ПИТАННЯ 22. Збройні сили України



Відповідно до закону,Збройні сили України - це військова державна структура, призначена для збройного захисту суверенітету, незалежності, територіальної цілісності та неподільності України від воєнного нападу або загрози воєнного нападу ззовні. У разі війни свої завдання вони виконують у тісній взаємодії з Прикордонними військами України, Іншими військовими формуваннями та Службою безпеки України.

Розбудова ідіяльність Збройних сил України здійснюється на основінаступних принципів:

демократії та гуманізму;

• верховенства закону;

9 підзвітності конституційним органам законодавчої та виконавчої влади;

• єдиноначальності й колегіального вироблення рішень;

170

• єдиноначальності й колегіального вироблення рішень;

• загального військового обов'язку громадян України;

• добровільності вступу на кадрову військову службу;

• дотримання військової дисципліни;

• гласності та збереження державної і військової таємниці в своїй діяльності;

• позапартійності;

• гарантованого соціально-правовогозахисту військовослуж­бовців.

Загальна структураЗбройних сил України, їх види. роди військ (сил),їх чисельний склад, озброєння,фінансове та матеріально-технічне забезпечення затверджуються ВерховноюРадою за поданням Президента України.

Доскладу Збройних сил України входять такі види:

• сухопутні війська (війська наземної оборони);

• війська повітряної оборони (військово-повітряні сили І сили протиповітряної оборони);

• військово-морські сили.

Організаційно Збройні сили України складаються з військових об'єднань, з'єднань, частин, підрозділів, військових установ і навчальних закладів.

Збройним силам України дозволяється господарська діяльність. якщо вона не позначається на їх боєготовності та боєздатності.

Збройні сили України комплектуються військовослужбовцями відповідно до Закону України "Про загальний військовий обов'язок І військову службу", а також працівниками за укладеними трудовими договорами. Загальний військовий обов'язок встановлюється з метою забезпечення комплектування Збройних сил України, Служби безпеки. Прикордонних військ. Внутрішніх військ МВС. Цивільної оборони. служби Державної охорони та інших військових формувань.

Військова служба є особливим видом державної служби, пов'язаної з виконанням громадянином України загального військового обов'язку і службою на конкурсно-контрактній основі у Збройних силах України та інших військах, створених відповідно до чинного законодавства.

Встановлені різнівиди військової служби, зокрема, строкова військова служба та окремі види військової служби за контрактом.

Закон України "Про альтернативну (невійськову) службу" визначає організаційно-правові основиальтернативної служби. Така служба є державною службою поза Збройними Силами чи іншими військовими формуваннями, що запроваджується замість проходження військової служби. Право на таку службу, як вид виконання загального військового обов'язку, мають при наявності істинних релігійних

171

переконань громадяни України, які належать до діючих згідно з законодавством релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю та служби у збройних силах.

Альтернативну службу громадяни проходять на державних підприємствах, в установах таорганізаціях соціального захисту, охорони здоров'я та навколишнього середовища, атакож у сфері комунального та сільського господарства тощо. Не дозволяється проходити такуслужбу напідприємствах та в установах, що

знаходяться у приватній власності.

Строк альтернативної служби перевищує строк дійсної строкової військової служби в два рази. Місце проходження альтернативної служби визначається комісією у справах альтернативної служби. Як правило, громадяни проходять таку службу в межах населеного пункту за місцем постійного проживання або в місцевості, звідки вони мають можливість щоденно повертатися до місця постійного проживання.

Різновидом військової служби є служба у військах цивільної

оборони.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 326; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!