Обставини, що виключають адміністративну відповідальність.



Ст. 17-20 КпАП установлюють обставини, що виключають протиправність і суспільну шкідливість діяння (крайня необхідність й необхідна оборона) або винність (неосудність) особи.

Зробленим у стані крайньої необхідності зізнається дія, спрямована на усунення небезпеки, що загрожує громадському порядку, власності, іншим об'єктам, які охороняються законом, якщо ця небезпека за даних обставин не могла бути усунута іншими засобами і якщо заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена шкода. Наприклад, у стані крайньої необхідності може бути зроблене порушення ПДР водієм, що доставляє травмованої людини в лікарню.

Не є адмін. правопорушенням дія, яка хоч і передбачена КпАП або іншими законами, що встановлюють відповідальність за адмін правопорушення, але вчинена в стані необхідної оборони, тобто при захисті держ або громадського порядку, власності, прав і свобод гр-н, установленого порядку управ-ня від протиправного посягання шляхом заподіяння посягаючому шкоди, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

Перевищенням меж необхідної оборони визнається явна невідповідність захисту характерові і сусп.й шкідливості посягання. (ст.19 КпАП)

Не підлягає адміністративній відповідальності особа, що під час здійснення протиправної дії або бездіяльності перебувало в стані неосудності, тобто не могло усвідомлювати свої дії або керувати ними внаслідок хронічної щиросердечної хвороби, тимчасового розладу щиросердечної діяльності, слабоумства або іншого хворобливого стану. (ст.20 КпАП)

Особа, яка вчинила адм. правопорушення, звільняється від А. в., якщо з урахуванням хар-р вчиненого та особи порушника до неї доцільно застосувати захід громад, впливу. Крім того, при малозначності вчиненого правопорушення орган (службова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від А. в., обмежившись усним зауваженням.(ст.22 КпАП)

Цілі адмін стягнень, їх види.

Адмінстягнення є одним з видів адмін.-примусових заходів. Ст. 23 КпАП вказує, що адмін стягнення застосовується з метою:

1. виховання правопорушника в дусі дотримання законів, поваги до правопорядку;

2. попередження вчинення ним нових правопорушень (приватна превенція);

3. попередження вчинення правопорушень іншими особами (загальна превенція).

Зміст адмін.-правових санкцій має каральний, а не поновлюваний, компенсаційний характер. Суть їх полягає в обмеженні, позбавленні суб’єктивних прав чи благ особи, до якої вони застосовуються, у примусовому впливі на правопорушників з боку компетентних органів держ..

Добровільне виконання правопорушником накладеного на нього стягнення (наприклад, сплата штрафу у встановлений термін) не змінює примусової сутності стягнення. На відміну від кримінального покарання адмін стягнення заподіює порушнику менш тяжкі негативні наслідки.
Вид і обсяг обмежень, що складають зміст адмін стягнень, визначаються повноважними органами держ., їхніми посадовими особами з урахуванням хар-р вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини і майнового стану, обставин, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність. Індивідуалізації відповідальності сприяє та обставина, що адмін.-правові санкції, як правило, є відносно визначеними.

Адмін стягнення накладаються широким колом держ органів і посадових осіб, застосовуються як в одноособовому, так і в колегіальному порядку в процесі спеціальної діяльності відповідних юрисдикційних органів та посадових осіб з розгляду і вирішення справ про Адмін правопорушення. Водночас між особою, на яку накладається Адмін стягнення, і органом (посадовою особою), який правомочний винести рішення про накладення стягнення, відсутні відносини організаційної підпорядкованості.

Види адмін стягнень

Ст. 24 КпАП встановлює такі види адмін стягнень:

1. попередження;

2. штраф;

3. оплатне вилучення предмета, що став знаряддям вчинення чи безпосереднім об’єктом адмін правопорушення;

4. конфіскація предмета, що став знаряддям вчинення чи безпосереднім об’єктом адмін правопорушення;

5. позбавлення спеціального права;

6. виправні роботи (у проекті нового КпАП це стягнення виключене, оскільки застосовувані за місцем роботи відрахування, власне кажучи, є штрафом «на виплат»);

7. адмін арешт;

8. адмін видворення за межі України іноземців та осіб без гр-нства.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 347; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!