Дайте характеристику соціально – економічних туристичних ресурсів.



Соціально – економічні туристичні ресурси створені працею людини для надання послуг, які охоплюють інфраструктуру району й усі підприємства з прийому та обслуговування туристів. Такі ресурси можна назвати ще економічними зручностями подорожі й оцінити в такий спосіб рівень розвиненості сфери послуг для прийому й обслуговування туристів.

До групи соціально-економічних туристичних ресурсів належать географічне положення, транспортна доступність, рівень економічного розвитку та добробуту суспільства, стандарти обслуговування, організація туристичного господарства тощо.

Інформаційні туристичні ресурси — сукупність інформації про конкретну територію чи об'єкти, про історію території, про культуру, природу і населення, отримана туристами безпосередньо під час подорожі, у процесі підготовки до неї чи після подорожі.

 

Спелеотуризм. Охарактеризуйте основні лікувальні властивості печер.

 Печери - підземні порожнини, іноді дуже великих розмірів, що утворюються в

легкорозчинних осадових породах (вапняку, кам'яній солі, гіпсу) в результаті діяльності підземних вод (карстові печери).

Основний лікувальний чинник печер - це мікрокліматичні умови, які характеризуються цілим рядом особливостей: постійністю іонного і газового складу повітря, домінуючою роллю від'ємно заряджених іонів, постійністю барометричного тиску і температури, незначною відносною вологістю, відсутністю бактеріальної флори й алергенів, наявністю великої кількості натрієво-хлористих аерозолів. Тривале перебування в печерах (200-300 годин на протязі 5-6 тижнів) створює умови для пониження чутливості організму до алергенів, підвищує насиченість артеріальної крові киснем, нормалізує артеріальний тиск і обмінні процеси.

В Україні є одні з найбільших печер світу, які за відповідного обладнання можна перетворити на рекреаційно-туристичні об'єкти міжнародного значення. Виділяють три регіони розміщення печер: Подільсько-Буковинський (Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Львівська та Івано-Франківська області), Крим та Карпати.

У Подільсько-Буковинському районі відомо понад 130 печер карстового походження, з них у Тернопільській області - 70, у Чернівецькій - 35. Сумарна протяжність цих печер 412 км, п'ять з них-найбільші у світі: Оптимістична (180 км), Попелюшка (60 км), Кришталева (22 км).

В Криму відомо понад 40 великих печер та 857 карстових порожнин різного розміру. Найбільші: Солдатська (500 м), Каскадна (400 м), Мармурова (1,6 км) печери.

 

Інформаційно – віртуальні послуги в туризмі.

Інформаційно – віртуальні туристичні ресурси – це банк даних про туристичні об’єкти (засоби розміщення відпочиваючих, пам’ятки та пам’ятники, побут, звичаї народів тощо), набори та вартості туристичних послуг, існуючу інфраструктуру, подані та доступні у цифровому або електронному вигляді, які використовуються або можуть бути використані для задоволення найрізноманітніших потреб сучасного споживача туристичних послуг.

Інформаційно – віртуальні туристичні ресурси можна розділити за типом їх використання на три групи, котрі мають свої особливості надання послуг та створюються і наповнюються різними суб’єктами підприємницької діяльності:

Пізнавальні ресурси (Інтернет – сторінки та віртуальні тури, на яких споживач послуг може попередньо ознайомитись із місцем поїздки, визначними місцями, цінами та сервісом послуг)

Допоміжні ресурси (електронні атласи, електронні атласи доріг із прив’язкою до пристроїв глобального позиціювання GPS, Інтернет - карти)

Організаційні ресурси (електронні засоби резервування квитків на транспорт, готель, електронні засоби оплати.)

Особливості використання замків і фортець у туризмі.

Туристичну адаптацію оборонних споруд рідного краю необхідно здійснювати

комплексно, "нанизуючи" всі варті уваги об'єкти у "намисто" екскурсійно-туристичних маршрутів комерційного та краєзначо-освітнього значення. Так, наприклад, нині активно функціонує й користується неабияким попитом серед європейських туристів національна система туристично-екскурсійних маршрутів "Намисто Славутича". У межах національної системи "Намисто Славутича" розроблено туристично-екскурсійні маршрути за тематичними напрямами місцями, багатими на пам'ятки історії, культури, архітектури та природи, а також пов'язаних з життям і діяльністю видатних людей.

"Золота підкова" - це найприбутковіший комерційний маршрут замками Львівщини. Замковий тур зі Львова передбачає одноденну кільцеву мандрівку до найбільших оборонних споруд Львівщини: Олеського, Підгорецького, Свіржського, Золочівського замків.

Частина відбудованих фортифікацій старого Львова нині успішно використовується у ресторанному бізнесі. А по збережених фрагментах відкопаних археологами давньоруських і середньовічних мурів і підземних казематів Львова організовано спеціальний туристичний маршрут "Підземний Львів".

В Україні започаткування замково-готельного бізнесу має неабиякі перспективи. По-перше, в нашій країні налічуємо до двох десятків фортифікацій чи їх руїн, найдоцільніший шлях відродження яких полягає в переобладнанні їх під готельно-анімаційні комплекси. По-друге, цей турпродукт користується стабільною популярністю серед європейських туристів, які хочуть і готові платити за можливість знайомства з українськими замками. Романтика готельно-замкових турів традиційно приваблює закоханих та молоді подружжя, цьому виду відпочинку надають перевагу люди з розвинутим естетичним смаком тощо.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 508; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!