

Адмін. правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи гр-н, на встановлений порядок управ-ня і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (стаття 9 КУпАП). У цьому визначенні названо три характерні ознаки правопорушення (проступку): протиправність, винність та адмін. караність. У теорії адмін.го права крім цих трьох ознак визнається ще й суспільна шкідливість (суспільна небезпечність, антигромадська спрямованість).

Адмін. правопорушення - це конкретне діяння (факт, явище, подія), що відбулося (мало місце) у реальній дійсності. В той же час склад адмін.го правопорушення - це абстрактний опис діяння (події, факту, явища), що являє собою фіксацію в законі найтиповіших, що частіше трапляються, характерних ознак проступку. Це опис ще не скоєного, а тільки передбачуваного чи можливого діяння.

Юридичні склади конкретних проступків мають свої особливі ознаки, однак серед них є такі, які властиві кожному з них.

- об' єкт проступку;

- об' єктивну сторону:

- суб'єкт проступку;

- суб'єктивну сторону.

Об'єктом адмін.го проступку є сусп. відносини, тобто відносини, які складаються в різних галузях діяльності людей. Розрізняють такі об'єкти: загальний; родовий; безпосередній.

Об'єктивна сторона адмін.го проступку - це сукупність зовнішніх ознак проступку, які визначають акт зовнішньої поведінки правопорушника.

- До основних відноситься адмін.-правове діяння (дія або бездіяльність);

- Факультативні: а) шкідливі наслідки діяння; б) причинний зв'язок між протиправним діянням та наслідками; в) час: г) місце; д) умови; е) способи та знаряддя вчинення проступку.

Суб'єктивна сторона - це внутрішній бік проступку, це психічні процеси, які відбуваються в свідомості суб'єкта, що характеризують його волю, викривають думки, наміри. Суб'єктивна сторона включає з себе:

- вину (основна ознака);

- мету вчинення проступку;

- мотив.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 407; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!