Повноваження Зборів офіцерів.



Збори офіцерів мають право звертатися до органів державної влади і місцевого самоврядування, правоохоронних органів для захисту законних прав офіцерів та їх родин.

Збори офіцерів пропагують військово-історичні традиції українського народу, Збройних Сил України, офіцерського складу та своєї військової частини, беруть участь у військово-патріотичному вихованні молоді.

Збори офіцерів здійснюють заходи щодо вшановування офіцерів у зв'язку з досягнутими успіхами по службовій діяльності, вручення державних нагород, присвоєнням почесних і військових звань, підвищення по службі; поздоровлення з приводу визначних подій у сімейному житті офіцерів та їх родин, урочистих проводів офіцерів у запас чи відставку. 

Збори офіцерів мобілізують офіцерів на зразкову підтримку військових містечок і житлових будинків офіцерського складу, пропагують здоровий спосіб життя. Постійно вивчають матеріально-побутове становище офіцерів і членів їхніх родин, беруть участь у рішенні питань із приводу преміювання офіцерів за їхній особистий внесок у загальні результати служби, виплати одноразової грошової премії за підтримання високої бойової готовності військ, зразкове виконання службових обов'язків і бездоганну дисципліну.

Члени Зборів офіцерів можуть брати участь в організації культурно-просвітницької, спортивно-масової роботи та інших заходів відпочинку офіцерів і членів їхніх родин.  

Збори офіцерів на своїх зібраннях чи на засіданнях президії правомочні розглядати питання згідно виконання членами Зборів офіцерів вимог Кодексу честі офіцера Збройних Сил України, негативні явища в офіцерському середовищі, випадки образи і приниження авторитету і гідності офіцера.

За зроблені провини, що дискредитують високе звання офіцера та авторитет Збройних Сил України, до офіцерів - членів Зборів офіцерів можна ужити засобу суспільного впливу:

- товариське зауваження;

- товариське попередження;

- винесення рішення про прилюдне вибачення офіцером, що зробив той чи інший проступок, перед Зборами офіцерів чи особою, якій завдано образу;

- позбавлення членів Зборів офіцерів права голосу на визначений Зборами офіцерів строк;

- клопотання перед командуванням про накладення дисциплінарних стягнень на військовослужбовців відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.

 

Зібрання Зборів офіцерів.

Обговорення на зібраннях Зборів офіцерів проводиться за умови гласності, вільної дискусії, товариської критики і самокритики. Кожен офіцер має право виступити по суті порядку денного. Всілякі дії, спрямовані на затиск критики, обмеження свободи слова, порушення принципів дискусії і полеміки не допускаються.

Рішення Зборів офіцерів можуть прийматися таємним голосуванням за вимогою однієї третини членів Зборів офіцерів.

Рішення Зборів офіцерів є обов'язковими для розгляду командиром військової частини і мають для нього рекомендаційний характер.

Командири військових частин зобов'язані з повагою ставитися до рішень Зборів офіцерів. Рішення зібрання Зборів офіцерів у питаннях, що належать до компетенції Зборів офіцерів, доводяться до всієї офіцерської громадськості, а в частині до всього особового складу військової частини.

Президія Зборів офіцерів.

Президія Зборів офіцерів здійснює свою діяльність на основі рішень зібрань Зборів офіцерів, а також завдань, що стоять перед офіцерським складом військової частини, заяв та пропозицій офіцерів - членів Зборів офіцерів.

Президія Зборів офіцерів:

- готує і розглядає питання, що підлягають обговоренню на зібраннях Зборів офіцерів, організує виконання рішень зібрань Зборів офіцерів;

- проводить індивідуальну роботу з членами Зборів офіцерів;

- розглядає факти обмеження законних прав офіцерів, листи, заяви, пропозиції, які надходять до Зборів офіцерів;

- призначає (за необхідністю) позапланові зібрання Зборів офіцерів за згодою командира.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 349; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!