ПИТАННЯ 11. Реструктуризація підприємств та інших суб'єктів господарювання



Реструктуризація підприємства передбачає здійснення організаційно-економічних, правових та технічних заходів, спрямованих на зміну структури підприємства, його управління, форми власності, організаційно-правової форми, з метою фінансового оздоровлення підприємства, збільшення обсягів випуску конкурентоспроможної продукції, підвищення ефективності виробництва. Кінцевою метою такої реструктуризації повинно стати поліпшення фінансового стану підприємств та забезпеченнявипуску конкурентоспроможної продукції як для внутрішнього ринку, так і на експорт. Якщо окремі підприємства не в змозі досягти такої мети, вони повинні бути піддані процедурі банкрутства або ж і консервації.Завданням уряду та відповідних органів виконавчої влади на найближчий час є опрацювання конкретних програм економічного стимулювання реструктуризації підприємств різних галузей. Такі програми повинні бути розроблені і на

рівні регіонів.

Важливимнапрямом подальшого економічного зростання є пошук нових,прогресивних форм господарювання. Інтеграції власних зусиль окремих суб'єктів підприємництва з метою підвищення ефективності результатів їх діяльності та організаційно-правове забезпечення таких форм. Переконливим прикладом цього може бути функціонуванняпромислово-фінансових груп.

Базовим нормативним документом, що регламентує діяльність ПФГ, є Закон України "Про промислово-фінансові групи в Україні" від 21

152

листопада 1995 р. Відповідно до цього закону урядом розроблено Положення про створення (реєстрацію), реорганізацію та ліквідацію промислово-фінансових груп.

Перспективною формою прогресивного виробництва сьогодні є створення та діяльність в Україні перших технопарків, які поєднують в собі досягнення науки і виробництва, завданнямяких є стимулювання насамперед високотехнологічного виробництва.

Відродження національної економіки неможливе без прискореногорозвитку підприємництва, насампередмалого і середнього бізнесу. Швидкий розвиток цих видів підприємництва повинен значно підкріпити структурні зміни в економіці, передусім у виробничій сфері. Визначальними факторами щодо цього може стати послаблення податкового (фіскального) навантаження на суб'єктів такого підприємництва, зменшення кількості видів діяльності, що потребують спеціальних дозволів, спрощення порядку реєстрації та отримання ліцензій, упорядкування різних контрольних перевірок, а також запровадження фіксованого податку для підприємців - фізичних осіб і мікропідприємств та спрощення для них обліку і звітності та ін. Завдання держави, зокрема уряду та інших органів виконавчої' влади. полягає в створенні сприятливого економічного та правового середовища для прискореного розвитку цих видів підприємництва. Крім очікуваного економічного ефекту це дозволить значною мірою зняти і певну соціальну напругу, пов'язану з безробіттям.

ПИТАННЯ 12. Реформування агропромислового комплексу

Ключове значення для прискореного економічного розвитку держави має радикальнереформування агропромислового комплексу, який є найбільшим сектором української економіки.

\ 3 метою забезпечення реалізації державної аграрної політики. прискорення реформування та розвитку аграрного сектора економіки на засадах приватної власності Президент України 3 грудня 1999 р. видав Указ "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки". Ним передбачається широке сприяння керівникам і спеціалістам господарств, які найбільш підготовлені до роботи в ринкових умовах і спроможні, об'єднавши земельні частки та майнові паї. створити та ефективно управляти новими суб'єктами П>сподарювання приватного типу. Запроваджується обов'язкове укладання підприємствами, установами, організаціями, які використовують землю для сільськогосподарських потреб,договорів Оренди земельної частки, майнового паю з власниками цих часток та Паїв з виплатою орендної плати у натуральній або грошовій формах на Р*вні не менше одного відсотка визначеної вартістної оцінки землі. Спрощується порядок оформлення документів на право власності на

153

землю, а також порядок реєстрації договорів оренди та знижується оплата за це. Особлива роль відводиться розвитку особистих підсобних господарств шляхом приєднання до них земельних та майнових паїв без створення юридичної особи, а також розширення фермерських об'єднань. Прискорюється формування в найближчий час необхідної Інфраструктури аграрного ринку, в тому числі товарних бірж, оптових ринків, агроторгових домів, аукціонів, ярмарків, заготівельних кооперативів, підприємств фірмової торгівлі тощо, яка б забезпечувала виробництво і реалізацію продукції всіх секторів агропромислового виробництва та постачання їм необхідних матеріально-технічних ресурсів та сировини. Зокрема. Указом Президента України від 4 лютого 2000 р. схвалені Основні напрями розвитку та регулювання ринку земель населених пунктів, інших земель несільськогосподарського

призначення.

Таким чином, передбачені указами реформи в аграрному секторі

спрямовані на відродження у селян почуття власника, створення ефективних структур господарювання насамперед за рахунок вдалого використання можливостей різних форм господарювання, заснованих на приватній власності на землю та майно.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 223; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!