Морські курорти Криму: охарактеризуйте один за вибором.



Крим - це півострів, омиваний Чорним і Азовським морями. Він пов'язаний з материковою Україною Перекопськім перешийком. Адміністративна межа півострова на півночі проходить по Перекопському валу і Сивашу. На північному сході півострова знаходиться довга піщана коса - Арабатськая стрільця. Її північна, ширша половина відноситься до Херсонської області України. Протилежний "кут" Криму займає місто Севастополь, що має республіканське подчиненієі здебільшого питань господарського життя відособлений від Кримської республіки.

Східний Крим - це найромантичніші курорти Криму з величними горами, дикими кручами, таємничими гротами і затишними казковими блакитними бухтами. Тут можна насолодиться букетом знаменитих вин і коньяків, або шампанським з підвалів князя Голіцина. Чарівність цього куточку Криму, розташованого між Алуштою і Феодосією, полягає у неспішній зміні природних ландшафтів, характерних кіммерійських пейзажів.

Північно-Східний Крим - це багато сонця, просторі піщані і дрыбногальковы пляжі, чисте море і велика кількість фруктів. Міста Судак, Алушта, Феодосія та курортні приморські селища Привітне, Морське, Курортне, Коктебель, Скеля, Малий Маяк, Берегове, Новий Світ. Візитними картками цих місць являються Генуезька фортеця, Лиса гора і Золотий пляж, Кара-Даг і Узин-Сирт, курортні міста і чудова природа - все це Східний Крим.

Ялта - найвідоміший кримський курорт. Перша згадка про місто (під назвою Джаліта) відноситься до XII ст. і належить арабському географу Аль-Ідрісі. Річки Учан-Су і Дерекой пересікають місто в його центрі. Клімат прилеглої до Ялти частини узбережжя близький до Середземноморського. На цій території кількість сонячних годин досягає 2250 на рік.

Виникнення і розвиток туризму.

Туризм – це переміщення людини з місця постійного проживання до туристичного об’єкта і повернення назад.

На сучасному етапі можна виділити наступні види і різновиди туризму:

· за характером подорожей - гірський, сухопутно-рівнинний, підземний (печерний), водний, підводний, комбінований;

· за способом пересування - пішохідний, гірсько-пішохідний, лижний, велосипедний, шлюпковий, парусний, автомоторний, кінний.

За формою і змістом туристична діяльність дуже різноманітна, тобто прогулянки, походи, екскурсії, експедиції тощо.

Одним з перших туристів вважають Марко Поло, а Англію, як першу капіталістичну країну - країною зародження туризму. Створені спочатку лише для перевезень вантажів, залізниці Англії в 30-х роках почали перевозити пасажирів. У той час поїздки здійснювались з метою оздоровлення і лікування.

Розвиток міжнародного туризму є в першу чергу відображенням розвитку виробничих сил (наприклад, виникнення нових видів транспортних засобів, які відкривають можливість переходу до організації масових туристичних поїздок), а також зміцнення міжнародних економічних і культурних зв'язків.

Всю історію розвитку туризму можна розділити на чотири основні етапи:

Перший – з найдавніших часів до 1841 року – це початковий етап розвитку туризму.

Другий – з 1841 року до 1914 року – етап становлення організованого туризму.

Третій – з 1914 року до 1945 року – формування індустрії туризму.

Четвертий – з 1945 року до наших днів – етап масового туризму та глобалізації туристичної індустрії.

52. Особливості підприємництва в туризмі.

Виникнення туристичного підприємництва пов’язане з переходом туризму на комерційну основу, тобто з появою організації платних подорожей різної спрямованості.

Організація туристичного бізнесу має свої особливості. Так, згідно із Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», туристичну діяльність віднесено до таких, що потребують наявності спеціального дозволу - ліцензії. Ліцензуванню підлягають наступні види туристичної діяльності: прийом та обслуговування іноземних туристів в Україні (іноземний туризм), організація прийому та обслуговування вітчизняних туристів в Україні (внутрішній туризм), організація туристичних поїздок за межі України (зарубіжний туризм), екскурсійна діяльність, організація масового та спортивно-оздоровчого туризму.

Суб'єктами туристичної діяльності відповідно до Закону є:

· туристичні оператори (туроператори) - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність;

· туристичні агенти (турагенти) - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб'єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних і супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на турагентську діяльність;

· інші суб'єкти підприємницької діяльності, що надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), харчування, екскурсійних, розважальних та інших туристичних послуг;

· гіди-перекладачі, екскурсоводи, спортивні інструктори, провідники та інші фахівці туристичного супроводу - фізичні особи, які проводять діяльність, пов'язану з туристичним супроводом, і які в установленому порядку отримали дозвіл на право здійснення туристичного супроводу, крім осіб, які працюють на відповідних посадах підприємств, установ, організацій, яким належать чи які обслуговують об'єкти відвідування;

· фізичні особи, які не є суб'єктами підприємницької діяльності та надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), харчування тощо.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 431; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!