Сутність та роль каналів розподілу в системі маркетингу



Лише деякі вир-ки самі продають свої товари кінцевим споживачам. Як правило, більшість з них для цього корист-ся послугами третьої сторони або посередників. З цією ціллю компанії прагнуть створити маркетинговий канал (або каннал розподілу) – ряд незалежних орган-цій, задіяних в процесі доставки товару чи послуги приватному або промисловому споживачу для подальшого викор-ня або спож-ня. Таким чином, канал розподілу включає всі орган-ції, через які повинен пройти товар від моменту його вигот-ня до моменту його спож-ня.

Рішення компанії щодо розподільчого каналу безпосередньо впливають на б-яке інше рішення в сфері М. Пол-ка ціноутв-ня залежить від того, корист-ся фірма послугами роздрібних торгівцев товарами змішаного асортименту або спеціаліз торгових мереж з вузьким асортиментом високоякісних продуктів. Рішення відносно торгового персоналу й реклами залежать від того, наскільки всебічними й глибокими мають бути програми переконання, підготовки й мотивації дилерів і реселлерів. Компанія розробляє та отримує ті чи інші нові продукти з урахуванням того, наскільки вони відповідають можливостям учасників її маркетингового каналу.

111. Взаємозв’язок маркетингу і логістики.

На підприємстві маркетингова та логістична системи мають спільні зону – ф-цію фізичного розподілу. Логістика виконує 3 ф-ції: постачання, фізичний розподіл, підтримка виробництва. Маркетинг п’ять: аналіз маркетингового середовища, товарна політика, фізичний розподіл, ціноутв-ня, просування.

Вироб-во і спож-ня товару зазвичай розподілено в часі й територіально. Для того щоб задовольнити потреби споживачів у повному розмірі, недостатньо виготовити товар, який потрібен споживачеві, продумати ефективну цінову політику. Крім того, товар треба доставити, по-перше, у потрібне місце, по-друге, у потрібний час і, по-третє, у потрібній к-сті. Ефективне вирішення цієї проблеми характеризує сутність маркетингової пол-ки розподілення.

Заг ф-ції систем збуту і логістики: ф-ції подолання (простору (транспортна ф-ція), часу (збереження на складах), товарні ф-ції (перегруп-ня за к-стю (фасування), перегруп-ня за якістю (сорт-ня, очищення, зсув), форм-ня асортименту (комплект-ня), надання сервісних послуг), торгові ф-ції (освоєння ринку, утримання завойованих позицій на ринку, збільш-ня частки ринку за рах-нок витиснення конкурентів, входження в нові сегменти ринку, стимул-ня попиту споживачів, орган-ція продажів, консультування покупців, висновок торгових угод), фінансові ф-ції (надання товарного кредиту, вирівнювання ринкових цін, одержання прибутку).

Функції учасників каналу розподілу.

Осн учасниками каналів розподілу є торговельні посередники. Торговельні посередники – торговельні організації, підпр-ва або особи, які перепродають товар для задоволення потреб ринку і отримання прибутку. Вони поділяються на простих посередників та торговців.

Серед ф-цій учасників каналів розподілу можна назвати такі як: створення кінцевого торговельного продукту з метою залучення найбільшої к-сті покупців; визначення цільового ринку; формування торгового асортименту; функція пов’язана з ціноутв-ням; функція-просування; організація фізичних потоків товару; обладнання торгівельного місця; стимулювання попиту та інші.

Основні рішення, які зобов’язаний прийняти виробник, щоб виконати дистрибуцію своїх товарів або послуг, такі: про створення ланцюгів дистрибуції (довгі, короткі або прямі) і щодо посередників, яких привертатиме до дистрибуції, про розподіл функцій у рамках ланцюжка дистрибуції, про управління ланцюжком дистрибуцій. Зазначені рішення ухвалюють, якщо є чітке розуміння мети, яку ставить перед собою виробник або постачальник, ясне уявлення про позиціонування товару і, отже, цільову аудиторію, пріоритетні місця реалізації продукту.

Рівень каналу розподілу.

Основні рівні каналів розподілу.

· Канал нульового розподілу (виробник працює із споживачем на пряму);

· Однорівневий канал (виробник залучає роздрібних торговців до ефективного розподілу);

· Дворівневий канал ( використовують, якщо виробник не в змозі співпрацювати із усіма роздрібними торговцями, за умов масового ринку, що має широку територіальну диверсифікацію, він залучає оптовика)

· трирівневий канал розподілу (ритейлер, дрібноопт посередник, опт посередник).

Довжина каналу розподілу означає, скільки посередників становлять ланцюжок просування товару. Очевидно, що чим довший канал, тим дорожче він обходиться споживачеві. Хоча й тут не все так однозначно, є винятки, коли за рахунок залучення посередницьких структур вдавалося здешевити продукцію для кінцевого споживача.

115. Роль прямого та посереднього маркетингу в маркетинговій політиці розподілу.
Прямий маркетинг – це інтерактивна маркетингова система розподілу товарів в межах якої використовуються різні засоби для безпосереднього зв’язку з потенційними споживачами з метою отримання відгуку або здійснення у будь-якому регіоні ринку. Прямий маркетинг забезпечує комунікаційну відбіркову ефективність, персоніфікацію звернення та розвиток сталих зв’язків. Використання прямого маркетингу дозволяє зменшити витрати на штатний торговий персонал і забезпечити економію часу пов’язану з купівлею товару. Є такі напрямки прямого маркетингу: 1) маркетинг прямого продажу; 2)маркетинг комп’ютерних мереж; 3)маркетинг відносин. Продаж без посередників здійснюється шляхом: 1) надання каталогів; 2)замовлення поштою; 3)продаж по телефону; 4)формування бази даних покупців.
Посередницький маркетинг – це маркетинг за участю посередників. Посередницька діяльність у каналах розподілу – це виконання спеціалізованими підприємствами, організаціями чи окремими особами спеціальних функцій щодо сприяння налагоджуванню та реалізації комерційних відносин і споживачів на товарному ринку. Осн принципами посередницької д-сті є: рівноправність сторін; підприємливість; оперативність та мобільність; обслуговування контрагентів; економічна заінтересованість контрагентів; комерційні засади д-сті; договірні взаємовідносини.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 299; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!