Виховний процес у Збройних Силах України як система.



Законодавчі акти України що стосуються ЗСУ

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Розділ 2.

Права, свободи та обов'язки людини і громадянина

 

Стаття 35.Ніхто не може бути звільнений від своїх обов'язків перед державою чи відмовитися від виконання законів по мотивах релігійних переконань. У випадку якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку повинне бути замінено альтернативною (невійськовою) службою.

 

Стаття 37. Не припускається створення і діяльність організаційних структур політичних партій в органах виконавчої і судової влади і виконавчих органів місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах і інших державних установах і організаціях.

 

Стаття 60.Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддачу і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.

 

Стаття 65.Захист Батьківщини, незалежності і територіальній цілісності України, повага до її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни несуть військову службу відповідно до закону.

 

Розділ 4.

Верховна Рада України

 

Стаття 85.Оголошення по проголошенню Президентом України стану війни і закладення миру, схвалення рішення Президента України про використання Збройних Сил України чи інших військових формувань у випадку збройної агресії проти України.

Затвердження загальної структури чисельності, визначення функцій Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших створених відповідно до законів України військових формувань, а також Міністерства внутрішніх справ України.

 

Стаття 92.Винятково законами України встановлюються:

- порядок прямування підрозділів Збройних Сил України в інші держави;

- порядок допуску й умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України;

- військові звання, дипломатичні ранги й інші спеціальні звання.

Розділ 5.

Президент України

 

Стаття 106.Президент України:

- є Верховним Головнокомандуючим Збройних Сил України;

- призначає на посади і звільняє від посад вище командування Збройних Сил України, інших військових формувань;

- здійснює керівництво в сферах національної безпеки й оборони держави;

- очолює Раду національної безпеки й оборони України;

- вносить у Верховну Раду України проголошення про оголошення стану війни і приймає рішення про використання Збройних Сил України у випадку збройної агресії проти України;

- приймає відповідно до закону рішення про загальну чи часткову мобілізацію і уведення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у випадку погрози нападу, небезпеки для державної незалежності України;

- надає вищі військові звання, вищі дипломатичні ранги й інші спеціальні звання, і чини.

Розділ 13.

Внесення змін до Конституції України

 

Стаття 157. Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Розділ 15.

Перехідні положення

Використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливо на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою України.

 

 

Закон України про загальний військовий обов'язок і військову службу

Цей Закон здійснює правове регулювання стосовно загального військового обов'язку і військової служби з метою реалізації громадянами країни конституційного обов'язку захисту Вітчизни.

Глава 1.

Загальні положення

Стаття 1.Загальний військовий обов'язок

1. Загальний військовий обов'язок встановлюється з метою забезпечення комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також підготовки населення до захисту України.

2. Загальний військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття та призов на військову службу; проходження за призовом або добровільно військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; дотримання правил військового обліку. У воєнний час загальний військовий обов'язок включає загальне обов'язкове військове навчання громадян.

3. Громадяни мають право на заміну загального військового обов'язку альтернативною (невійськовою) службою згідно з Конституцією України та Законом України "Про альтернативну (невійськову) службу".

Стаття 9.Допризовна підготовка

Допризовна підготовка включається до визначеної державою складової освіти вищих навчальних закладів 1-го та 2-го рівнів акредитації, професійно-технічних і загальноосвітніх навчальних закладів та проводиться за затвердженими відповідно до законодавства програмами, погодженими з Міністерством оборони України.

Стаття 11.Військова підготовка студентів вищих навчальних закладів за програмою офіцерів запасу.

1. Військову підготовку студентів вищих навчальних закладів (денної форми навчання ) за програмою офіцерів запасу проходять громадяни віком до 25 років, придатні до військової служби за станом здоров'я та морально-діловими якостями.

Військова підготовка студентів вищих навчальних закладів за програмою офіцерів запасу, крім вищих медичних навчальних закладів, проводиться на добровільних засадах , є одним із основних видів навчання і включається до визначеної державою складової освіти вищих навчальних закладів як самостійний розділ. Програми військової підготовки студентів вищих навчальних закладів розробляються і затверджуються Міністерством оборони України разом із зацікавленими центральними органами виконавчої влади.

2. Студентам які пройшли повний курс військової підготовки за програмою офіцерів запасу, склали встановлені іспити і атестовані до офіцерського складу, після закінчення вищого навчального закладу присвоюється відповідне звання офіцера запасу.

Студенти, які не атестовані до офіцерського складу після закінчення курсу військової підготовки за програмою офіцерів запасу і не пройшли строкової військової служби, підлягають призову на строкову військову службу з урахуванням, за можливості, фаху, який вони отримали у вищому навчальному закладі, або за спорідненими військово-обліковими спеціальностями.

3. Перелік військово-особових спеціальностей, з яких ведеться підготовка офіцерів запасу, порядок її проведення визначаються Кабінетом Міністрів Украйни за поданням Міністерства оборони України, погодженим з Міністерством освіти України.

Стаття 19. Призов на військову службу офіцерів запасу.

У мирний час офіцери запасу віком до 30 років у кількості та за військово-обліковими спеціальностями, визначеними Кабінетом Міністрів України, за наказом Міністра оборони України можуть бути призвані для проходження військової служби на посадах офіцерського складу.

 

                         Указ Президента України

 

Про Концепцію виховної роботи у Збройних та інших військових формуваннях України

З метою підвищення рівня виховної роботи у Збройних Силах та інших військових формуваннях України, визначення напрямків і засад її перебудови відповідно до сучасних вимог постановляю:

1. Затвердити концепцію виховної роботи у збройних силах та інших військових формуваннях (додається).

2. Міністрові оборони України, командувачу Національної гвардії України, голові Державного комітету у справах охорони та у справах охорони Державного кордону України, міністрові внутрішніх справ України, голові Служби безпеки України міністрові України з питань про надзвичайні ситуації та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи вжити заходів до усунення серйозних недоліків у виховній роботі у військових підрозділах, перебудови її відповідно до затвердженої цим Указом Концепції, зміцнення органів виховної роботи та підвищення їх статусу.

Президент України Л.Кучма

м. Київ

4 вересня 1998 року

 № 981/98

ЗАТВЕРДЖЕНО

           

       Указом Президента України від 4 вересня 1998 року № 981/9

 

Концепція

 

Виховної роботи у Збройних Силах та інших військових формуваннях України

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 200; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!