Обов'язки і права глави Зборів офіцерів.



Глава Зборів офіцерів зобов'язаний:

- керувати роботою Зборів офіцерів військової частини;

- розробляти плани роботи Зборів офіцерів, схвалювати їх на президії Зборів офіцерів і доводити до офіцерів;

- організовувати ведення протоколів Зборів офіцерів і засідань Зборів офіцерів (у разі відсутності на Зборах офіцерів президії, глава затверджує план роботи з командиром військової частини);

Обов'язки і права членів Зборів офіцерів.

Члени Зборів офіцерів зобов'язані:

- брати участь у заходах, що проводять Збори офіцерів;

- Показувати приклад у виконанні громадського та військового обов’язку, додержанні військової дисципліни, вимог Кодексу честі офіцера Збройних Сил України;

- дорожити своєю причетністю до Збору офіцерів, всіляко підтримувати їхній авторитет.

 Члени Збору офіцерів мають право:

- вільно висловлювати свою думку на Зборах офіцерів, критикувати будь-якого офіцера за недоліки і упущення по службі. У випадку затисканні критики чи переслідування за неї подавати письмову заяву в президію Зборів офіцерів;

- звертатися до Зборів офіцерів з усними чи письмовими заявами з особистих питань;

- апелювати до Зборів офіцерів із приводу безпідставного залучення до матеріальної відповідальності у випадку образи і приниження честі і гідності;

- запрошувати з дозволу президії Зборів офіцерів, на культурно-о

- світні заходи, що проводяться, членів своїх сімей, близьких, друзів і знайомих.

 

Вимоги до організації і здійснення психологічних досліджень.

 

Кожна серйозна справа вимагає ретельної, глибоко продуманої підготовки. У соціологічних дослідженнях укладені значні можливості підвищення наукового рівня роботи командира при керівництві підрозділами. Результати соціологічних досліджень є своєрідним дзеркалом, у якому чітко видні досягнуті успіхи І наявнінедоліки.

Соціологічні дослідження -це система логічно послідовних процедур зв'язаних між собою єдиною метою: одержати достовірні дані про досліджуване явище.

Соціологічні дослідження включають чотири етапи:

1. Підготовка дослідження.

2. Збір первинної соціологічної інформації.

3. Підготовка зібраної інформації до узагальнення й обробки.

4. Аналіз обробленої інформації.

 Розрізняють три основних види соціологічного дослідження:

1. Розвідувальне дослідження (експрес-опитування).

2. Найбільш простий вид соціологічного аналізу. Його ціль складається в одержанні окремих, у даний момент особливо цікавих командира зведень (зондаж суспільної думки).

3. 2. Описове дослідження -більш складний вид конкретно-соціологічного аналізу і звичайно проводиться для одержання як можна більш повної, всебічної інформації про стан справ.

4. Аналітичне дослідження -самий заглиблений вид соціологічного аналізу, що ставить своєю метою не тільки опис структурних елементів досліджуваного явища але і з'ясування причин, що лежать у його основі.

І так, опитування - найбільш розповсюджений вид соціологічного дослідження й одночасно самий широко використовуваний метод збору первинної інформації. У будь-якому випадку опитування припускає звертання до безпосереднього носія досліджуваної проблеми і націлений на ті його сторони, що піддаються прямому спостереженню.   

Два різновиди соціологічних досліджень:

1. Анкетування (опитуваний сам заповнює анкету)

2. Співбесіда (інтерв'ювання).

Остаточно затвердивши у виборі виду соціологічного дослідження переходять до його безпосередньої підготовки, воно припускає:

- розробку програми

- розробку робочого плану

- розробку допоміжних документів.

Програма звичайно містить у собі відносно докладний, чіткий і завершений виклад наступних питань:

- Формулювання й обґрунтування проблеми, указівка мети, визначення об'єкта і предмета дослідження, формулювання завдань дослідження.

- Робочий план - відбиває основні процедурні заходи. У плані фіксуються всі організаційні і методичні види робіт, місце і час опитування, робота з обробки й аналізу інформації.

- Допоміжні документи - попередні розрахунки матеріальних витрат, інструкції.

Найбільш розповсюджений у практиці вид опитування - анкетування. Воно може бути груповим чи індивідуальним.

Груповий - анкети розповсюджуються для заповнення в навчальній аудиторії, класі, куди запрошуються опитувані.

Індивідуальний - анкети розповсюджуються на робочих чи місцях за місцем проживання, а час повернення заздалегідь обмовляється.

Що являє собою анкета:

Це об'єднана єдиним дослідницьким задумом система питань спрямованих на виявлення кількісно-якісних характеристик об'єкта і предмета аналізу.

Анкета включає питання:

1. Про факти свідомості людей спрямованих на виявлення думок, побажань, чекань, планів на майбутнє і т.п.

2. Питання про факти поводження виявляють: вчинки, дії, результати діяльності людей.

3. Питання про особистість опитуваного: виявляють стать, вік, утворення, професію.

4. Питання спрямовані на з'ясування рівня інформованості і знань.

Питання можуть бути закриті якщо на них в анкеті маються декілька варіантів відповідей і відкриті, котрі не містять підказок. Можуть бути прямі, що жадають від опитуваного критичного відношення до себе і непрямі, якщо пропонується наявна ситуація, що не вимагає оцінки особистих якостей.

Оформлення анкети:

Спочатку короткий вступ (звертання до опитуваного) де викладається тема, мети, задачі опитування і порозумівається техніка заповнення анкети.

Потім розташовуються питання, найбільш прості, нейтральні за змістом, які б забезпечили зав'язку бесіди, більш складні, питання розміщаються в середині і до кінця анкети труднощі питань повинне знижуватися. Питання можуть поєднуватися в блоки по тематичному і проблемному принципів.

При цьому перехід до нового напрямку опитування повинний супроводжуватися поясненнями, "перемикачами" уваги. Серйозну увагу звертають на графічне оформлення анкети: чіткий шрифт, достатнє місце для запису відповідей і т.п. По закінченні компонування анкети її доцільно піддати логічному контролю, що дозволяє перевірити її відповідність тим критеріям якості які перевірені практикою і є загальновизнаними.

Яким би методом соціологічні дані не були б добуті, самі по собі, вони ще не дозволяють зробити узагальнені висновки, знайти тенденції перевірити гіпотези. Для того, щоб отримана первинна соціологічна інформація почала активно виконувати своє призначення, її необхідно шляхом обробки перетворити у відповідний вид, а далі узагальнити і проаналізувати. Тільки після здійснення даних процедур з'явиться реальна можливість сформувати висновки і практичні рекомендації.

Робота з обробки включає:

1. Перевірка анкет на повноту і точність заповнення.

2. Кодування інформації яка міститься в них (присвоєння кожному варіанту відповіді деякого умовного числа, називаного кодом).

3. Обробка первинної інформації (на ЕОМ чи вручну). Результати розрахунків виходять у виді табуляграм (таблиць) соціологічні дані, що включають.

4. Узагальнення і відображення результатів дослідження.

а) угруповання

б) складання таблиць

в) креслення графіків

г) визначення середньої арифметичної:

- числове значення варіантів;

- число варіацій;

- сума.

5. Пояснення отриманих даних і формування результатів дослідження.

6. Використання результатів соціологічного опитування в практичній роботі при виробленні управлінських рішень. Висновок. У цьому питанні ми розглянули організацію соціальних досліджень і вимоги до їх здійснення. Соціологічні дослідження дають організаторам достовірну інформацію з вивчення суспільної думки.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 194; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!