Музеї України та їх використання у туризмі.



"Музеї - це культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини". Основними напрямами музейної справи є культурно-освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, пам'яткоохоронна робота.

Щоденно десятки тисяч громадян України, іноземні туристи, прагнучи збагатити свої знання, зустрітися з прекрасним, відвідують музеї. Музеї дають змогу побувати в давньому минулому, побачити сьогодення людства, його здобутки і навіть заглянути у майбутнє. У музеях України дбайливо зібрано і зберігається все, що нам, українцям, дороге, що є гордістю нашого народу, і це закономірно: адже не вартий майбутнього той народ, який не цінує свого минулого.

Монастирі, церкви і їх значення у розвитку сакрального туризму в

Україні.

Монастирі завжди були центрами паломництва віруючих, туристів та краєзнавців. До найвизначніших духовних пам'яток України належать такі монастирі: Мукачівський (XVIII- XIX ст.) у Закарпатській області, Крехівський (XVII-XIX ст.) й Уневський (XV-XVII ст.) у Львівській області, Гошівський (XV-XX ст.) і Манявський скит (XIV-XVII ст.) в Івано-Франківській області, Зимнянський (XII-XVIII ст.) у Волинській області, Межиріцький (XV-XVII ст.) і Корецький (XVII ст.) у Рівненській області, Почаєвська лавра (XVI-XIX ст.) у Тернопільській області, Києво-Печерська лавра (XI ст.) у Києві, Мгарський (XVIII-XIX ст.) у Полтавській області, Святогір-ський (XVII-XIX ст.) у Донецькій області та ін. На території нашої держави, згідно зі списком пам'яток архітектури, збереглося понад 100 монастирів. Вони, як і замкові комплекси, для захисту від постійних навал ворогів (татари, ляхи) обносилися зовнішними оборонними стінами. Архітектура та комплекс оборонних споруд монастирів-фортець майже не відрізняються від замків. Прикладами таких фортець є монастирі в Зимному, Летичеві, Міжгір'ї, Уневі, Межиріччі, Маняві, Мукачеві, Почаєві, Лаврові, Лядові, Інкермані тощо.

 

Карпатський регіон: особливості географічного положення

Карпатський регiон розташований у центрі Європи, межує з Румунiєю,

Угорщиною, Словаччиною та Польщею. У Карпатський регіон входять чотири області України: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька, займає площу 56,6 тис. кв. км, де проживає 6,5 млн. чол. Це один з староосвоєних районів, розташований в західній частині України.

Основну частину регiону складають гори Карпати, серед них найвища точка України гора Говерла. Це iдеальне мiсце для проведення лiтнього вiдпочинку - прогулянок, верхової їзди, сходження на гiрськi вершини; для вiдпочинку взимку - це катання на лижах, санах. Крім того, відпочинок в Карпатах - це унiкальне цiлюще гірське повiтря, лікувальні властивості мiнеральних джерел

В регіоні широко розповсюджені мінеральні лікувальні води різного складу.

Найбільш відомими з них є Моршинські, Трускавецькі, Східницькі джерела Львівської області, Ужоцьке, Міжгірське, Полянське, Новополянське, Квасівське, Шаянське – Закарпатської, Шешорське – Івано – Франківське та багато інших.

 

Охарактеризуйте основні види туризму які розвиваються у Карпатському регіоні.

Природно – ресурсний та історико – культурний потенціал Карпатського регіону в поєднанні з вигідним географічним положенням в центрі Європи є достатньо вагомою передумовою розвитку індустрії відпочинку, орієнтованою як на внутрішнього споживача, так і на обслуговування іноземного контингенту.

Рельєф території та тривалість снігового покриву сприятливі для розвитку різних видів гірськолижного спорту.

Для кожного туриста — чи початківця, чи досвідченого лижника — можна знайти відповідні умови катання на лижах та санах.

В усіх центрах необхідне спорядження та уроки катання на лижах можна замовити на місці.

Карпати — один із головних районів проведення пішохідних туристських спортивних походів. Різноманітність природних перешкод дає можливість оволодіти майже усім арсеналом прийомів техніки пішохідного туризму та орієнтування на місцевості, повноцінно проводити навчальні заходи

Більшість гірських рік регіону добре освоєні туристами: ріки Чорний Черемош, Черемош, Білий Черемош, Прут, Стрий, а також Тиса та ріки її басейну в Закарпатті — Ріка, Латориця. Ріки Карпат можна долати на каяках, байдарках, катамаранах, плотах.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 569; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!