МОРАЛЬНІ ОСНОВИ КОДЕКСУ ЧЕСТІ ОФІЦЕРА



Батьківщина

Офіцер-громадянин України, що є представником Збройних Сил держави і стоїть на стражі інтересів українського народу, що чекає від нього найвищого зразка особистого поводження і службової діяльності. Кожен офіцер - патріот, що ставить безпеку і добробут українського народу вище власних інтересів і робить усе можливе для захисту Батькивщини. Патріотизм як прояв національного достоїнства, є невід'ємною частиною моральних якостей офіцера.

 

Вірність і відданість Вітчизні

Офіцер - зразок вірності Вітчизні, високої поваги до символів держави: Державного Прапора України, Державного Герба України і Державного Гімну України. Шлях жертовності, відданості народу, військовій справі - добровільний вибір кожного офіцера.

 

Обов’язок

Бездоганне виконання боргу - найважливіша ознака поводження офіцера. Накази виконуються сумлінно, точно й у встановлений термін.

 

Честь

Честь - ведуча ознака офіцерського поводження. Офіцер веде спосіб життя порядної людини: не обманює, не крадеться, не порушує загальнолюдських моральних норм. Він ніколи не прибігає до інтриг, несправедливим діям, шахрайству.

 

Чесність

Істотною рисою офіцера є чесність - безкорисливе виконання своїх обов'язків заради забезпечення національних інтересів України в мирний час. Офіцер присвячує свою службу суспільству. Він несе відповідальність перед законом і людьми за рішення, що він приймає, результатом яких може бути перемога чи поразка, життя чи смерть. Люди довіряють офіцеру, сподіваючись на те, що він - чесна людина.

 

Честь мундира

Правила Кодексу честі офіцера однакові для всіх офіцерів, незалежно від військового звання, посади, терміну служби й обставин. Відношення до виконання задач ні в якій мері не повинне залежати від того, чи молодий це офіцер, що тільки що зайняв посаду чи більш досвідчений. Зразок чесного поводження і діяльності повинне показувати вище керівництво. Старші командири і начальники - приклад для молодших і менш досвідчених офіцерів.

 

ВІЙСЬКОВІ ТРАДИЦІЇ

Місце в суспільстві

Офіцерський корпус Української армії - це не замкнута каста військовослужбовців, а кров від крові, плоть від плоті українського народу. Саме в цьому шляхетність нашого офіцера, саме тому український народ довірив йому захист Вітчизни.

 

Служба народу

Офіцер служить всьому українському народу, а не його окремої частини, чи об'єднанню суспільній партії. Уся військова кар'єра присвячена народу, його захисту, охороні і збереженню світу і спокою рідної землі.

 

Духовні основи

Духовною основою для українського офіцерства є традиції богатирів Київської Русі, козацтва, офіцерів попередніх поколінь. Офіцером не народжуються - їм стають один раз на все життя.

 

Готовність і надійність

Офіцер - це серце і мозок війська. Він готовий до виконання свого службового боргу при будь-яких обставинах і умовах. Поразка - гірка ціна непрофесіоналізму командира, його особиста провина. Ворога перемагають розумом , умінням і волею .

Надійність - ведуча особистісна чеснота офіцера. Він уміє не квапитися і не спізнюватися.

Він завжди там, де потрібно. Єдність слова і справи, особистий приклад - це важливі складені успіху офіцера в навчанні і вихованні підлеглих.

Здатність офіцера доводиться не судженнями, а діями .

 

Дисциплінованість і ініціатива

Ентузіазм, хоробрість і активність у досягненні кінцевої мети чи виконання повсякденних задач - головні вимоги до офіцера. Він виконує задачі сумлінно, точно і вчасно усупереч усім перешкодам, труднощям, що виникають у нього на шляху. Мужність бойового офіцера - це його сміливі рішення, можливість узяти на себе відповідальність.

Слово офіцера є законом

Вірність слову - незаперечна чеснота офіцера. Виклад офіцером фактів, його точка зору виходять із власних переконань, духовної цілісності. Чесне, відверте і послідовно висловлене слово офіцера стає для підлеглих законом поводження .

Вести за собою підлеглих

На офіцера покладається особиста відповідальність за підлеглих, тому що їхнє життя довірило офіцеру український народ. Командир загартовує їхній дух, моральні сили, веде за собою для досягнення перемоги. Дійсний офіцер завжди поважає людське достоїнство і честь своїх підлеглих. Він уміє підкорятися , не принижуючи себе , командувати , не принижуючи підлеглих .

Турбота про підлеглих

Офіцер завжди стоіть на стражі святого скарбу військового духу, у якому схована таємниця успіху, військового щастя, перемоги. Командир, що виконує бойові задачі з найменшими втратами, вважається найкращим керівником, тому що він цінує людину, що є основним елементом військової сили і боєздатності.

Лицарський дух

Hе з яких причин не можна примусити офіцера змінити власні переконання, віру, зрадити Військову присягу. Зневажати духовними цінностями інших офіцер вважає нижче свого достоїнства. Офіцер - зразок лицарського відношення до хворого, пораненого, цивільного населення.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 287; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!