Основні засоби паблік рілейшинз



“Паблік рілейшнз” – неособистісне сти-мулювання попиту на товар, послугу або створення доброзичливого ставлен-ня до вир-ка за доп. розміщення у пресі, теле- і радіопередачах, у спектаклях ви-гідних даних про товар та його вир-ка.

ПР склад-ся з 2-х відносно самостійних напрямків:

1) паблісіті (пропаганди);

2) спонсорство.

Паблісіті – розмаїті неоплачувані, неко-мер-ні форми розповсюдження позитив-ної інф-ї про п-во та його продукцію че-рез засоби масової інф-ї чи безпосеред-ньо зі сцени.

Основні засоби паблісіті:

1) Встановлення і підтримка зв’язків із пресою:

- проведення фірмою прес-конференцій та брифінгів, на яких обговорюють її досягнення, проблеми та перспек;

- розсилання у ЗМІ прес-релізів (інформаційних повідомлень);

- написання статей про фірму, її товари, д-сть у справі охорони довкілля тощо;

- організація інтерв’ю з керівництвом фірми в ЗМІ;

- публікація щорічних офіційних звітів про д-сть фірми тощо.

2) Участь представників фірми в роботі з’їздів, конференцій і семінарів профес-х чи громадських організацій.

3) Організація фірмою різноманітних заходів, що мають хар-р події (організація спец. заходів, пов’язаних з ювілеєм фірми або певною знаменною подією в житті країни, святом).

4) Товране паблісіті – д-сть, спрямована на популяризацію певного виду товару, який з різних причин ринок недостатньо визнає, незважаючи на його позитивні властивості.

5) Продакт плейсмент – розміщення у худ творах, кінофільмах, теле та радіопередачах, комп`ютер іграх, виставах прихованих закликів споживати певний продукт.

Спонсорство – с-ма взаємовигідних договірних відносин між спонсором і субсидованою стороною, а саме проведення маркет комунікац кампанії за кошти юрид чи фіз особи, яка прямо не заінтересована у збільшенні прибутку рекламованого підпр-ва чи обсягів продажу його товару. Може бути: прямим (коли між спонсором і субсидованою стороною усно або письмово заключ-ся угода про те, що остання за б-якої нагоди в ЗМІ інформуватиме громад-ть про ім`я спонсора) і непрямим (така угода не заключається).

За спрям-ням вкладеного капіталу, спонсоринг поділяється на культурний, соціальний, спортивний та екологічний.

Основні задачі паблік рілейшнз.

Основні задачі паблік рілейшинз.
1) Популяризація марочних та звичайних товарі, осіб, місць, ідей, д-сті, організацій та цілих країн;
2) Відродження (відновлення) інтересу до товарів;
3) Привертання уваги до організації або виправлення небажаного уявлення про неї;
4) Забезпечення фірмі бажаної відомості, формування уявлення про неї як про організацію з високою громадською відпов-тю та протидіяння поширюванню небажаних чуток та відомостей;
5) Притягування туристів, іноземних капіталовкладень та забезпечення міжнародної підтримки.

Гол завдання ПР – ств-ня взаємовигідних партнерських відносин між орган-ями, від імені яких зд-ся ПР, та рештою населення, уникнення недовіри, зазрощів, ворожнечі та обману, допомога сусп-ву відрізняти цивілізований бізнес від дикого, що досягає свого розквіту завдяки обману, насильству, злодійству, а не праці, таланту, умінню приносити добро та користь у сусп-во.

Ринок маркетингових комунікацій.

Ринок маркетингових комунікацій – це система економіко – комунікаційних відносин між ринковими суб’єктами, що обслуговує рух маркетингових комунікац потоків, та забезпечує перетворення їх на ціннісний капітал. Як ек-на категорія, ринок маркетингових комунікацій потребує чіткого визначення товару, об’єктів та суб’єктів ринку. Товаром на ринку маркетингових комунікацій фігурують маркетингові комунікації, спрямовані на різні цільові аудиторії. Об’єкти ринку маркетингових комунікацій – це вироб-во, збут та спож-ня маркет комунікат звернень. Об’єкти ринку маркетингових комунікацій такі: виробники комунікацій, тобто фірми, що вигот-ть рекламні повідомлення, блоки новин, фільми тощо. Замовники – підпр-ва та окремі особи які замовляють ств-ня маркетингових комунікаційних заходів. Споживачі – юридичні та фізичні особи, на яких спрямоване маркетингове комунікаційне звернення. Посередники – рекламні, маркет агенства, редакції газет, проміжні ланки в системі упр-ня підпр-вом, за допомогою яких маркет комунікац повідомлення надходить до своєї аудиторії. Матер носії (канали передання інформації) – газети, телеканали, буклети, білборди.

Ф-ції РМК: комунікативна (виявл-ся через наяв-ть маркет механізму у ств-ні комунікацій між ринк суб`єктами для забезп-ня їхньої д-ті); практична (викор-ня маркет комунікат повідомлень, реакція на них з боку цільових аудиторій як чинників, спроможних вплинути на прийняття управ рішень на підпр-вах, визначення керів-вом осн стратегій та завдань); регулятивно-контрольна (виявл-ся у форм-ні та підтриманні на певному рівні іміджу орган-ції, контролі на громад думкою і її координації у разі потреби); стимулювальна ф-ція (ств-ня нерівностей вироб-ків товарів та послуг, підвищення конкурентоспром-ті певних підпр-в та їх прод-ції, прискоренні процесу оновлення вир-ва та впровадження в нього інновацій).


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 324; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!